Список ресурсів із достовірною науковою інформацією про здоров’я

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Піклуватися про своє здоров’я – означає бути обізнаним. А для цього важливо постійно оновлювати знання у цій сфері, пише очільниця МОЗ Уляна Супрун на своїй офіційній сторінці у FB і пропонує список ресурсів із достовірною науковою інформацією про здоров’я.  

Уляна Супрун оприлюднила головні поради, що стосуються підбору інформації про здоров’я:

  • Ретельно обирайте ресурси, де читаєте про здоров’я. До таких не входять ті, що: містять посилання на вигадані дослідження, або взагалі не мають посилань на докази, в яких висновки базуються на усталених традиціях чи практиках («так лікувалися в давньому Китаї»), інформація апелює до емоцій («одна таблетка, що вилікує рак») або висвітлена однобоко, в тексті наявні упередження та помітні логічні помилки.
  • Намагайтеся знаходити та читати найновішу інформацію про здоров’я. Хоча медична інформація з’являється з неймовірною швидкістю, важливо орієнтуватися на найбільш сучасні дані та знання, які мають високий рівень доказовості. Якість інформації – передусім.
  • Як розуміти, що інформація належної якості і має високий рівень доказовості? Пам’ятайте, що найнижчий рівень мають окремі думки експертів (навіть якщо це професор), опис окремих випадків чи невеликі когортні дослідження. Найвищий – систематичні огляди та мета-аналізи. Вони є одними з найдостовірніших способів аналізу наукових даних. 
  •  Не шукайте порад в інтернеті. Хоча там є багато корисної інформації, читати її важливо лише на перевірених та правдивих ресурсах. Список таких джерел буде нижче.
  •  Вдосконалюйте знання англійської мови. Більшість авторитетних ресурсів публікують інформацію саме англійською, бо це мова сучасної науки. Це хороший челендж для тих, хто ще не володіє цією мовою – працювати над її вивченням та вдосконаленням.
  • Універсальна порада для всіх – прокачувати знання про здоровий спосіб життя. І не лише читати про це, але й виконувати поради.
  • Як би ви не були обізнані в питаннях здоров’я, головний порадник у цьому – ваш лікар. Шукайте свого лікаря, який послуговується міжнародними протоколами, постійно удосконалює знання та навички і навчається. Вільний вибір лікаря дає змогу це робити.

Список ресурсів, де можна читати про здоров’я:

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply