Територію дитячої лікарні благоустроять, а колишній садочок на Торгмаші – знесуть 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Комунальна комісія традиційно розглянула питання прийняття майна в комунальну власність, передачу його між службами та комунальними підприємствами, а також списання майна. Саме на цій комісії чиновники зазвичай діляться планами на майбутнє. Цього разу це було про проєктування тротуару на вул. Чорновола, пам’ятного знаку на центральній площі міста та концертного залу на 448 місць. Також чиновники та депутати обговорили «непросту долю» об’єктів, які будуються або ремонтуються за кошти обласного бюджету.

Передача мереж від забудовників

Цього разу знову звернулося ТОВ «Альянс Новобуд» із пропозицією прийняти на баланс мережі водопроводу, дощової  та господарсько-побутової каналізації,  а також інженерно-транспортної інфраструктури. Усі мережі стосуються 3-го мікрорайону IV житлового району в межах вулиці В. Симоненка, В. Чорновола, Соборної, Козацької та В. Кутового. Нагадаємо, що рішенням сесії від 19.12.2019р. цей забудовник також передавав значну кількість мереж у IV житловому районі.

Інший забудовник – ТОВ «Просперітас» –  звернувся за згодою на прийняття на баланс міста частини двох напірних колекторів каналізаційних мереж діаметром 300мм від вул. Ярослава Мудрого, 90 до вул. Грушевського Михайла, 7 та технічного переоснащення КНС-13, що перебувають у власності ТОВ «Просперітатіс». Довжина напірних колекторів – близько 200 метрів, прокладені вони від КНС-13 до точки врізки на вул. Грушевського, 7 відповідно до технічних умов. За інформацією доповідача – головного інженера КП «БТВЕ» Олександра Скочеляса, переоснащення КНС-13 полягало в заміні насосного обладнання.

комунальна комісія

Під час засідання комісії

Передача збудованих та відремонтованих об’єктів

За підтримки депутатів УБЖКГІТ передасть на баланс КП «Бровари-Благоустрій» низку збудованих та відремонтованих об’єктів у 2018-2019 роках:

 • вул. Прилуцька вартістю 8 047,8 тис.грн;
 • частина вул. Гельсінської групи вартістю 1 844,6 тис.грн;
 • тротуар на вул. Переяславський шлях (від залізничного переїзду до буд. № 106) вартістю 1 380,8 тис.грн;
 • мережі зовнішнього освітлення на вул. Гагаріна, 8 вартістю 574,7 тис.грн та на вул. Короленка, 60-А, 60-Б вартістю 864,0 тис.грн.

Дитячому садочку «Капітошка» («Катюша») мають передати 12 відремонтованих павільйонів на суму 3 066,7 тис.грн.

Чому складно проконтролювати якість робіт, виконаних за кошти обласного бюджету

Начальниця УБЖКГІТ Світлана Решетова поінформувала депутатів про значні труднощі в реалізації проєктів за кошти обласного бюджету або реалізовані на умовах співфінансування з обласним бюджетом. По-перше, зауважила чиновниця, якість виконаних робіт дуже низька, але міські структури не мають права її контролювати, позаяк не є замовниками робіт. По-друге, після реалізації проєктів замовники будівництва з обласних структур не передають нам технічну документацію на збудовані об’єкти навіть після тривалої переписки. Неодноразово були нарікання на завищену в рази вартість робіт та матеріалів, як, наприклад у випадку утеплення СШ № 5.

Один із останніх прикладів «неналежно закінченого об’єкту» – тротуар на вул. С. Петлюри, коли роботи «раптово» зупинилися, і тротуар не закінчили. Депутати також пригадали тротуар на бульв. Незалежності, капремонт якого виконано за кошти обласного бюджету, але він потребує постійного відновлення. Чиновниця поскаржилася депутатам, що  майже по кожному об’єкту доводиться вести тривалу претензійну роботу щодо витребування документації та усунення недоліків. Але про скандальний капремонт у парку «Перемога» на умовах співфінансування з бюджетом області, що закінчився відкриттям кримінального провадження, цього разу не згадували.

комунальна комісія

Тротуар на  бульв. Незалежності в січні 2020 року знову «відновлювали»

1. Каналізаційна труба та плитка на тротуарі по Незалежності коштують 15,5 млн грн

2. Голова КОДА про ремонт парку «Перемога», соціальне житло та нецільове використання коштів 

Плани на «вільні залишки» бюджету

Світлана Решетова повідомила депутатам, що «вільні залишки» бюджету за підсумками 2019 року по управлінню склали 4 825,0 тис.грн і їх спланували витратити на завершення деяких проєктів минулого року та проєктування нових на 2020 рік. «Пріоритети» виглядають наступним чином:

 • 1000,0 тис.грн – завершення благоустрою на вул. Київській (від вул. Гагаріна до вул. Лісової) , а саме – встановлення огорожі.
 • 350,0 тис.грн на проєктування комплексного благоустрою території дитячої лікарні на вул. Я. Мудрого, 47 (включно – в’їзд із боку вул. Я. Мудрого).
 • 200,0 тис.грн спрямують на проєктування тротуару на вул. Чорновола до перехрестя з вул. Чубинського (парна сторона вулиці).
 • 1527,0 тис.грн додадуть на капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення на вул. Січових Стрільців (загальна вартість проєкту – 4,5 млн грн).
 • 898,0 тис.грн спрямують на дофінансування ремонту проїздів, тротуарів на вул. О. Онікієнка, 8,10,12.
 • 200,0 тис.грн – на проєктування ремонту спортивної зали в СШ № 5.
 • 350,0 тис. грн – на обстеження та висновки експертів щодо технічного стану садочку «Дзвіночок» на вул. Гагаріна, 14-А.
 • Невеликі суми спрямують на проєктування пам’ятного знаку на майдані Свободи та поновлення проєктування концертної зали на вул. Гагаріна, 18 на 448 міць.
пам"ятний знак

Макет пам’ятний знак загиблим учасникам АТО

 1. Пам’ятник загиблим на війні має бути на центральній площі, – координаційна рада з питань АТО 
 2. Макет пам’ятника загиблим бійцям, махінації з безкоштовними МРТ, проїздом та надання ділянок під гаражі – коордрада АТО

Коли вирішиться доля напівзруйнованого садочка на Торгмаші?

Останнім  розглядали питання напівзруйнованої будівлі колишнього дитячого садка «Соколик» на Торгмаші. Депутати та чиновники вкотре згадали про відмову від спроб провести реконструкцію будівлі після отримання звіту про технічне обстеження ДНЗ «Соколик» на замовлення відділу капітального будівництва ще в 2017 році. Не зважаючи на те, що рішення про відмову про реконструкцію будівлі прийнято ще 2 роки тому, споруда досі не знесена та є притулком для  наркозалежних осіб і безпритульних тварин. Тому депутати одразу надали доручення управлінню освіти та науки відновити звіт про технічне обстеження та вжити заходів щодо ліквідації будівлі (яка, до речі, збудована без фундаменту).

комунальна комісія

Дитсадок зараз

Читайте також: На Торгмаші на місці колишнього ДНЗ «Соколик» збудують новий садочок 

Ангеліна Козлова

Фото  – авторки та Дмитра Карпія

 

Поділіться.

Залиште відповідь