Трибуна – Бровари

Свято Трійці або Зелена неділя: 5 цікавих фактів та 5 прикмет

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Трійця або Зелена неділя – одне з головних християнських свят, яке відзначається через сім тижнів після Великодня, тобто на 50-ий день. Цьогоріч це свято припадає на 20 червня. Із давніх-давен цього дня прикрашають житло гілками дерев, травами та квітами. «Трибуна-Броварів» зібрала 5 цікавих фактів та 5 прикмет про одне з найвеличніших християнських свят.

Зелень як оберіг

На Трійцю в храмах правлять святкові служби. Під час них освячують зелень, яку потім несуть додому і прикрашають домівки. Особливою пошаною користувались обереги, сплетені напередодні свята з лікарських трав і освячені на Трійцю. Вони ще довго зберігались у домі поблизу ікон.

Табу на купання

Напередодні Трійці всі ретельно прибирають домівки та чепуряться самі, а от в три дні Зелених свят це робити заборонено. За народною легендою, купання в річці може розбудити русалок, котрі затягнуть плавця на дно водойми.

Табу на фізичну працю

На Трійцю, як і на великі свята, не можна працювати на городі, прибирати в домі, шити, прати, лагодити щось. Краще взагалі відмовитися в цей день від фізичної праці.

Родина за столом

На Трійцю найкраще зібрати усю родину за столом, у центрі столу поставити букет із живих квітів та зелені. Господині у всі часи готували різні смачні страви до святкового столу та запрошували родичів у гості. Вся родина бажає один одному здоров’я та довгих років життя.

Голуб – символ свята

В Україні символом Святого Духа вважається білосніжний голуб. У деяких регіонах країни на Трійцю випікають святкове печиво у формі білих голубів. У різних країнах Європи є свої традиції та особливості, пов’язані із цим святом. Наприклад, в Італії головний символ свята, троянду, розділяють на пелюстки та розкидають по своєму житлу, як ми розкидаємо усю зелень.

5 прикмет на Зелені свята
  • «На Трійцю посватався, а на Покров одружився, значить, шлюб буде довгим, щасливим». Добрим знаком вважалось посвататись саме у ці святкові дні.
  • Щоб всілякі негаразди та хвороби обходили стороною, на Трійцю подавали щедру милостиню і не відмовляли нікому в допомозі
  • На свято Трійці дівчата плели вінки і пускали їх водою. Якщо вінок розвалиться – бажання не збудеться. Зазеленіє – в дівках ходити.
  • Якщо на Трійцю вмитися ранковою росою, то молодість і врода ніколи не покинуть;
  • Ще на Трійцю робили обряд на любов: влаштовували святковий обід, запрошували сусідів і родичів, стіл застеляли скатертиною. Після обіду скатертину не прали, а клали її на ніч під ліжко подружжя. Цей обряд мав допомогти зміцнити любов та взаєморозуміння між чоловіком і дружиною. Після прання скатертиною не користувалися до наступної Трійці.

За матеріалами Жмеринка.City

Читайте також:

  1. Зелені свята і Трійця: чим вони унікальні

  2. Як українці відпочиватимуть у червні: календар свят та вихідних

  3. Ярмарки, тренінг, концерт та дискотека: як у Броварах відзначатимуть День молоді

  4. Щоп’ятниці та щосуботи в броварському парку «Перемога» – літні розваги

Поділіться.

Залиште відповідь