Швеція передала Україні копії Конституції Пилипа Орлика. ФОТО, ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Національний архів Швеції передав Україні три копії Конституції Пилипа Орлика, повідомив президент Володимир Зеленський 28 червня під час урочистого засідання Верховної Ради з нагоди 25-ї річниці Конституції України.

«Одна вже зранку виставлена у фойє Верховної Ради. Друга буде в Офісі президента. Третя – у Конституційному суді України. Після його оновлення та перезавантаження», – сказав президент.

Він також нагадав, що до 30-річчя Незалежності, вперше за 311 років, до України потрапить оригінал Конституції Пилипа Орлика. Його, разом із булавою гетьмана Пилипа Орлика і гетьмана Івана Мазепи, всі охочі зможуть побачити в Софійському соборі.

У квітні 1710 року була ухвалена Конституція Пилипа Орлика на козацькій раді в місті Бендери. Тоді це була територія Османської імперії. Козаки та старшини опинилися там після невдалої для них Полтавської битви.

Конституція Пилипа Орлика. Фото – Укрінформ

Пам’ятний знак на честь 300-річчя першої Конституції України Пилипа Орлика, встановлений у 2010 році на території воєнно-історичного меморіального комплексу «Бендерська фортеця» в місті Бендери (Молдова, Придністров’я)

Повна назва Конституції  – «Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорізького». Вона має преамбулу, 16 статей та присягу гетьмана.

Конституція Пилипа Орлика. Фото – Укрінформ

Титульна сторінка Конституції Пилипа Орлика, написана староукраїнською мовою. «Договори і постановлення прав і вольностей Війська Запорозького» – акт угоди між гетьманом України Пилипом Орликом і старшиною українського козацтва та козаками, укладений у квітні 1710 року

Конституція була укладена у двох примірниках: староукраїнською та латинською мовами.

Конституція Пилипа Орлика. Фото – Укрінформ

Перша сторінка Конституції Пилипа Орлика, написана латинською мовою

Конституція Орлика, написана латиною, зберігається в Національному архіві Швеції. Документ староукраїнською зберігається в Москві.

ФОТО – Укрінформ

Читайте також:

  1. Цікаві факти про Конституцію України. ВІДЕО

  2. Офіційні заходи до Дня Конституції в Броварах

  3. Про Конституцію у форматі комікса: в Україні для дітей вийде електронна книга
  4. День Конституції: маловідомі факти про Основний Закон України
Поділіться.

Залиште відповідь