28 Nov 2020, 8:12 AM (GMT)

Коронавірус в Україні

709,701 Інфіковано
12,093 Померло
335,135 Одужало

«Суди скінчилися… поки що»: як працює тервиборчком Броварської ОТГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Робота в Броварській міській територіальній виборчій комісії (Броварської ОТГ) триває щодня. Утім, як кажуть її члени, зараз затишшя: суди скінчилися, учора комісія отримувала і передавала протоколи й інформаційні плакати на місця. А сьогодні – розвозить на дільниці бюлетені. Про поточний стан із організацією виборів у Броварській ОТГ розповіла голова ТВК Людмила Федченко.

Як зазначила Людмила Федченко, учора комісія отримувала й організовувала передачу безпосередньо на виборчі дільниці бланків протоколів, куди вносять результати виборів, і інформаційних плакатів: щодо карантинних обмежень на ДВК та організації роботи. Плакати з кандидатами, станом на вчора, передали лише щодо претендентів на крісла обласних депутатів.

Людмила Федченко

Людмила Федченко

інформаційний плакат

Бюлетені

Очільниця ТВК розповіла, що загалом виборець отримає 4 бюлетені, кожен із яких – по 70 см довжиною. Нагадаємо, передбачені такі бюлетені:

  • блакитного кольору – з виборів депутатів обласної ради;
  • світло-зеленого кольору – з виборів депутатів районної ради;
  • світло-жовтого кольору – з виборів депутатів міської ради (ради ОТГ);
  • світло-рожевого кольору – з виборів міського голови (голови ОТГ).

Зі слів Людмили Федченко, ТВК вже отримала бюлетені. Сьогодні, з 10:00, їх розвозитимуть на дільничні виборчі комісії.

Читайте також: Вибори-2020: як правильно проголосувати і не втратити свій голос

Зазначимо, ТВК розміщене в адмінбудівлі на вул. Гагаріна, 18. А над списками виборців, їхнім уточненням працюють у 112 каб. на вул. Гагаріна, 15. Там розповіли про число виборців майбутньої ОТГ: у м. Бровари їх приблизно 83,5 тис., а в селах Княжичі та Требухів разом – ще близько 10 тис.

Проблем нема

Людмила Федченко зазначила, що наразі проблемних моментів у роботі ТВК нема. Вже позаду суди. Однак, чи буде «гаряче» буквально вже завтра-післязавтра – невідомо.

ТВК 2020

Як розповіла голова тервиборчкому, суди зобов’язали таки зареєструвати партію «Єдність Олександра Омельченка», проти участі у виборах якої позивався міський голова Ігор Сапожко. Рішення про реєстрацію підтримали всі судові інстанції.

Як ідеться в остаточному рішенні суду, Феміда визнала протиправною бездіяльність ТВК щодо неприйняття на засіданні комісії 29 вересня рішення за результатами поданих Броварською міською організацією Української партії «Єдність» (Олександра Омельченка). Водночас у задоволенні позовної вимоги партії Ігоря Сапожка не реєструвати конкурента зі схожою назвою в суді відмовили.

Зазначимо, через кілька днів після рішення «Команда Ігоря Сапожка «Єдність» подала ще один позов із вимогою скасувати попереднє рішення суду та не реєструвати кандидатів від «Єдності» Олександра Омельченка. Однак, Феміда відмовилася відкривати провадження.

Нагадаємо, наприкінці вересня на дії ТВК до суду також подала позов організація партії «Перемоги Пальчевського». Тервиборчком відмовився реєструвати 11 кандидатів від політсили. Феміда встановила, що єдиною підставою не реєструвати була відсутність формальної згоди в заявах кандидатів.

Лідерка броварського осередку партії Вікторія Коваленко визнала помилки в документах, але вказала, що вони були технічно допустимими. Суд задовольнив позов, назвавши дії ТВК протиправними та стягнувши з нього 2102 грн судового збору. Через кілька днів тервиборчком зареєстрував кандидатів.

Читайте також: Вибори: підкуп виборців, його види та відповідальність

Як стало відомо раніше, станом на 29 вересня було подано 27 звернень про порушення виборчого законодавства, а також відкрито 4 кримінальних провадження.

Виключені кандидати
Пульсоксиметр

Як зазначила голова комісії, кілька кандидатів із попередніх списків виключили. Переважно – за власним бажанням. Водночас заяву на виключення першого кандидата «Партії Шарія» Вадима Барона подала сама політсила. Вона, зі слів Людмили Федченко, має право на такі дії. А про причини може не повідомляти і не повідомляла.

Нагадаємо, Броварська ОТГ у складі Броварів і сіл Княжичів, Требухова та Переможця була поділена на 4 виборчих округи. Кандидати в депутати до міської ради ОТГ розподілені за цими округами. Голосувати можна лише за партію або за партію і кандидата від неї. За таким самим принципом обирають і депутатів районної та обласної рад.

Читайте також

  1. Вибори-2020: якби місцеві вибори були вже сьогодні … Відео

  2. Вибори-2020: як відбуватимуться в умовах карантину

  3. Хто з ким та від якої політсили: вибори на голову Броварської ОТГ– міського голову

  4. «Виборчі туристи»: у Броварах на місцевих виборах голосуватимуть жителі інших областей

  5. Із 5 вересня стартував виборчий процес місцевих виборів – ЦВК

Поділитись

Leave A Reply