«Суд по перейменуванням вулиць-2»: позивач переконує, що не проти декомунізації, а «за закон»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

29 березня у Броварському міськрайонному суді розпочався судовий процес за позовом громадянки Тетяни Нємчиної, який стосується рішення міської ради про перейменування вулиць.

Уранці сама позивач Тетяна Нємчина, група людей співчуваючих їй, а також депутати Броварської міської ради («Солідарності» та «Свободи»), представники громадських організацій і активісти та ЗМІ зібралися у залі суду, який розпочався об 11.00.

Безпосередньо перед засіданням позивач, лідер ГО «Комітет громадського самоврядування Київщини» перед телекамерами спробувала пояснити суть свого позову.

За словами Нємчиної йдеться не про те, що вона виступає проти перейменування вулиць (рамках Закону України про декомунізацію) як такого. Як заявила пані Тетяна, вона хоче перевести рішення Броварської міської ради в законне, на її переконання, русло. Мовляв, у проекті рішення, який був розміщений на сайті за 20 робочих днів до сесії, на перейменування виносилося 24 вулиці, тоді як безпосередньо на сесії було ухвалено рішення про перейменування аж 70-и.  Саме цей факт, за словами пані Нємчиної, і став предметом подання позову до суду.

 

Відзначимо, що ще до засідання, у залі почали кипіти недитячі пристрасті. Депутати Броварської міської ради т. з. «демократичного крила» висловлювали обурення, що позивач та її симпатики, які раніше неодноразово зарекомендували себе як прихильники колишнього члена Партії регіонів міського голови Ігоря Сапожка, спекулюють на темі перейменування вулиць.

Активісти, депутати та бійці АТО, не стримуючи емоцій, висловлювали обурення тим, що Радянського Союзу як такого немає, а у певних верств населення залишається ностальгія за державою, яка визнана тоталітарною, а також тим, що в умовах «гібридної війни» з Росією знаходяться прибічники назв вулиць, які асоціюються з героями історії радянської країни або Росії.

 

Група підтримки Тетяни Нємчиної, яка, як переконувала сама позивач, за дотримання закону, а не проти перейменування вулиць, намагалася й собі висловити позицію, називаючи громадських активістів та депутатів «провокаторами».

Цікаво, що суддя А.О. Шинкар, увійшовши до зали, у досить оригінальний спосіб почав «гасити» пристрасті у залі. «Будете на Майдані кричати, а не тут», — сказав Його Честь.

Коли засідання почалося, позивач заявила про залучення до справи списків зібраних підписів проти перейменування жителів вулиць Матросова, Возз’єднання, Горького, Ковпака, Кирпоноса, 8 березня, Челюскіна, Польової, Семашко та Радгоспної, заявивши про те, що перейменовували вулиці без попереднього громадського обговорення. На що присутні депутати, зокрема, лідер фракції «Свобода» Олег Шевчук почали вигукувати із зали, що інформація про перейменування деяких вулиць із цього списку без обговорення — не відповідає дійсності.

Взагалі ситуація виглядала кумедно: дві сторони — і позивач (на словах — «за дотримання закону», у щирість пані Нємчиної опоненти не вірили), і відповідач — Броварська міська рада, яка не особливо перейматиметься, якщо суд програє — по суті, зацікавлені в тому, щоб визнати рішення міської ради незаконним.

Представниками третьої сторони стала український краєзнавець, старший науковий співробітник Броварського краєзнавчого музею та член комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків Марія Овдієнко, а також громадські активісти, які симпатизують міському голові, зокрема, лідер ГО «Громадські активісти» Ірина Нілова, Людмила Бабенко та ще троє громадянок.

Уже після завершення засідання Марія Григорівна розповіла ЗМІ про довгий та складний процес підготовки питання про перейменування вулиць у проект рішення, що виносився на сесію міської ради. «Від процесу підготовки питання міська влада — Сапожко та його заступники просто усунулися. До комісії ж входили майже всі або регіонали, або старі комуністи», — розповіла Марія Овдієнко.

 

Саме ж засідання суду вирішили перенести на 13 квітня на 14.00 для того, щоб третя сторона могла ознайомитися з матеріалами справи.

 

Нагадаємо, що 24 березня мало відбутися уже одне судове засідання на тему перейменування вулиць (позовні заяви подали громадянки Людмила Шубіни, Світлана Федяніна та Наталія Олейнік). Однак, самі позивачі не з’явилися на засідання і його перенесли на 6 квітня.

Поділіться.

Коментарі закриті.