Спливає термін позовної давності по справі Радіопередавального центру: хто саботуватиме процес?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 30 травня, у Броварській міській раді відбулося засідання Тимчасової контрольної комісії, яка була сформована за ініціативи депутатів фракції «Солідарність» для розслідування справи щодо незаконного привласнення земель Радіопередавального центру.

Основною темою засідання стало те, що 25 червня 2016 року спливає термін, коли по цій справі можна подавати позовну заяву до суду.

Депутати розрахували, що до 25 червня обов’язково має бути скликана позачергова сесія (на черговій не дозволяється законом вносити додаткові питання).

Враховуючи те, що міський голова Ігор Сапожко, на думку окремих депутатів, може бути вкрай не зацікавлений у проведенні такої сесії, треба ініціювати її проведення як мінімум за два тижні до 25 червня (саме стільки дається міському голові на скликання сесії, якщо депутати зберуть підписи на її проведення).

Отже, максимум до 11 червня необхідно ініціювати проведення позачергової сесії. До цього часу юридичний відділ має повністю підготувати позовну заяву та необхідні документи. Час, як кажуть, піджимає…

Під час засідання виявилося, що багато чинників можуть зіграти на те, що вчасно позовна заява не буде подана. По-перше, навіть на це засідання прийшли не всі депутати. Не було Володимира Оксютенко («Єдність»), Вадима Андрієвського (РПЛ), Аліни Дяченко («Демократичний Альянс») (стосовно останньої, знаючи її принципову позицію у стосунках із міським головою, точно не скажеш, що це міг бути якийсь саботаж). Тож депутати не могли певний час зібрати кворум.

Далі протягом засідання окремі депутати, зокрема Петро Бабич (УКРОП), постійно наголошували на проведенні таких заходів, які апріорі могли б затягнути процес. По-перше, що для вивчення ситуації необхідно залучити спеціалістів, експертів, щоб, мовляв, доленосні рішення не ухвалювалися депутатами, які не є фахівцями.

Ми не стверджуємо, що Бабич навмисне саботує процес, однак така позиція апріорі тягне за собою часову тяганину, яка в даній ситуації неможлива. Коли ж один із депутатів — Борис Дудко («Батьківщина») — від’їхав під час комісії у справах, саме депутат Петро Бабич став наполягати на тому, що без присутності п’ятого депутата (кворум складає саме 5 депутатів) не можна ухвалювати рішення. Причому Петро Іванович, діючи по букві закону, був дуже наполегливий. Саме через таку наполегливість комісія не змогла сьогодні дати протокольне доручення юридичному відділу готувати позовну заяву від міської ради і тепер засідання перенесене на завтра на 11.00. Не факт, що завтра може зібратися кворум.

Та й юридичний відділ… У депутатів залишилися неоднозначні враження щодо того, наскільки буде зацікавлені юристи міської ради працювати і на громаду, і на час, і на совість. Завжди виважений у емоціях депутат Андрій Василенко навіть не витримав: «Якщо у юридичного відділу не вистачає мозку, я готовий допомогти своїми юристами». Звичайно, трохи грубувато, але енергетика спрямована в правильному руслі.

Після офіційної частини засідання серед депутатів «демократичного табору» панували щодо юридичного відділу міськради песимістичні настрої.

Завтра об 11.00 Тимчасова контрольна комісія знову збереться.

Списки осіб, яким було роздано по 2 га. землі (всього 48 осіб):

1-8

9-15

16-23

21-32

28-42

39-48

Поділіться.

Коментарі закриті.