Спортивне позашкілля: чи буде створено нові комунальні заклади?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На розгляд чергової сесії 27 вересня відділ молоді та спорту Броварської міської ради виносить два проекти рішень, пов’язані із функціонуванням спортивних позашкільних закладів. Так, одним із проектів депутатам пропонують створити дитячо-юнацьку спортивну школу (далі ДЮСШ) з футболу. Інший проект, який презентував очільник спортвідділу, – Дмитро Рожков – це проект рішення щодо створення дитячо-юнацької спортивної школи з ушу та єдиноборств.

Про ушу та єдиноборства.

Необхідність створення окремої ДЮСШ з ушу та інших єдиноборств обґрунтовується великою кількістю дітей та молоді, що займаються цим видом спорту. За повідомленням Дмитра Рожкова у місті цифра тих, хто тренується, складає більш ніж 500 осіб.

Під час розгляду питання створення комунального закладу – ДЮСШ з ушу та єдиноборств – було зазначено про наявність матеріально-технічної бази (майстиушу нині тренуються на базі СК «Світлотехнік») та тренерсько-викладацького складу.

Відділення ушу функціонує у місті на базі БЮСШ відділу молоді та спорту з 1993 року. За цей час його вихованці неодноразово ставали чемпіонами та призерами всеукраїнських та світових чемпіонатів та змагань.

Нагадаємо, 14 липня у бразильській столиці місті Бразиліа відбувся VII чемпіонат світу з ушу серед юніорів. Україну представляла команда броварських спортсменів, які вибороли золото: Данило Князєв і Данило Фещенко, Дарина Люта і Вероніка Морозьонкова.

Проектом рішення, що виноситься на сесію, депутатам пропонується затвердити штатний розпис майбутньої школи – всього 17,5 штатних одиниць: по одній ставці – директора, заступника, інструктора-методиста, оператора комп’ютерного набору, лікаря, 0,5 ставки медичної сестри та 12 штатних одиниць тренерів-викладачів.

Обговорюючи питання на гуманітарній комісії серед присутніх виникла дискусія стосовно ставок для тренерів та врахування інтересів шкіл та секцій з інших єдиноборств. Присутні наставники нарікали на те, що, мовляв, з ними ніхто не порадився в питанні створення такої школи. Втім, як запевнили ініціатори проекту, ставок вистачить на всіх охочих.

Бюджетна комісія розглянула питання створення такого закладу з точки зору фінансів. Деякі члени депутатської комісії говорили про відсутність коштів та поспішність прийняття такого рішення. Адже сам процес створення великих витрат не вимагає, а от утримання спортивних споруд, оплата комунальних послуг та заробітна плата трудовому колективу ляже в майбутньому на всі 100% на міський бюджет.

Тренери та наставники з інших видів єдиноборств нарікали не стільки на відсутність тренувальної бази та оплати праці тренера, скільки на відсутності коштів для участі вихованців секцій в змаганнях різних рівнів.

Під час обговорення проекту у комісіях присутні так до спільного висновку й не дійшли. Сьогодні на погоджувальній раді проект був підтриманий до розгляду на сесії. Тому остаточне рішення буде прийматись на сесії у четвер. Проте, не чекаючи рішення народних обранців, на головному веб-сайті міста зареєстровано петицію щодо виокремлення фінансування спортсменів броварської федерації кіокушинкай карате.

Про футбол

Не було одностайності серед присутніх і у питанні створення ДЮСШ з футболу. Проект рішення не отримав рекомендацію жодної з депутатських комісій, що розглядала дане питання.

Із засідань комісій стало відомо, що нині відділення футболу функціонує на базі ДЮСШ управління освіти і науки Броварської міської ради, має три ставки тренерів.

Обґрунтовуючи своє подання, Дмитро Рожков повідомив про необхідність упорядкування ситуації з розвитком виду спорту, адже у Броварах, крім відділення у ДЮСШ, існує велика кількість приватних футбольних шкіл та клубів (ФК «Каскад», ФК RedDragons, Футбольна академія Владислава Ващука, футбольна школа «Футбік», ФК Броварія та ін.).

Проте зібрати всіх зацікавлених у розвитку футболу «під одним дахом» виявилось не так просто. Головною проблемою є відсутність тренувальної бази. Наразі приватні клуби власних полів не мають і змушені брати в оренду шкільні майданчики, збудовані для проведення уроків фізичної культури.

Свого часу очільнику спортивного відділу давали завдання провести інвентаризацію спортмайданчиків та полів на території міста. Але і досі такого переліку немає.

Майже рік тому видання «Трибуна-Бровари» цікавилось даним питанням у керівників спортивного та освітнього відомств. Виявляється на балансі відділу молоді та спорту немає жодного футбольного поля та спортивного майданчика:

Натомість управління освіти і науки Броварської міської ради повідомило виданню про те, що на його балансі (станом на 28.11.2017 року) знаходяться наступні спортивні майданчики:

 • ЗОШ №1– спортивний майданчик (360кв.м), дитячий ігровий майданчик (612,5 кв.м);
 • ЗОШ №2 – майданчик для мініфутболу (600 кв.м), капітально відремонтований стадіон (поле зі штучним покриттям 924 кв.м);
 • ЗОШ №3 – дитячий ігровий майданчик ( 1880,3 кв.м);
 • Гімназія ім. Олійника – волейбольна площадка (162 кв.м), гандбольна площадка (968 кв.м);
 • ЗОШ №6 – дитячий спортивно-ігровий майданчик (1300кв.м);
 • ЗОШ №7 – спортивний майданчик зі штучним покриттям (800кв.м);
 • НВК – дитячий спортивно-ігровий майданчик (1300кв.м);
 • ЗОШ №9 – спортивний майданчик (з біговими доріжками – 3600 кв.м);
 • ЗОШ № 10 – дитячий спортивно-ігровий майданчик (1800кв.м).

Відповідно будівництво, реконструкція та утримання спортивних споруд вартує міському бюджету чималих коштів. Наприклад, реконструкція стадіону у ЗОШ №2, яка завершилась цього року, обійшлась міській скарбниці у більш ніж 3,7 млн грн., а експертна вартість майданчику при ЗОШ №1 складає 952,5 тис. грн.

Окрім того, є поточні видатки (прибирання, обслуговування, охорона) на утримання майданчиків при школах, які повинні здійснюватись регулярно. Втім, майданчики при школах є, а штатних одиниць, які б доглядали збудовані поля, – не передбачено.

Зазначимо, що кошти від оренди шкільних полів ні закладам освіти, ні управлінню освіти «на пряму» не надходять. Договори з охочими тренуватись на шкільних футбольних полях заключає управління комунальної власності, а кошти орендарі перераховують на відповідний казначейський рахунок.

Орендна плата розраховується за Методикою, затвердженою виконкомом. Договором оренди передбачається розрахунок плати за базовий місяць. Далі плата за кожний наступний місяць визначається шляхом множення базової ставки на кількість годин роботи орендаря. Оремо, відповідно до методики, плата за користування земельною ділянкою.

Станом на 01.01.2018 року за даними управління комунальної власності договір на оренду майданчика у ЗОШ №1 заключив Дитячо-юнацький футбольний клуб «КАСКАД». Цікаво, що орендна плата за 1 годину використання футбольного поля склала 3,78 грн. (без ПДВ). Додавши інші витрати, не складно зрозуміти, що за таку плату обслужити поля неможливо.

Крім фінансових моментів слід розуміти, що шкільні майданчики мають використовуватись в першу чергу для проведення уроків фізичної культури. А, як відомо, переважна більшість шкіл у Броварах перевантажені та працюють у 2 зміни. Тому і майданчики, і стадіони та спортзали працюють протягом цілого дня на шкільні потреби.

Повертаючись до проекту рішення, який було запропоновано депутатам, основною тренувальною майбутньої ДЮСШ з футболу за словами Дмитра Рожкова мають стати у тому числі й шкільні майданчики. Проте у штатному розписі футбольної школи технічний персонал як то охоронці чи прибиральники взагалі не передбачені. Тому директорам шкіл доведеться вирішувати організаційні питання самотужки.

Ще одним об’єктом, який мав би стати «базовим» для ДЮСШ є недобудова у парку «Перемога», про зведення якої «Трибуна» писала раніше. Об’єкт, під який Дмитро Рожков пропонує створити футбольну школу на сьогоднішній день виглядає так:

Резюмуючи всі засідання щодо створення ДЮСШ з футболу складається враження, що питання не достатньо проаналізоване та прораховане його ініціатором. За підсумками погоджувальної ради було запропоновано зняти проект створення ДЮСШ з футболу з порядку денного чергової сесії. Тож перший тайм броварські футболісти поки що «програють». Втім, у разі консолідації зусиль для досягнення спільної мети вони таки мають шанс на перемогу.

P.S. про футбол та тих, хто за ним стоїть

Останнім часом через апарат ради броварським депутатам надійшли два звернення про фінансування броварського футболу. В червні ГС «Федерація футболу м.Бровари» в особі Логвина М.Г. звернулась за фінансовою підтримкою ФК «Бровари» у розмірі 540 тис. грн., у серпні – з повторним листом, але з дещо скромнішим кошторисом у 215 тис. грн., але для того ж ФК «Бровари».

Ми поцікавились у реєстрах про засновників Громадської спілки «Федерація футболу міста Бровари» і ділимось інформацією з читачем. Отже, футбольна спілка, що просить бюджетне фінансування, має трьох засновників:

 1. Першим засновником є ТОВ «Футбольний клуб Бровари» (керівник – Логвин М.Г.), яке в свою чергу має серед засновників фізособу Логвин М.Г. та ТОВ «ДМК Груп». Остання ТОВка була зареєстрована в Луганську Козинським А.В. та основним видом діяльності була оптова торгівля фармацевтичними товарами. Перереєструвавшись в Києві підприємство стало займатись наданням в оренду власного та орендованого нерухомого майна.
 2. Другим засновником є ГО «Футзальний клуб Атлєтік», заснований Лавінським О.О. та Яришевим В.Є.
 3. Третім засновником є ГО «Дитячо-юнацька футбольна школа ім. Ващука», зареєстрована у Броварах по бульв. Незалежності, 2. Заснували громадську організацію чотири фізособи: Кусташ В.П., Стасюк С.В., Ващук В.В. та Рожков Д.А.. За збігом обставин Дмитро Рожков через створення громадських організацій опікується не лише футболом, оскільки за даними реєстрів начальник відділу молоді та спорту є ще засновником ГО “Федерація гандболу Київської області”.

Тому, можливо,гандбол стане наступним видом спорту, який потребуватиме автономного фінансування на рівні міста.

Практика останнього часу показує, що на шматок «міського фінансового пирога» мають право зараз претендувати всі інститути громадянського суспільства. Бюджетне фінансування Червоного Хреста та ветеранських організацій свого часу поклало початок розподілу міського бюджету між громадськими організаціями міста. Тому, з огляду на останні звернення по фінансову допомогу, капіталовкладення у спортивні громадські організації може стати продовженням броварських фінансових традицій. Аби лише вистачило «пирога» на всіх охочих…

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply