Співпраця між Броварами, районом та лікарнею не має будуватися на принципах недовіри і примусу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Автор: Володимир Опалько, депутат Броварської міської ради

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

Загроза пандемії COVID-19 мала б об’єднати дії всіх посадових осіб Броварів та району, а не ініціювати пошуки винуватців у ситуації, що склалася.

Депутатський корпус Броварської міської ради робить усе від нього залежне для поліпшення умов броварської лікарні на час епідемії COVID-19. На жаль, внутрішні «чвари», непорозуміння на рівні чиновників та лікарів, не йдуть у залік боротьби проти одного з лих ХХІ століття. Хоча, здавалося б, зараз усі гілки влади і медицини мають працювати спільно як ніколи.

Одним із каменів спотикання у стосунках між владою і броварською лікарнею став проєкт рішення останньої 74 позачергової сесії міської ради про затвердження статуту Комунального некомерційного підприємства (КНП) «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня». Згідно цього проєкту, при КНП створюється спостережна рада підприємства, яка контролюватиме та спрямовуватиме діяльність директора підприємства. На даний момент таким є головний лікар Валентин Багнюк.

На момент створення КНП, такого органу БМР не існувало, тож, відповідно, і в Статуті підприємства його враховано не було.

Тепер відповідні зміни необхідно прийняти і Броварській районній раді, як співзасновнику КНП. Хоча управління охорони здоров’я у районній раді і не існує.

Тож все починаємо з правової колізії.

Вочевидь, багаторічний керівник БЦРЛ Валентин Багнюк із недовірою поставився до новопризначеного керівника відділу охорони здоров’я Ніни Хорошаєвої. Остання почала вибудовувати стосунки з керівником КНП на засадах контролю та примусу, що не створило взаємодії та співпраці в такі складні для усіх часи.

Не дивно, що остання 74 позачергова сесія міської ради перетворилася на з’ясовування стосунків, конфронтацією між головним лікарем Багнюком, депутатами та міським головою.

Суть звинувачень від мера Броварів у тому, що головний лікар, на його переконання, не виконує розпоряджень і саботує рішення та рекомендації, що їх надає відділ охорони здоров’я при Броварській міській раді на чолі з Ніною Хорошаєвою.

Однак наша фракція наполягає розглянути ситуацію з іншого боку.

Ще 23 лютого, тобто, два місяці тому, наша фракція закликала колег по Броварській міській раді скликати позачергову сесію для ухвалення невідкладних питань, спрямованих на боротьбу з COVID-19.

Пізніше, у березні, на позачергових сесіях, ми закликали створити антикризовий Штаб, який би об’єднав всі гілки влади для протидії епідемії коронавірусу.

На превеликий жаль, належної підтримки серед депутатів та керівництва міста ця ідея не отримала, тож ситуація розвивалася сама собою. Що, врешті-решт, і вилилося у конфлікт, де керівника КНП Валентина Багнюка банально намагаються зробити крайнім.

Не збираюся давати оцінку діям головного лікаря в умовах, максимально наближених до бойових, але впевнений: якби від самого початку діяв відповідний Штаб, йому було б набагато легше працювати та уникнути багатьох помилок.

Потрібно було утворити набагато раніше антикризовий Штаб. До нього мали увійти Ігор Сапожко, як міський голова, та Микола Клименко, як голова Броварської РДА, і представник президента в районі.

Такий Штаб мав би солідний статус. Відповідно, Валентин Багнюк працював би в рамках його рішень.

Насправді ж маємо ситуацію, коли багаторічному досвідченому фахівцю, яким є головний лікар КНП «Броварська БКЛ» Валентин Багнюк, вказівки і розпорядження дає начальник тільки нещодавно створеного відділу охорони здоров’я Ніна Хорошаєва, яка фактично є новою людиною не лише для лікарні та міської ради, а й для міста Бровари. Як її може сприймати Багнюк?

Стало очевидним, що необхідно вибудовувати алгоритм співпраці між очільниками міста, району та КНП не з позиції недовіри та примусу, а на фундаменті взаємодії та співпраці.

Тому наша фракція не підтримала ідею «заочного покарання» за недоліки в роботі головного лікаря, а вирішила зробити висновки після заслуховування звіту про його роботу та всебічного аналізу.

Врешті-решт, порозуміння знайшли, висновки зробили, але неприємні враження як від пропажі срібної ложечки, залишилися. На жаль, із підозрою, що конфлікт не вичерпався.

Міська рада ухвалила проєкт щодо затвердження нового статуту КНП «Броварська БКЛ». Але тепер відповідні зміни до статуту має внести і Броварська районна рада, адже лікарня має співфінансування міста і району.

До головного лікаря КНП, можливо, і є претензії, але ситуацію до тієї, що зараз, можна було і не доводити. Насправді ж вийшло так, що міський голова Ігор Сапожко та начальниця відділу охорони здоров’я Ніна Хорошаєва поставили Багнюка в залежне від них становище. Коли начальник відділу охорони здоров’я просто приїжджає і роздає накази. Це – неправильно, і будь-якому фахівцю тяжко і неприємно працювати із примусу.

У сьогоднішній ситуації, коли триває боротьба з пандемією коронавірусу, потрібно навпаки шукати можливості об’єднуватися і підтримувати один одного.

Читайте також інші матеріали автора:

«Підтримка у Броварах міськрадою бізнесу країни-агресора – це прояв антипатріотичної позиції», – Володимир Опалько

Поділіться.

Залиште відповідь