Термін приймання заявок на присяжних броварського суду продовжили

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
sportbank [CPS] UA

Броварська міська рада формує списки присяжних для Броварського міськрайонного суду, про що раніше повідомили на офіційному порталі міста. А нещодавно оприлюднили оголошення, згідно з яким термін приймання заявок був продовжений до 29 грудня.

Як зазначено в новій публікації, охочі приєднатися до складу присяжних мають звернутися з заявою до 29 грудня 2019 року до центру обслуговування «Прозорий офіс», відділу документообігу та звернень громадян, який працює за адресою: вул. Гагаріна, 18, тел: (04594) 5-32-47.

До заяви потрібно додати

 • копія паспорту;
 • копія ідентифікаційного коду;
 • довідка з місця роботи (копія трудової книжки);
 • медична довідка про проходження обов’язкового психіатричного огляду;
 • довідка про не судимість.

Відповідно до ст. 65 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно живе на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду.

Не підлягають включенню до списків  присяжних громадяни:

 •  визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
 • які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
 •  які мають не зняту чи не погашену судимість;
 •  народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;
 •  особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
 •  громадяни, які досягли 65-річного віку;
 •  особи, які не володіють державною мовою.

Гарантії прав присяжних такі.

 1.  Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.
 2.  За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.
 3. На присяжних під час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть ужити і після закінчення виконання цих обов’язків.

Раніше у Броварській міській раді повідомляли, що прийматимуть заявки до 20 грудня.

Слід зазначити, що 29 грудня (неділя) в Україні – вихідний день. А 28 грудня (субота) – робочий. Українці відпрацьовують суботи 21 і 28 грудня за понеділок і вівторок 30 і 31 грудня.

Читайте також:

 1. Скільки днів у грудні відпочиватимуть українці
 2. Графік роботи сервісних центрів МВС під час зимових свят
Monobank [CPS, API] UA
Поділитись

Про Автора

Leave A Reply