Стоматолога Броварської ЦРЛ підозрюють в неналежному виконанні професійних обов’язків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварська місцева прокуратура погодила повідомлення про підозру лікарю-стоматологу-хірургу стоматологічного відділення Броварської центральної районної лікарні у неналежному виконанні професійних обов’язків. Про це повідомляється на офіційному сайті прокуратури.

В ході досудового розслідування було встановлено, що у листопаді 2015 року до лікаря звернувся мешканець Броварів, який поскаржився на зубний біль в області нижнього правого зуба мудрості. Чоловікові було поставлено діагноз: затруднене прорізування ретенованого 48 зуба, ускладнене запальним інфільтратом правої щоки. Після проведення проби на реакцію до знеболювального препарату, пацієнту видалили зуб.

Після видалення при знімку нижньої щелепи було виявлено, що в ділянці видалення відмічається перелом нижньої щелепи з незначним зміщенням відламків. Згідно з висновком експерта, під час лікування мали місце наступні недоліки надання медичної допомоги:

– технічно неправильне хірургічне втручання з приводу видалення зуба на нижній щелепі, яке призвело до перелому;
– запізніле діагностування перелому щелепи;
– призначення в недостатньому обсязі лікування перелому щелепи.

Зважаючи на це, дії лікаря було кваліфіковано за ст. 140 ч. 1 Кримінального кодексу України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником).

Зазначимо, що санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Кореспондент «Трибуни-Бровари» звернувся до головного лікаря Броварської центральної районної лікарні Валентина Багнюка з проханням прокоментувати ситуацію. Пан Валентин розповів, що пацієнт з’явився на прийом п’яний та ледве не побився з лікарем. Чоловіка лікували та направили в область. Його оперував обласний стоматолог. Хворому зробили операцію, але лише за певний час він звернувся зі скаргою. Після того, як зробили знімок, побачили перелом щелепи. Але чи це наслідки операції, чи чоловік десь упав, чи побився, не можна стверджувати однозначно.

Згодом пацієнт подав позов до суду. За словами Валентина Багнюка, була створена комісія, яка перевіряла ситуацію, але жодних порушень з боку лікаря не знайшла. Чоловікові треба довести, що цей перелом стався внаслідок видалення зуба. Взагалі, у практиці трапляються переломи щелепи під час видалення зубів, і це зовсім не свідчить про недбале ставлення лікаря. Трапляються випадки, коли зуб врізається в щелепу, і видалити його дуже складно, — зазначив головлікар БЦРЛ.

«Цей чоловік написав скаргу на обласну лікарню, буцімто лікарі з нього вимагали гроші. Хоча обласний лікар каже, що робив усе безкоштовно. Людина просто вирішила заробити кошти, недбалого ставлення з боку лікаря не було. До того ж, зі скаргою чоловік звернувся за певний час. Перед цим він тиждень ходив із хворим зубом та не лікував його. На жаль, зараз будь-який божевільний може подати до суду. Мабуть, думає, що, пишучи скарги, отримає мільйон гривень, дачу в Монако та золоту щелепу», — підсумував Валентин Багнюк.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply