Школа естетичного виховання готує в Броварському районі піар-атаку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Школа  естетичного виховання  (раніше – Дитяча школа мистецтв)  Броварського району  готується  відзначити 30-річчя. Буде це у червні нинішнього року. Заклад створили  у Калинівці 1994 року на базі існуючого філіалу Броварської музичної школи. Ініціатором та натхненником народження Школи стала Світлана Тимченко, яка успішно керувала нею до осені минулого року. Далі віддаватися роботі завадив стан здоровя.

Згодом Броварська районна рада оголосила конкурс на призначення директора  комунального закладу «Школа естетичного виховання».  Претендентом на посаду була одна людина, яка і стала переможцем. 21 лютого 2019 року на 54-ій позачерговій сесії Броварської райради директором Школи призначили Ніну Песляк. Світлана Тимченко, на жаль, не здолала хворобу і 3 березня на 73-му році закінчила свій земний шлях.

Ніна Песляк  для Школи естетичного виховання обличчя не нове. Працювати в калинівському  Будинку  культури вона розпочала в 1990 році, а з 1995-го  стала трудитися в Школі. Тобто закладу, яким вона тепер керуватиме, пані Ніна  вже віддала 24 роки. Свого часу вона закінчила Київське обласне училище культури і викладає хореографію.

Ніна Песляк

Школа естетичного виховання Броварського району має 12 філіалів. Центральний, де міститься і дирекція, розташований в центрі Калинівки на другому поверсі приміщення, на першому – торговельні заклади.

Загальна площа Школи  – 150 квадратних метрів, де розташувалися кілька невеликих класів. Школа не має найголовнішого – свого актового залу, тому для звітних концертів  використовують сцену калинівського Будинку культури.  Дефіцит приміщень не дозволяє не лише ефективніше проводити заняття, розширюватися, але й  розмістити матеріали свого музею. А експонатів за 30 років діяльності назбиралося вже чимало. Головні з них –  фотографії випускних класів, звіти про концерти та інше.

Дирекція нині хвалиться найголовнішим придбанням: уперше за 30 років існування районна рада купила для потреб школи сучасний рояль за 180 тис.грн. Минулорічна подія була настільки радісною, що влаштували з цього приводу урочисту презентацію інструмента.

Загалом у 12 філіалах Школи естетичного виховання Броварщини у різних відділеннях займається близько 800 дітей (станом на кінець лютого – авт.), з якими працюють 55 викладачів. Директорка  Школи упевнено говорить, що названа кількість учнів – абсолютно реальна цифра.

Філіали працюють переважно у приміщеннях сільських чи селищних шкіл, а раніше розташовувалися у клубах та Будинках культури. Потужно працює філіал Школи у Бобрику, який розташувався у приміщенні колишнього дитсадка. Діють класи фортепіано, вокалу, образотворчого мистецтва, хореографії.

На хорошому рахунку і Велика Димерка. У центрі новоутвореної громади діти із задоволенням навчаються фортепіано, домрі, гітарі, відвідують клас теоретичних дисциплін. Клас  хореографії  проводить заняття у місцевому клубі «Алексис».

На належному рівні діють філіали у Требухові, Княжичах, Зазим’ї, Літках. Слід відзначити Богданівку, де працює подружжя  Нагорних – Зінаїда  та Олексій. Особливо популярні в селі класи хореографії та вокалу.

Не дивлячись на потребу, на досить велику кількість дітей, відсутній філіал у Семиполках. А колись він тут  функціонував. «Пробуксовує» і Калита, хоча там є кому навчати дітей: раніше  чудово працювала  сімейна пара Єрмакових – Людмила та Ігор.

Ніна Песляк говорить, що найпопулярнішими на теренах району є хореографія, вокал, фортепіано, гітара, образотворче мистецтво. До речі, із майже 800 учнів  малюванням займаються 200 осіб.

До загальних проблем Школи естетичного виховання додається  дефіцит викладачів  та розгалуженість філіалів. Останнє й стоїть серйозною перепоною для  створення  музичних колективів. Школа потребує вирішення свого транспортного питання. Директор каже, що це одна з нагальних проблем.

Хоча є й приємні винятки. Калинівський хореографічний дитячий колектив «Струмочок», створений його ж керівником, –  Ніною Песляк – діє вже майже тридцять років і  неодноразово підтверджував звання Зразкового.

Ще одна тенденція останніх років: поступово зростає цікавість до Школи і з боку дорослих. Багато хочуть навчитися грати на музичних інструментах. Зокрема, опанувати гітару. Є бажання займатися в різних гуртках і змістовно проводити вільну хвилину.

Чималий інтерес у дорослих і до образотворчого мистецтва. Відомий в районі унікальний факт: Наталя Липявка вперше взяла пензля до рук у 45 років. На сьогодні  пані Наталя – знана художниця. Жінка нещодавно закінчила здобувати вищу освіту і стала викладачем.

Серед достатньо відомих у районі випускників Школи можна назвати Олега Кеуша, Назара Васьківського, Артема Білецького. Кілька вихованців Ніни Песляк  уже самостійно навчають дітей хореографії. Наприклад, Марина Левченко, Олександр Брусенко. Чимало й інших випускників Школи  стали викладачами.

Ніна Песляк вирішила балотуватися на посаду директора, оскільки  є досвід  і є бажання виводити Школу на новий рівень. Нині для цього сприятливі умови: зростає цікавість до занять у дітей та дорослих, відчувається підтримка з боку районної та місцевої влади. Перед мистецькими навчальними закладами ставлять нові, цікаві завдання, запроваджується нова методика у підходах до роботи з дітьми.

«Ми тепер мусимо діяти у нових умовах. Вони цікавіші, вони вимагають вдумливості, індивідуального підходу,  – розповідає Ніна Песляк. – Це зумовлене тим, що Мінкультури у 2017 році ухвалило нову Концепцію розвитку сучасної мистецької школи. Найголовніше у цій концепції  – мистецька освіта має стати дитиноцентристською, або дитиноорієнтованою. Іншим словом,  у центрі уваги  – дитина, її бажання. Вводяться різні підрівні виховання – елементарний, базовий, середній і спеціальний. Якщо ми знаходимо справді талановиту дитину, то, відповідно, буде застосовуватися індивідуальна програма розвитку».

Це вимагає і нових підходів, і активності та, неодмінно, творчої складової. За свій колектив Ніна Песляк не хвилюється: іскорка творчості, самовідданості  присутня в ньому постійно. На думку пані Ніни, щоб Школа стала набагато помітнішою в районі, потрібна  активізація, своєрідний поштовх. І колектив Школи ретельно готується: розробляє програму, яку можна назвати своєрідною піар-атакою. Вона включає в себе багато аспектів: активізацію присутності школи у соціальних мережах тощо. Передбачатиметься і застосування абсолютно нових заходів популяризації Школи. Створення, наприклад, музичної артплатформи тощо. Одним із перших кроків стане програма відзначення 30-річчя закладу.

Свято вже не за горами. Воно відбудеться у червні.

Анатолій Гаркуша

Фото автора

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply