Щоб вирішити питання очисних споруд, на КП «Броваритепловодоенергія» проведуть аудит. ФОТО, ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Новопризначений голова Броварської райдержадміністрації Георгій Біркадзе має намір розв’язати проблему очисних споруд в Броварах Київської області. Для цього очільник РДА доручив створити робочу групу, яка спільно з компанією «Веолія» проведе всебічний аудит КП «Броваритепловодоенергія». Також Броварська РДА шукатиме донорів для залучення 100 млн грн, необхідних для вирішення питання реконструкції споруд. Про це повідомляє Георгія Біркадзе на своїй сторінці Facebook.

«Якби відповідальних за стан очисних споруд поселити в кілометрі від місця зливу нечистот, то, мабуть, за роки незалежності проблему таки було б вирішено. А поки маємо прориви каналізації у Броварах, забруднення підземних вод, сморід – у цілому екологічну катастрофу», – сказано в повідомленні.

Очисні споруди біля Красилівки

Біркадзе повідомив, що очисні споруди, побудовані ще за радянських часів, не приведені у порядок. Застарілі технології не були розраховані на збільшення потужностей і спочатку вимагали реконструкції. Проте довгий час міська влада на це не звертала увагу та роздавала забудовникам дозволи на будівництво нових кварталів із мінімальним інвестиційним навантаженням.

«Замість належних 10 % пайового внеску, за які варто було б розробити новий проєкт очисних споруд, забудовники платили 1-2 %», – повідомив Георгій Біркадзе.

Очисні споруди біля Красилівки

Голова РДА зазначив, що крім екологічних наслідків є ще й наслідки для мешканців. Вони фактично розплачуються за втрати від витікання води на аварійних ділянках.

У зв’язку з цим очільник Броварської РДА доручив спільно з компанією «Веолія» створити робочу групу. Вона проведе всебічний аудит КП «Броваритепловодоенергія», а поліція вже перевіряє інформацію про злив небезпечних відходів підприємствами.

Компанія «Веолія Україна» входить до групи Веолія – світового лідера, що надає послуги у сферах поводження з відходами, водозабезпечення і очищення стічних вод та енергозабезпечення. Компанія «Веолія» вже понад 160 років веде успішну діяльність у майже 50 країнах світу.

Очисні споруди біля Красилівки

Крім того, Біркадзе повідомив, що РДА шукатиме донорів для залучення 100 млн гривень, необхідних для розв’язання питання реконструкції очисних споруд.

Нагадаємо, у квітні цього року проби води в 6-ти із 9-ти перевірених громадських броварських колодязів показали невідповідність тим чи іншим нормативним вимогам для питної води.

В одній із проб виявили кишкову паличку і лактозно позитивні бактерії. В інших виявили підвищені вміст нітратів і показник жорсткості води.

Фото – Максим Дяченко, At Brovary

Читайте також:

  1. Вода з колонок не придатна для пиття: забруднена нітратами і кишковою паличкою

  2. Очисна споруда або штраф: підприємства Броварів каратимуть за перевищення показників рівня забруднення стічних вод 

  3. ЄноТік: екологічний чатбот запустили обласні чиновники

  4. Рівень діоксиду азоту в Броварах перевищений у 3 рази, – Сапожко

Поділіться.

Залиште відповідь