«Щоб ти жив в епоху змін!». Краще зі Здоровцем чи без?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Станіслав Дикий.

Найперше хотів би застерегти читача від пошуку лише негативу в оцьому матеріалі: я все ж намагаюся «бачити в усьому позитив», навіть у настільки негативному явищі, як вітчизняна політика. Тим паче, давно збагнув і хочу, щоби збагнули ви: Україна направду змінюється, втікши, наприклад, од Росії на просто-таки космічну відстань; зокрема, у політиці.

Повірте: наш, як декому видається, бедлам, хаос і чвари — суть добро, бо такий стан справ указує на наявність різних центрів упливу та цілковиту відсутність владної «вертикалі». Реально погано у наших північно-східних сусідів, де абсолютна більшість «за» й усі рішення ухвалюються в «єдиному пориві» за гробової тиші…

Якщо, власне, підходити до суті, то висловлю її одним реченням: на політичному полі Броварів назріває не просто черговий скандал, а нова війна.

Суть ось у чому: від зими 2015-го посаду секретаря міської ради обіймає Олексій Здоровець —  «класичний» для незалежної України приклад політикана-хамелеона.

Судіть самі: до міськради він пройшов за списком «Свободи», втім, ставши секретарем, оперативно «змінив орієнтацію», максимально наблизившись до чинного мера Броварів Ігоря Сапожка, — нині безпартійного, проте колишнього члена Партії регіонів. Причому нагадаю, що Здоровець отримав призначення на почесну посаду не одразу, а за підсумком 4-місячної (!!!) процедури торгів, таємних угод і скандалів.

Це і не дивно: її секретар, по суті справи, є другою людиною Броварів — опісля мера. Трапляється, саме «друга людина» невдовзі перетворюється на першу — той же Сапожко свого часу працював якраз секретарем міської ради…

Вже тривалий час колись «рідна» Здоровцю «Свобода» домагається не просто його зняття з обійманої посади, а навіть припинення депутатських повноважень і заміни наступною людиною у виборчому списку. Й отут громадськість міста, політологи, експерти перебувають на роздоріжжі щодо висновків: із одного боку, ніхто не сумнівається, що людину з такими моральними якостями, як у Здоровця, потрібно міняти. З іншого — всіх лякає ймовірність повторення сценарію зими 2015 — 2016 років і кількамісячної епопеї з обранням нового секретаря. Хоча… Зважаючи на те, що в проекті рішення уже говориться про обрання нового секретаря, нова «секретаріада» може бути не довготривалою.

До всього цього додається химерна ситуація з перспективою дострокових парламентських виборів. Знову ж таки, з одного боку, їхня ймовірність, як на мене, близька до нуля, оскільки «проти» виступає головна людина держави — Президент. З другого, дана тема постійно мусолиться ЗМІ, суспільство нагнітають із приводу того, що дострокові вибори «єдиний шанс покращення ситуації». Цим користаються політики й політикани, дотримуючись лінії, мовляв, може виборів і не буде, втім, треба бути готовими до них. І саме цим, на думку фахівців, пояснюються недавні відвідини Броварів Юлією Тимошенко та її зустріч із Сапожком. Ті ж фахівці зазначають: ЯКЩО перевибори до Верховної Ради все ж матимуть місце, саме чинний мер Броварів балотуватиметься у своєму окрузі за списком «Батьківщини». Тобто залишить нинішню посаду. А його наступником — щонайменше стане людина, яка буде обрана новим секретарем.

Хоча останньому й сьогодні непогано живеться з огляду на те, що через нього, як секретаря міськради, проходить уся її документація! Уявіть, наскільки це «благодатна» посада, які широкі можливості відкриває вона для того, хто прагне «покращити своє життя вже сьогодні».

…Іще кілька місяців тому Здоровця виключила з лав «Свободи» — його «союз» з екс-регіоналом Сапожком став надто очевидним для всіх. Більше того: мав місце унікально «яскравий» епізод за його участі, коли він тікав од розлючених членів колись «рідної» політсили, стрибаючи з другого поверху будинку міськради. По тому він тривалий час не з’являвся на роботі, офіційно мотивуючи це погіршенням стану здоров’я.

Тепер уявімо: якщо така катавасія відбувається при Здоровцю, що буде після його ймовірної відставки? Тим паче Бровари вже, здається, втомилися від постійних скандалів, пов’язаних із місцевими політиками: ледь не щотижня когось із них б’ють, вчиняють замах, погрожують…

Древні китайці стверджували, що найбільше прокляття звучить так: «Аби ти жив у епоху змін!» Його актуальність та істинність постійно й «у всій красі» проявляється в політично-громадському житті Броварів: отой постійний бардак є віддзеркаленням епохи змін та складності життя в ній. Вже сьогодні матимемо змогу спостерігати наступний виток хаосу, котрий уже всім сидить у печінках: відбудеться сесія міськради. Є підозра, що на засіданні знову будуть бійки, поліція, сльозогінний газ і — хтозна? — стрибки з другого поверху.

Можливо, чинного секретаря варто зняти бодай із тієї думки, що після нього якщо й буде кавардак, то не в таких розмірах?..

Поділіться.

Коментарі закриті.