Сесія міської ради: під знаком недбалості чиновників Сапожка

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Третя чергова сесія міської ради виявилася дуже плідною – депутати із 48 проектів рішень затвердили аж 38, і лише один не підтримали (дев’ять нагадаємо, перенесли на сьогодні на 14.00). Сталося це завдяки якраз тому, що два місяці депутати працювали, а не байдикували, як їх в цьому намагалися звинуватити на попередніх сесіях “крикуни в підтримку міського голови”. Начальники ж відділів та управлінь майже всі виявилися до сесії не готовими.

Водночас, суцільного «одобрямсу» не було, а обговорення деяких питань навіть породило кілька скандальних ситуацій.

Як правильно пишеться прізвище начальника юрвідділу міськради?

Уже розгляд першого проекту рішення – «Про приватизацію житлових приміщень гуртожитків» – створив делікатну ситуацію.

Виявилося, що у переліку наймачів, яким передаються в приватну власність житлові приміщення в гуртожитках, є така собі Бабамірзоєва Юлія Станіславівна, яка проживає у гуртожитку по вулиці Незалежності, 16, і чиє житлове помешкання складає 18,9 кв. м.

Схожість із прізвищем начальника юридичного відділу міськради Альбіни Баба-Мірзоєвої, викликала під час розгляду проекту на тоді ще неофіційній комісії з питань ЖКГ запитання — чи не родичі часом ці дві людини? Присутні тоді спеціалісти міськради обурилися: «Як можна таке казати? З чого ви взяли?».

баба-мірзоєва

Альбіна Баба-Мірзоєва

Тепер уже на сесії уточнення знову прозвучало (від депутата Андрія Саука) — чи не родичі часом пані Юлія і пані Альбіна?

Начальник юридичного відділу Альбіна Баби-Мірзоєва обурилася: «Це моя двоюрідна сестра. Хіба заборонено їй законом претендувати на приватизацію кімнати?».

Законом може й не заборонено, але яка причина того, що у сестер по документах прізвища пишуться не однаково?

ляп ляп-2

Як бачимо, недбалість виконавців призводить до додаткових запитань і казусів.

 Гроші на «інші видатки» — це куди?

На цьому запитання до начальника юридичного відділу не закінчилися Альбіни Баба-Мірзоєвої не закінчилися.

Коли розглядався проект внесення змін до Програми фінансового забезпечення діяльності Броварської міської ради, її виконавчих органів та комунальних підприємств міста, депутати звернули увагу на те, що в додатку до фінансування програми вказані суми — 140 тисяч (на 2015 рік) і 50 тисяч (на 2016 рік). Але у графі «напрямок діяльності» вказано — «інші видатки».

«Інші видатки — це куди?», — здивовано, але, водночас, і суворо запитала депутат Ірина Веремчук. Альбіна Валентинівна щось спробувала пояснити, але нічого з того не вийшло. «Ну… інші видатки… Зараз не можу надати інформації», — спочатку проговорила головний юрист міськради.

Зрештою, стало зрозуміло, що йдеться про заборгованість по зарплаті перед працівниками виконавчих органів міськради. «Так прямо так і пишіть! Що це за заборгованість, кому, скільки», — не відступала пані Веремчук.

Далі підтримав колегу депутат Юрій Чередник, який висловив обурення тим, що до цього проекту та й до багатьох інших немає супроводжувальних пояснювальних записок.

У підсумку ухвалювали це рішення без пункту про «інші видатки».

Вітання від Ігоря Сапожка без згадування його прізвища?

При розгляді проекту, який стосувався Програми «З турботою про кожного», окремих депутатів зачепило те, що у вітальних листівках з різними святами та при врученні подарунків пишеться про те, що вітання йдуть від міського голови Ігоря Сапожка.

Депутати — Леонід Черепейнік, Сергій Батюк та Олег Берестовий — почали тут же засипати міського голову питаннями — за чиї кошти йдуть подарунки та вітання? Чи можна так зробити, щоби прізвище голови не звучало? Мовляв, прихована піар-кампанія.

Депутат Андрій Василенко спробував донести думку, що не треба таке питання політизувати, і тут якогось прихованого смислу немає, але до його думки депутати «демократичних сил» не прислухалися — якщо вітання і подарунки йдуть за кошти громади, не треба, мовляв, піаритися на цьому.

4 сесія (4)

Ігор Сапожко

Можливо, потрібно просто розділити те, що є вітанням від міського голови, і те, що є надбанням громади, а подається як заслугою пана Сапожка.

 Онищенко — до сесії, як до екзамену, виявився неготовим

У Броварах буде електронна база усіх демобілізованих бійців АТО міста. Про це стало відомо у ході обговорення питання надання матеріальної допомоги демобілізованим військовослужбовцям та військовослужбовцям, які брали (беруть) участь в антитерористичній операції. Передбачається, що в такій базі будуть не лише дані про бійців, а й нагальні потреби для них, зокрема, що стосується лікування та надання ліків.

Неначе катком «проїхалися» депутати так званих «демократичних сил» по доповіді начальника управління освіти на науки Володимира Онищенка по проекту, який стосувався програми «Дошкільна освіта».

111 (17)

Володимир Онищенко

Обранці звернули увагу, що в додатку про фінансування програми розписані видатки, але ніде не вказуються показники про кількість закладів, на які ці видатки розписані, в окремих показниках не вказана вартість проектно-кошторисної документації, якщо йдеться про обладнання спортивних майданчиків, то не вказується скільки цих майданчиків, якщо придбання вогнегасників, то теж невідомо скільки і т. п.

Володимир Іванович почав говорити, що пояснювальну документацію надавав. Але поясненнями зробив тільки собі гірше: виявилося, що документи надіслані лише одному депутату — члену гуманітарної комісії Олегу Берестовому, та й то лише напередодні. Далі депутат Аліна Дяченко знову порушила питання про те, що до проектів мають бути обов’язково пояснювальні записки. Депутати Юрій Чередник та Сергій Батюк теж накинулися, мовляв, Володимире Івановичу, ви обіцяли надати розшифровку цифр, де вона? Однак, у підсумку показники «від Онищенка» по програмі депутати затвердили. Послідовними з тих, хто докоряв Онищенку виявилися лише двоє — Батюк та Чередник, які проголосували — «утримався». Долучився до такого волевиявлення і депутат Вадим Мутило.

У процесі розгляду проекту, який стосувався програми «Позашкільна освіта»,  про яку доповідав теж Володимир Онищенко взагалі виниксправжній скандал.

Далі буде…

Поділіться.

Коментарі закриті.