Сьогодні 102-гі роковини загибелі Софронія Костири

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 11 грудня, минає 102-ий рік від дня смерті Софронія Костири, молодшого урядника Військ Центральної Ради із Броварщини, який боровся і загинув за незалежну Україну.

Софроній Костира народився в 1897 році в родині селян в селі Русанові. Під час Української революції служив молодшим урядником 5-ї сотні Гайдамацького Гетьмана Сагайдачного полку Військ Центральної Ради.

Докладно: Місто, люди і місця: Софроній Костира – герой, що боровся за незалежність України 100 років тому

Загинув Софроній Костира 11 грудня 1917 року, в сутичці з більшовиками в Києві — під час роззброєння червоногвардійського підрозділу. Йому було всього 20 років.

Згідно з архівними документами, урядника поховали наступного дня на Звіринецькому кладовищі в Києві. Утім, спроби віднайти могилу захисника чи, принаймні, точне місце виявились марними.

25 грудня 2015 року, під час декомунізації, на карті Броварів неподалік вокзалу з’явилась невеличка вулиця, названа честь Софронія Костири – колишня вул. Фурманова.

Читайте також:

  1. Григорій Чупринка. 140 років тому народився поет і борець за незалежність України
  2. 11 листопада – річниця завершення Першої світової війни
Поділитись

2 коментарі

  1. Юлія дата

    Доброго дня! досліджую історію с.Русанова. Підкажіть джерело, на основі якого взяті ці дані. У метриках за 1897 р. по Русанову запис про нарождення Софронія Костири відсутній.

Leave A Reply