Скаржники на перейменування вулиць не з’явилися в суді. Засідання перенесене

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Суд щодо оскарження назв окремих вулиць перенесли на 6 квітня на 15.00. Таку постанову винесла суддя Броварського міськрайонного суду Наталя Маценко.

Нагадаємо, що три громадянки — Людмила Шубіна, Світлана Федяніна та Наталя Олейник — подали до суду позовну заяву з проханням скасувати рішення міської ради щодо перейменування вулиць в рамках закону «Про декомунізацію».

Свою скаргу жінки мотивували тим, що, на їхнє переконання, перейменування вулиць пройшло без громадського обговорення, а рішення депутатським корпусом було ухвалено з порушеннями (мовляв, проект передбачав перейменування 25 вулиць, а ухвалене рішення було по 70-и).

суд (4)

Ще напередодні судового засідання Броварський осередок однієї з політичних партій — ВО «Свобода» — закликав громадськість прийти до суду та морально підтримати тих, хто за дотримання закону України про декомунізацію і висловити свій протест тим, хто проти перейменування вулиць.

суд (9)

Перед початком судового засідання почали до будівлі суду підходити депутати та громадські активісти. Були помітні представники «Солідарності», «Самопомочі», «Демократичного Альянсу», бійці АТО, футбольні ультрас, які, як і «Свобода», розділяють право-радикальні погляди та члени комісії з перейменування вулиць.

 

Підійшли і представники «Свободи», які були як видно налаштовані принципово, але зовсім не агресивно, як це намагалися штучно подати деякі користувачі «світовою павутиною» у соціальних мережах. Навпаки, присутній на вулиці громадський актив перебував у якомусь очікуванні — чи не з’являться раптом ті, кого ототожнюють з «ті тушками».

Таких біля будівлі суду не було.

 

Час початку засідання відтягнувся до 16.30. Очікувалося, що на суд прийдуть позивачі. Активісти та депутати чекали на скаржників, але врешті прийшла суддя, яка заявила — суд мав би почути безпосередньо позицію позивачів, але попри те, що їх повідомили офіційно про дату і час початку засідання, вони не з’явилися.

суд (18)

«Ми змушені перенести засідання», — сказала пані Маценко з інтонацією, яка свідчила, що у суду й без цього позову багато справ і призначила засідання на 6 квітня.

 

Прикметно, що присутня на засіданні представниця Броварської міської ради, головний спеціаліст юрвідділу Броварської міськради Крістіна Осадча не змогла пояснити, чому позивачі не прийшли. Зазначимо лише, що із зали почали лунати вигуки: «Так якщо вони писали ці позови під диктовку, звичайно, вони не прийдуть на засідання». Відзначимо, що і представник відповідача Крістіна Осадча не заперечила перенести засідання, і, можливо, якби відповідач наполіг не переносити засідання, воно відбулося б.

Відзначимо, що у вівторок, 29 березня об 11:00, відбудеться ще одне засідання на тему декомунізації та перейменування вулиць. Тепер уже йтиметься про позови жителів міста Тетяни Нємчиної.

Поділіться.

Коментарі закриті.