Скандал навколо виконкому: депутати заявили про нелегітимність виконавчого органу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Чергове засідання виконавчого комітету Броварської міської ради 1 березня обернулося скандалом.

Почався захід із заяви депутата Броварської міської ради Андрія Саука, що зібрання виконкому у старому складі є незаконним.

У своєму зверненні представник «Демократичного Альянсу» послався на статтю 55 Регламенту Броварської міської ради VII скликання, яка вказує на те, що рішення індивідуальної дії набирають чинності з моменту їх прийняття. А, отже, на переконання Саука, міська рада затвердила новий склад виконкому, повноваження старого виконкому автоматично припинилися, і лише потім міський голова Ігор Сапожко наклав вето на рішення про новий склад. Вето, депутати, нагадаємо, не подолали. Саме цей момент, на переконання депутата, є важливим: повноваження старого виконкому припинилися, а склад нового — міський голова ветував. А тому, на переконання Саука, засідання виконкому 1 березня є незаконним, виконком збиратися не має права, а його рішення не матимуть жодних повноважень.

IMG_2971

IMG_2972

У своїй заяві депутат закликав негайно винести питання формування нового складу виконкому на розгляд міської ради, зазначивши, що дії учасників засідання можуть кваліфікуватися за ст. 353 КК України як «Самовільне присвоєння владних повноважень», а дії міського голови за ст.. 364 «Зловживання владою та службовим становищем».

Прикметно, що члени старого складу виконкому почали кричати на депутата (найголосніше — головний лікар Броварської центральної лікарні Валентин Багнюк), а деякі навіть відверто ображати.

 

Відзначимо, що Костянтин Кузнєцов та Лариса Виноградова були присутні на виконкомі у перших рядах, навіть попри те, що депутати висловили їм недовіру. Сам міський голова Ігор Сапожко, який на останній сесії проігнорував заклики депутатів запустити процес формування нового складу виконкому, цього разу звів заяву Андрія Саука до суб’єктивної думки окремого депутата, зазначивши, що кожен має право висловити свою позицію.

Депутат же пообіцяв, що надалі легітимність нинішнього виконкому (засідав не більше 15 хвилин і при суцільному «одобрям-сі» ухвалив близько десяти рішень) буде оскаржувати у суді.

Поділіться.

Коментарі закриті.