Скільки коштуватиме броварчанам утримання басейну ОРЦ?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На розгляд сесії Броварської міської ради, що відбудеться 11 травня, виноситься проект рішення міської ради «Про затвердження Програми фінансової підтримки комунального підприємства Броварської міської ради «Оздоровчо-реабілітаційний центр» на 2017 рік».

Нагадаємо, що влітку минулого року під час чергового засідання робочої групи з питань перевірки господарської діяльності було наголошено про податкові борги підприємства: ПДВ — 220 тис. грн (борг з 2104 року), ПДФО — 100 тис. грн, штрафні санкції по Єдиному соціальному внеску ЄСВ) — 55,8 тис. грн, пеня за ЄСВ — 67,4 тис. грн та інші.

Протягом 2016 року депутати виділяли фінансування для функціонування комунального басейну в рамках інших програм:

  1. програма «Позашкільна освіта» — передбачено відшкодування витрат на комунальні послуги з проведення занять плавання у КП. Вартість заходу склала 500,0 тис. грн по загальному фонду. Басейном КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» продовжать користуватися учні Броварської ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 та вихованці дитячо-юнацької спортивної школи управління освіти і науки, долучитися до проведення уроків фізкультури у басейні було запропоновано адміністраціям усіх навчальних закладів. Також було запропоновано проводити заняття з учнями шкіл у позаурочний час.
  2. програма фінансового забезпечення діяльності Броварської міської ради, її виконавчих органів та комунальних підприємств міста, пов’язаної із вчиненням правочинів на 2015-2016 роки — передбачено фінансову підтримку комунальних підприємств міста, в тому числі погашення кредиторської заборгованості минулих періодів1531,1 тис. грн, в тому числі 511,1 тис. грн на погашення кредиторської заборгованості «Оздоровчо-реабілітаційного центру».

Проект рішення, що виноситься на чергову сесію у травні, передбачає затвердження окремої програми підтримки комунального підприємства з доволі солідним фінансуванням. Кошторис видатків, згідно додатку до проекту рішення, встановлюється в розмірі 3200 тис. грн. В тексті програми зазначається, що виконання  програми забезпечується за рахунок місцевого бюджету, отримання коштів за надання послуг, отримання коштів від оренди та інших джерел, не заборонених законодавством. Проте вже в кошторисі видатків до програми єдиним джерелом фінансування є кошти платників податків, тобто місцевий бюджет.

Складається враження, що попри те, що місто вже «закрило» податкові борги підприємства, управлінці басейну і далі не планують вживати заходів щодо збільшення доходів підприємства, аби покрити хоча б частину витрат. Вочевидь, вони й надалі «вимиватимуть» значні кошти з бюджету міста.

Проте маємо надію, що члени депутатських комісій, які будуть розглядати даний проект рішення, з’ясують всі питання, пов’язані з фінансовою діяльністю КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр».

Поділіться.

Залиште відповідь