Савченко і Рубана звільнили в залі броварського суду, після чого приміщення «замінували» – ФОТО, ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 16 квітня, одразу по опівночі, Броварський міськрайонний суд звільнив народну депутатку Надію Савченко та екс-керівника центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, яких підозрюють в організації серйозних антидержавних злочинів, зокрема теракту. Феміда випустила на волю обвинувачених, оскільки закінчився термін запобіжного заходу у вигляді тримання підсудних під вартою. У засіданні оголосили перерву до 7 травня. Після звільнення заґратованих поліція повідомила присутнім, що виводить усіх із приміщення: надійшов дзвінок про замінування будівлі.

Як зазначила суддя Олена Кічинська, яка головувала на засіданні, затриманих звільняють у зв’язку із закінченням дії терміну перебування під вартою підозрюваних. Востаннє цей строк продовжив Чернігівський обласний суд два місяці тому. Броварській Феміді справу передали нещодавно. Засідання відбувалися у суботу, 13 квітня, та вчора, 15 квітня, – від ранку і аж до початку наступного дня. За інформацією сторін, обвинуваченим мали продовжити термін тримання під вартою ще на два місяці.

Суддя Олена Кічинська

Надія Савченко

Володимир Рубан

Підтримати затриманих, головно Надію Савченко, прийшли родичі та близькі із плакатами

Марія Савченко, мати Надії

Під кінець засідання підтримати затриманих навідався засновник нового міжфракційного об’єднання «За Зеленського», нардеп Віталій Купрій (правіше по центру)

Варто зауважити, що на засіданні 15 квітня судді часто оголошували перерви на вимоги представників Надії Савченко та Володимира Рубана або через їхні дії, адже спочатку не з’явилися адвокати. Хоча потім з’явилися, та знову зникли. Двічі Феміда призначала державних захисників, яких теж треба було очікувати. До того ж, адвокатам надавали час на ознайомлення зі справою та конфіденційне спілкування із затриманими. Під кінець засідання у Надії Савченко стало аж 8 захисників, а у Володимира Рубана – лише один.

Державним адвокатом для Рубана стала Оксана Міщенко, а для Савченко – Руслан Яремчук. Обидва відмовились представляти обвинувачених, причому Яремчуку довелось це робити двічі. Однак останнього разу судді не задовольнили таке прохання

Приватний адвокат Олексій Шевчук спочатку захищав обох ув’язнених, однак згодом відмовився від клієнтки Савченко, посилаючись на конфлікт інтересів. Попри те, що він був єдиним адвокатом Рубана, в кінці засідання представник зник

Адвокати вказували суду на різні процесуальні моменти, які нібито випускала з уваги Феміда. Зокрема, про невручення пам’яток про права та обов’язки захисників. Через це захисники Надії Савченко та Володимира Рубана клопотали про відвід секретаря судового засідання. Дії адвокатів були схожі на навмисне затягування, на що вказали і самі судді, назвавши це зловживанням правами. Після цього доповіді адвокатів обмежували до 2 хв. Таким чином засідання затяглось від 9:30 ранку аж до 0:15 наступного дня.

Державне звинувачення, яке представляли представники Генпрокуратури, також вказувало на навмисне затягування з боку захисту. Як доказ вони спробували показати суду відео, яке нібито підтверджувало присутність адвокатів Надії Савченко неподалік суду, в автівці.

Прокурор ГПУ

Присутні прихильники і родичі затриманих часто дозволяли собі перебивати суд,викрикувати незадоволення. Однак особливо злісно відбувалися дискусії із прокурорами. Тут не стримували себе навіть адвокати

Під кінець засідання Надію Савченко вивели із камери утримання. Зі слів її прихильників, нібито з «гігієнічних причин». Таким чином рішення про звільнення вона не почула: із камери під оплески звільнили лише Володимира Рубана. За декілька хвилин до зали засідань зайшла і Надія Савченко, яка зазначила, що тепер зможе вернутися до своєї роботи народної депутатки.

Броварський міськрайонний суд оголосив перерву в засіданні до 7 травня: продовження розгляду призначили на 11:00. Через декілька хвилин після цього поліція попросила всіх вийти із приміщення суду. Зі слів правоохоронців, надійшов дзвінок із повідомленням про замінування будівлі суду.

Надія Савченко на волі

Зазначимо, що з Надії Савченко Верховна Рада України зняла недоторканність рівно рік тому – після оприлюднення Генпрокуратурою відео, на якому діячка обговорює планування теракту в парламенті. Згідно з повідомленнями у ЗМІ, в цілому їй закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя Президента України, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю, що тягне на довічне ув’язнення.

Володимира Рубана затримали з арсеналом зброї в зоні бойових дій на Донбасі. За інформацією медіа, колишньому переговорнику на лінії розмежування закидають підготування до посягання на життя державних та громадських діячів за попередньою змовою осіб, підготування до теракту, сприяння «ДНР» та незаконному поводженню зі зброєю за попередньою змовою осіб. Окрім того, йому оголошена підозра за змову про вчинення насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.

Фото – Микола Кожемяко

Поділіться.

Залиште відповідь