Сформовано новий склад Громадської ради при виконкомі: “старі” члени з’ясовують стосунки

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нова Громадська рада (ГР) при виконкомі міської ради, порівняно з попереднім складом, збільшилася вдвічі: 34 проти 14. Більшість членів  ГР – нові  обличчя, які представляють, переважно, громадські організації  спортивного та  духовного напрямків. До нового складу ради ввійшли майже всі “старі” її члени, які розпочали “новий сезон” із  з’ясування стосунків.

Громадська рада  (ГР)  при виконкомі 2016-2017 років, очолювана Андрієм Дворніком,  налічувала 14 осіб, які  працювали в 4 постійних комісіях:

 • із питання економічного розвитку, будівництва та архітектури (голова – Михайло Юрченко);
 • із гуманітарних питань та  соціального захисту населення ( голова –  Віталій Івашковський);
 • із питань комунікації з громадськістю (голова – Ігор Мотузка);
 • із питань екології та благоустрою ( голова – Олег Єжаков).

Власне, оцінити роботу ГР при виконкомі попереднього скликання досить складно, адже про свою роботу члени ради не дуже інформували. Однак про діяльність ГР за два роки можна переглянути ТУТ.

Основне завдання Громадської  ради при виконавчому комітеті  – забезпечення участі громадян у вирішенні питань місцевого значення, здійснення громадського контролю за діяльністю виконавчих органів міської ради.

Після звітування Громадська рада при виконкомі  склала свої повноваження і 29 січня 2018 р. міський голова своїм розпорядженням  затвердив  персональний склад ініціативної групи  з підготовки та проведення установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для обрання членів  ГР при виконавчому комітеті.

Протягом майже двох місяців небайдужі до долі міста представники громадських  та благодійних організацій, релігійних, спортивних та професійних спілок мали  можливість подати документи  і стати членами колегіального органу. Станом на 26 березня  подали документи 34  представники  інститутів громадянського суспільства, серед яких 10 – із попереднього складу.

25 квітня відбулися установчі збори  ГР при виконкомі, які  мали на меті  обрати склад лічильної комісії  ГР, голову та секретаря установчих зборів та визначити чисельний склад Громадської ради.

Безпосередньо Микола Кравченко та  Руслан Олешко, які подали свої кандидатури в члени ГР, на установчі збори не прийшли, а делегували колег. Один із делегованих був одночасно  і кандидатом у члени ГР, тож голосував двома руками, – так погодили кандидати у члени Громадської ради.

Спочатку присутні обрали склад лічильної комісії. Вибори відбувалися без особливостей і своє місце зайняли Андрій Іванов (якого колеги обрали головою), Віталій Андрієць та Наталія Березюк.

Андрій Іванов, Віталій Андрієць та  Наталія Березюк

Потім  присутні проголосували за голову та секретаря установчих зборів ГР при виконкомі. Так із 3 кандидатур на голову –  Володимира  Шевчука, Віталія  Івашковського  та Авксентія Граната більшістю голосів (19 проти 10 та, відповідно, 4 голосів) головою  установчих зборів було обрано останнього. Секретарем одноголосно затвердили  головного спеціаліста відділу інформаційного забезпечення  та господарської діяльності  Тетяну Гончарову, яка виконувала ці ж функції і при попередньому складі ГР.

Авксентій Гранат

Тетяна Гончарова

На установчих зборах був присутній  єдиний «вільний слухач» – головний  спеціаліст із екології  Юрій  Жимайлов, якому головуючий не дозволив висловити свою думку з приводу регламенту зборів.

Як зазначив Авксентій Гранат, згідно постанови Кабміну, яка регламентує роботу Громадських рад  при всіх органах державної влади, кількість членів ГР рекомендовано 35 осіб, кількість же кандидатів у члени ГР при виконкомі – 34. Щодо персонального складу кандидатів, то письмових заяв про самовідвід  не надходило. Однак Авксентій Гранат висловився проти того, щоб одного із членів попередньої Громадської ради  – Олега Єжакова,  було  знову обрано у члени  ГР, позаяк  він «зловживаючи службовим становищем, грабував людей». «Інцидент відбувся в мене на очах, коли він зі своїм заступником під’їхав до торгуючих підприємців, завантажив кавуни і сказав, що він їх конфісковує», – зауважив головуючий.

Олег Єжаков

У свою чергу  Олег Єжаков, який останні два роки перебував на посаді  в. о. начальника спеціального відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста, зауважив, що працівниками спецвідділу в магазинах на зупинці «Порошинка» та  біля гаражного кооперативу на вул. Симона Петлюри,  які належать пану Гранату, були зафіксовані факти  продажу неповнолітнім алкоголю. Також Єжаков  нагадав головуючому про фундамент під  магазин,  збудуваний  останнім  без дозвільних документів у спосіб самозахоплення землі  біля  магазину ТОВ «Аорта» ( власник – дружина Граната –  Оксана)  на зупинці «Порошинка» по вул. Київська. Як зазначив Єжаков, Авксентій Гранат не допустив до перевірки  цього об’єкта працівників архбудконтролю. І це при тому, що на той час – серпень 2016 року, Гранат  був членом  ГР при виконкомі і входив  до робочої групи з розробки концепції розміщення МАФів у місті. Тоді  комісія на чолі з Єжаковим домоглася, щоб незаконно збудований фундамент прибрали. Ймовірно, відтоді Авксентій Гранат має на Єжакова “зуб”.

Та присутні не побажали бути учасниками особистих «розборок» між двома членами Громадської ради при виконкомі І скликання, тож перед тим, як затвердити кількісний склад ГР ІІ скликання, попросили головуючого зачитати прізвища  всіх 34 кандидатів. Про проблему кворуму при такій кількості кандидатів у члени Громадської ради нагадав  Елеонард Дадамухамедов, однак присутні не бачили необхідності обмежуватися кількісно. Як зазначив  Ігор Мотузка, попередній склад ГР навіть при 14 членах також мав  проблему кворуму, тож  наголосив, що кандидати  мають бути готові витрачати свій особистий час задля ефективної роботи в комісіях. У іншому випадку – відсутність кворуму призведе до анулювання Громадської ради як такої та підірве її авторитет.

Ігор Мотузка

Після такого спітчу кандидати в члени ГР мали ще кілька хвилин для роздумів, однак ніхто самовідвід не взяв, тож присутні затвердили  склад Громадської ради при виконкомі у кількості 34 чоловік (підкреслені – із попереднього складу ГР):

 1. Андрієць Катерина – Громадська організація «ГО Федерація гандболу Київської області»
 2. Андрієць Віталій  – Громадська організація «ГО гандбольний клуб «Торнадо»
 3. Артемчук Андрій – ГО «Броварська міська організація профспілки працівників освіти і науки України»
 4. Березюк Наталья – ГО «Асоціація роботодавців міста Бровари»
 5. Бондар ОлександрГО «Громадська організація ветеранів-будівельників»
 6. Вакуленко Андрій – ГО «ГО спортивний клуб «ГАРТ»
 7. Відоменко Андрій – «Благодійна організація «Джерело благодаті»
 8. Воїнов Максим – ГО «Броварська міська громадська організація «Я не байдужий»
 9. Гайдак Ігор – ГО «ГО Захист підприємців Броварщини»
 10. Горобчук Дмитро – ГО «Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю «Прагнення»
 11. Гранат АвксентійГО «Громадська організація інвалідів «Чорнобильські дзвони»
 12. Гринько Вікторія – ГО «ГО «Геологорозвідка»
 13. Дадамухамедов ЕлеонардГО «ГО Броварське міське відділення «Всеукраїнське об’єднання ветеранів»
 14. Єжаков Олег ГО «Обслуговуючий кооператив «Молодіжне житло»
 15. Іванов Андрій – ГО «ГО Федерація шахів м. Бровари»
 16. Івашковський Віталій – ГО «Українська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)»
 17.  Карпенко Наталія – ГО  «Всеукраїнський рух» Захисники Вітчизни»
 18. Кравченко Микола ГО «Міськрайонна організація «Червоний хрест»
 19. Кривобок Наталія  – ГО «Фонд сприяння розвитку місцевого самоврядування Броварського регіону»
 20. Коморний ВолодимирГО «ГО «Прип’ять+10»
 21. Кусташ Віталій – ГО «ГО Дитячо-юнацька спортивна школа імені Владислава Ващука»
 22. Кушнір Юрій – Громадська організація «ГО «Здорове майбутнє»
 23. Мотузка ІгорГО «Благодійна організація Броварський міський фонд «Здорове місто»
 24. Олешко Руслан – ГО «Громадське формування з охорони громадського порядку «Гроза»
 25. Поліщук Людмила – ГО « ГО Броварське міське товариство інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату «Прагнення»
 26. Савич Валерій – ГО «Федерація боксу м. Бровари»
 27. Сердюк МихайлоГромадська організація «Броварська міська громадська організація «Захист дітей війни» та членів їх сімей»
 28. Страхов Роман –  ГО «Культурно-просвітницьке об’єднання «Милість»
 29. Ташук СергійГО «ГО Громада Броварів»
 30. Троценко Василь – ГО «Броварська міська рада ветеранів»
 31. Чуканов Олег – Всеукраїнська ГО «Українська федерація ушу»
 32. Шевчук Володимир – ГО «Дитячо-юнацький спортивний клуб «Хортинг-Бровари»
 33. Юров Віктор – Всеукраїнська ГО «Українська служба порятунку»
 34. Юрченко МиколаІнститут громадянського суспільства «Садівниче товариство «Металург»

Уже найближчим часом виконавчий комітет має затвердити кількісний та якісний склад Громадської ради. Наступне засідання ГР призначено на 24 травня на 13 год. Власне, на ньому і буде обрано керівний склад ради – голова та заступник, а також визначено кількість комісій та їхні напрямки. До 24 травня члени ГР подаватимуть свої пропозиції щодо кількості і назв комісій у 408 кабінет (4 поверх) міської ради.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь