Щодо комунальних тарифів, у МВФ відсутня логіка, — експерт

Pinterest LinkedIn Tumblr +

За набором суперечливих вимог Міжнародного валютного фонду — знизити інфляцію і підвищити тарифи на комунальні послуги – криються інтереси фінансових економічних груп і українських олігархів. Таку думку озвучив керівник Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

За словами експерта, подібні вимоги не мають жодних зв’язків з інтересами держави, а для боротьби з інфляцією, за словами Бортника, логічніше було б вартість комунальних послуг в Україні знизити. Істотне ж збільшення комунальних тарифів, на переконання експерта, навпаки спровокує зростання цін на товари і послуги.

Читайте: Депутати підтримали ініціативи Черепейніка щодо роздільного сміття

Відзначимо, що відповідно до меморандуму по програмі кредитування, Україна може отримати від Міжнародного валютного фонду 17,5 мільярда доларів, проте, за договором до середини 2016 року рівень інфляції в країні повинен істотно зменшитися, ще протягом чотирьох років – державний борг повинен знизитися до 71% ВВП, а до наступного року – шляхом підвищення цін на природний газ (очікується, що триватиме до весни 2017 року), повинен усунутися дефіцит бюджету «Нафтогазу».

Планується, що в червні пройде перша перевірка МВФ – чи виконує Україна ці зобов’язання.

The Kiev Times.

Поділіться.

Коментарі закриті.