Теплиці КП «Бровари-Флора» хочуть передати «інвестору-забудовнику»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Чергова сесія Броварської міської ради розпочалась із «квартирного» питання. До сесійної зали «завітали» обурені інвестори будинку-привида по вул. С.Петлюри, 21-Б.

Ситуація з будівництвом будинку на Петлюри, 21-Б тягнеться ще з 2006 року. Тоді перший забудовник ОП «Броварипромжитлобуд» почав укладати договори із бажаючими придбати квартири у майбутній новобудові — багатоповерховому будинку. Вже через рік забудовники почали змінюватися, а в 2008 році будівництво припинилося взагалі. (Всі матеріали «Трибуни» на тему —  у посилання в кінці матеріалу).

Власники недобудованих квартир вимагали від депутатів негайного вирішення їхнього питання, а саме: звернулись до міського голови з проханням виконати дані раніше обіцянки. Мовляв, Ігор Сапожко під час виборів обіцяв залагодити питання добудови їхнього житла, а й досі тема не зрушила з «мертвої точки». Під час сесії прозвучала інформація про те, що є забудовник, готовий взятись та добудувати будинок. Утім, не просто так, а за «бонус» у вигляді додаткової земельної ділянки. Власне, і ділянку, яку можна було б «подарувати» забудовнику, ошукані інвестори примітили  – це земельна ділянка понад 2 га,  на якій було розташоване тепличне господарство.

Земля, про яку йде мова, знаходиться за адресою вул. С. Петлюри, 28 і відноситься до земель сільськогосподарського призначення та на праві постійного користування належить Броварській міській раді. Фактично, там знаходиться тепличний комплекс, який обслуговувало КП  «Бровари-Флора».

Щоправда, КП «Бровари-Флора» припинило своє існування у грудні 2008 року, коли рішенням сесії Броварської міської ради №956-52-05 його було приєднано до іншого підприємства – КП «Служба замовника». За кілька років і це підприємство «упокоїлось з миром», передавши натомість своє майно іншому комунальному підприємству – «Бровари-Благоустрій».

Згідно передавального акту КП «Бровари флора» КП «Служба замовника», вартість комплексу теплиць станом на 2009 рік становила 805515,50 грн.

Долю саме цієї земельної ділянки вирішуватимуть завтра депутати на позачерговому зібранні. Проектом рішення (№1 порядку денного –  ред.) пропонується доручити виконкому внести зміни до «Детального плану території, обмеженої вул. Київською, вул. Металургів, вул. Симона Петлюри, бульв. Незалежності», затвердженого  рішенням БМР від 29.11.2011 р. № 492-17-06.

Конфігурація земельної ділянки у публічні й кадастровій карті України

Іншим проектом рішення (№2 порядку денного – ред.) пропонується припинити право користування земельною ділянкою КП «Бровари-Флора» у зв’язку з припиненням юридичної особи. Одночасно управлінню будівництва, житлово-комунального господарства і транспорту пропонується надати дозвіл на розробку проекту землеустрою з одночасною зміною цільового призначення в постійне користування  для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Втім, конфігурація земельної ділянки, згідно схеми до проекту рішення, виглядає дещо іншою і захоплює більшу площу і сусідні ділянки, що мають інше цільове призначення.

Межі ділянки обведено синім кольором

У межах детального плану цієї території також існують «проблемні» земельні ділянки, які теж потребують «коректив». Так, у межах зазначених вулиць є земельна ділянка, орендована  ТОВ  »Компанія Промкомплект», на якій, відповідно до існуючого детплану, мали побудувати 2 багатоповерхівки. Натомість, там уже зведено 5 «висоток».
Також, раніше Трибуна вже писала про те, що на місці, де передбачалось побудувати торговельно-офісний та розважальний центр, ТОВ «Тафіт»  планує звести багатоповерхівки  і навіть уже отримало містобудівні умови та обмеження. А їхні сусіди – ПППВФ «М-Еко» – під виглядом торговельно-офісного комплексу вже побудувало багатоквартирний будинок.

Квартири із супутника

У пояснювальні записці до завтрашнього проекту зазначено, що завдяки цьому рішенню виникає можливість вирішення питання проблемної забудови по вул. С. Петлюри, 21-Б.

Втім, проблемних забудов по місту вистачає і кожен інвестор, вкладаючи свої кошти, має розраховувати лише на власні сили.
До цього часу за кошти місцевої громади було проведено експертне обстеження недобудови по вул. Петлюри, 21-Б. Та чи «розрахуються» цього разу депутати за необачність інвесторів землею громади – дізнаємось згодом.

Матеріали Трибуни із теми “Недобудова по вул. С.Петлюри, 21-Б”:

  1. Недобудова на Петлюри: власники квартир звернуться в НАБУ;
  2. Недобудова на Петлюри: справа затягується через «зникнення» документації;
  3. Недобудова на Петлюри: забудовників допитають у рамках слідства;
  4. Недобудова на Петлюри: проблему намагаються перекласти на депутатів;
  5. Скандальну недобудову по вулиці Петлюри «перевірять на міцність»;
  6. Ошуканим інвесторам будинку на Симона Петлюри, 21-Б у мерії пообіцяли зацікавити забудовників задля завершення будівництва.
Поділіться.

Залиште відповідь