Трибуна – Бровари

Суд закрив справу обвинуваченого в підпалі в Броварах автомобіля журналістів «Схем»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварський міськрайонний суд Київської області закрив справу Кирила Баріхашвілі, якого звинувачували в підпалі автомобіля водія проєкту журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» Бориса Мазура. Про це 14-го червня повідомило «Радіо Свобода».

Суддя Тетяна Василенко задовольнила клопотання захисту Кирила Баріхашвілі про закриття кримінального провадження через «порушення термінів продовження досудового розслідування» ще 11-го червня.

Адвокати обвинуваченого заявили, що слідство не дотримало термінів продовження досудового розслідування в справі. Мовляв, підозру Баріхашвілі склали 26-го серпня, тому термін сплив ще 26-го жовтня 2020 року. Прокуратура натомість склала постанову про продовження строків розслідування 27-го жовтня 2020 року, чим, на думку адвокатів, порушила законодавство.

Присутні прокурори зазначили, що терміни досудового розслідування рахуються з моменту вручення підозри. Оскільки підозру вручили 27 серпня, то вказаного адвокатами порушення не було. Вони також вважають, що захист мав достатньо часу під час проведення розслідування та ознайомлення з матеріалами справи, щоб висловити свою позицію, а не подавати клопотання про закриття через порушення строків досудового розслідування вже на етапі судових засідань.

Позицію обвинувачення підтримала Оксана Максименюк – керівниця юридичного напрямку Інституту розвитку регіональної преси, яка представляє журналістів у цій справі. Вона також нагадала, що наразі до суду передали матеріали справи, які стосуються лише одного із виконавців підпалу.

«За нашою інформацією, у слідства й досі немає версій та думок, хто міг бути замовником або хоча б організатором підпалу. Тому хоч розслідування щодо одного виконавця завершене та передане до суду, але за десять місяців слідству не вдалось поки повністю розкрити цей злочин», – розповіла вона.

Прокуратура та адвокати журналістів із рішенням суду не погоджуються та планують оскаржувати його в апеляції.

Що відомо про підпал автомобіля

Нагадаємо, що в серпні 2020 року в Броварах невідомі спалили автомобіль водію проєкту журналістських розслідувань «Схеми». Це трапилося під його будинком у Броварах на вул. Олімпійській вночі о пів на першу. Машина відновленню не підлягає. Перед займанням автомобіля очевидці чули «хлопок».

КІА Черато

Йдеться про автівку, на якій журналісти протягом чотирьох років знімали свої матеріали та яка постійно була в кадрі.

З’явилось відео моменту підпалу авто журналістів «Схем»

Кирила Баріхашвілі, якого підозрюють у підпалі автомобіля, затримали 26-го серпня. Згодом його взяли під варту. Він вийшов під заставу менше ніж за тиждень. Свою провину чоловік заперечує. Також відомо, що правоохоронці розшукують ще двох чоловіків, яких підозрюють у підпалі авто.

ФОТО – Радіо «Свобода», прокуратура Київщини

Читайте також:

  1. Вночі на Торгмаші згорів легковик журналістів «Схем». ФОТО
  2. З’явилось відео моменту підпалу авто журналістів «Схем»
  3. Умисне знищення: поліція відкрила провадження через пожежу в авто журналістів «Схем»
  4. Поліція затримала підозрюваного в підпалі авто журналістів «Схем». ФОТО

  5. У Броварах судитимуть чоловіка за підпал автівки журналіста. ФОТО

Поділіться.

Залиште відповідь