Тепер в Броварах на законних підставах зможуть обмежити продаж алкоголю

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У четвер, 22 березня, Верховна Рада надала органам місцевого самоврядування повноваження встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових. Проект закону №3149 підтримали 230 народних депутатів.

Зокрема законодавчою ініціативою передбачено:

  • внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, N 46, ст. 345):
  1. Статтю 15-3 доповнити частиною дев’ятою такого змісту:

«Сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного  господарства) у визначений згідно їх рішення час доби».

  • внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984, додаток до № 51, ст.1122) такі зміни:
  1. Частину другу статті 156 після слів «чи поштучно (крім сигар)» доповнити таким змістом:

«або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби».

  • внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, № 24, ст.170) такі зміни:

Частину першу статті 26 доповнити пунктом 441 такого змісту:

«441) встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного  господарства) у визначений час доби в межах відповідної адміністративної території».

Документ ще має завізувати Президент, але у разі схвального рішення Закон вступить в силу наступного дня після його опублікування.

Таким чином, органи місцевого самоврядування матимуть можливість на законних підставах обмежувати продаж алкоголю у визначений час доби.

Нагадаємо, у серпні 2014 року Броварська міська рада вже забороняла продаж алкогольних напоїв, пива, слабоалкогольних напоїв в стаціонарних об’єктах торгівлі та тимчасових спорудах, крім закладів ресторанного господарства, на території міста Бровари у період з 23:00 до 7:00 години. Проте такі дії БМР, зі слів начальника відділу економіки Миколи Загуменного, були оскаржені представниками торговельної мережі «АТБ» у судовому порядку та продаж алкоголю вночі було поновлено у грудні 2017 року.

15 лютого 2018 року було прийняте аналогічне до попереднього рішення про нічну заборону продажу алкоголю (крім закладів ресторанного господарства) на території міста з 23:00 до 7:00 години.

Тож після вступу в силу змін, проголосованих Верховною Радою, броварські безалкогольні ночі стануть цілком законними.

Не вирішеним залишається питання торгівлі акцизними товарами у малих архітектурних формах (МАФах).

Єдиним документом, який мав би остаточно урегулювати торгівлю оковитої на території міста, чиновники та депутати від сесії до сесії називали концепцію розміщення тимчасових споруд (комплексна схема). Розробка її, нібито, триває у «високих» кабінетах, проте на затвердження чи обговорення ні проміжний, ні остаточний варіант досі не виносився.

З офіційної відповіді міського голови, робочу групу по даному питанню було створено ще у грудні 2016 року, її роботу поновлено у вересні 2017 року. Проте кінцевий термін розробники концепції чиновники не називають.

Тим часом, на лютневій сесії договори оренди підприємцям продовжили на рік, «по-людські» не прописавши заборону торгівлі алкоголю в тимчасових спорудах. Тож до 15 лютого 2019 року алкоголем торгуватимуть, як у складі зупинок очікування, так і поза ними до настання «заборонних» годин.

Поділіться.

Залиште відповідь