Тендер на проекти шкіл без конкурсу: недбалість чи спроба «наварити»?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Відділ капітального будівництва Броварської міської ради уже розпочав проводити закупівлю робіт на проектування об’єкту: «Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 2640 учнів по вул. Симоненка, 103 в 5 мікрорайоні IV житлового району м. Бровари Київської області» та закупівлю робіт на проектування об’єкту «Будівництво корпусу початкової школи на 900 учнів на території загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 по вул. Петлюри, 17Б (Черняхівського).

Інформація знайшла підтвердження в електронній системі закупівель «Prozorro». За даними системи кінцевий термін подання тендерних пропозицій по об’єкту — школа по вул. Симоненка, 103 — до 10 вересня, початок аукціону вже 12 вересня, очікувана вартість — 4 566 294 грн.

Щодо другого об’єкту — корпус початкової школи на території школи №10 по вул. Петлюри, 17Б — кінцевим терміном подання тендерних пропозицій зазначено 10 вересня, 12 вересня початок аукціону, а очікувана вартість — 1 556 691 грн.

Як розповів виданню «Трибуна-Бровари» член команди «Самопоміч» інженер-будівельник Олександр Короленко, технічне завдання по будівництву шкіл, на основі якого проводяться тендерні процедури, не визначає основних параметрів по завершенню будівельних робіт.

«Технічне завдання написане загальними фразами, без конкретики, що недопустимо при будівництві таких об’єктів. В загальній назві технічних завдань є лише слова — школа на 2640 місць і все.

Не виписано скільки має бути класів, які допоміжні приміщення, чи буде там басейн, не написано — чи будуть корпуси окремими для молодших і старших класів. Відповіді на ці питання частково дають Державно-будівельні норми (ДБН), але як показала практика, діючі ДБН застарілі і не відображають усіх вимог сучасної освіти.

Коли ми займалися цим проектом, то дійшли висновку, що є дуже багато нюансів, які в ДБН не враховані. Для того, щоб побудувати школу, потрібно реально з освітянами прописати усі нюанси, які виникають при навчальному процесі. Все це мало вплинути потім на проектну потужність школи. Треба врахувати сучасні вимоги до вивчення іноземних мов, до занять спортом та інших.

У ДБН немає вимог до шкільного басейну, а хотілося б, щоб він був. У технічному завданні не прописано — скільки поверхів матиме ця школа, кількість корпусів. А може нам поставлять п’ятиповерхову будівлю і скажуть — ось вам школа, і вона зовсім не буде відповідати нашим вимогам», — розповів Короленко.

korolenko

Олександр Короленко

Також за словами пана Олександра, в технічних завданнях немає інформації про комунікації, які там мають бути, а саме — немає технічних завдань ні від водоканалу, ні від «тепломережі», ні від електриків.

«Якщо ці моменти не були вказані і прописані, то це потягне додаткові витрати на проектні роботи. Адже виконавці робіт потім уже навздогін дізнаватимуться про підключення до комунікацій.

Через півроку проектувань може «вилізти», що потрібно вкласти ще мільйон гривень, припустім, на те, щоб підтягнути електрику. Ми планували відбір проектувальників у два етапи — конкурс серед архітекторів на кращий ескіз проекту школи, для того, щоб їхнє бачення лягло в основу технічного завдання, а лише потім торги», — зауважив Олександр Короленко.

А ось депутат Київської обласної ради від «Солідарності» Олег Іваненко заявив, що 9 вересня він зустрінеться із заступником голови Київської ОДА Левом Парцхаладзе і буде розбиратися, чому так сталося, що тендер уже призначений без конкурсу проектів будівництва.

ivanenko

Олег Іваненко

«Особисто для мене ця ситуація дивна. Зараз усі депутати обласної ради від Броварів та Броварського району об’єднують зусилля на те, щоб боротися за будівництво школи, але проект повинен бути зрозумілим. Це те, що повинен зробити Ігор Сапожко — погодити з громадою проект. Цього не зроблено. Я особисто не розумію, що відбувається. Тому й буду зустрічатися з Парцхаладзе», — заявив Олег Іваненко.

Як стало відомо виданню «Трибуна-Бровари», завтра вранці депутати Броварської міської ради йдуть на прийом до міського голови — вимагати скасувати тендери.

Поділіться.

Залиште відповідь