«Термінал-Бровари» vs міська влада: два тижні на пошук компромісу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Київському апеляційному адміністративному суді відбулося засідання суду у справі за позовом ТОВ «Термінал-Бровари» до Броварської міської ради. Напередодні депутати надіслали до суду листа, де повідомили про намір взяти участь у судовому засіданні.

На суд приїхало близько двадцяти депутатів. Це, звичайно, свідчить про те, що попри причетність до різних політичних сил, всі розуміють наявність глобальних проблем муніципального характеру. Звичайно, ці проблеми треба вирішувати разом.

Почалося з того, що юридичний відділ не вказав, про який саме «Термінал» йдеться. Більшість депутатів, не володіючи в достатній мірі інформацією, мали на увазі «Термінал» — торговий майданчик «Мегамаркету».

Виявилося зовсім не так: суд ініційовано організацією «Термінал-Бровари», яка займається складськими послугами. Це депутати з’ясували вже в кулуарах судового засідання.

У ході розгляду виник варіант відкладення розгляду справи на два тижні, з метою пошуку якогось компромісу.

Представники «Терміналу-Бровари» стверджують, що рішенням міської ради, коли затверджувалися нормативні оцінки на оренду землі, орендна ціна для них зросла майже у 10 разів.

За словами комерційного директора підприємства, за ті 9 га, які орендує фірма, оплата за старими нормативно-грошовими оцінками складала 60 тис. грн на місяць. Після ухвалення нових розцінок місячна плата зросла до майже півмільйона гривень. Як структура може окупатися за таких розцінок — невідомо. Компанія неодноразово намагалася вирішити це питання, але на прохання про зустріч із міським головою Ігорем Сапожком відповіді так і не дочекалися, тому змушені були ініціювати позов.

Така ситуація могла стати міною уповільненої дії для міста. Адже якби апеляційний суд прийняв рішення стати на бік першої інстанції (яка скасувала ухвалу міськради), то місто мало би перерахувати орендну плату всім комерційним структурам, яким виставлялися рахунки за новою нормативно-грошовою оцінкою. А це — повернення переплаченої різниці з міського бюджету.

Від депутатів виступив Леонід Черепейнік, який і запропонував надати сторонам два тижні на пошук компромісу.

Депутати зауважили, що готові йти назустріч підприємцям, розглядати питання на земельній комісії, та запросили звертатися до влади. Представники «Терміналу-Бровари» вкотре зазначили, що їхні звернення до виконавчої гілки влади не викликали жодної реакції.

Друге питання, над яким варто серйозно працювати — місто може розбиватися на так звані економічні зони.

Представники компанії стверджують, що згідно відповідних підзаконних актів такі зони можуть розділятися магістральними шляхами, залізницею або річкою. Виходячи з цього, у Броварах при одній магістральній дорозі і одній залізниці таких зон має бути не більше трьох. Натомість їх налічується аж 115, а це — непахане поле для різних зловживань.

Кажучи про зловживання, представники «Терміналу-Бровари» зауважили, що є одна така зона в 1 гектар, біля ЖК «Лісовий квартал», для якої було створено виняткову нормативно-грошову оцінку, тож там платиться дуже мала орендна плата. А вони мають сплачувати за економічно необґрунтованими розцінками. Тобто влада виставила ціни на кожну з ділянок на свій розсуд, допомагаючи «потрібним» комерційним структурам і «давлячи» недоцільні, з її точки зору, компанії.

Ніхто не думає про внесок підприємців у наповнення міського бюджету, бізнес просто знищують. А якщо для бізнесу створюють несприятливі умови, він тікає до інших місць.

Звичайно, ситуація потребує детального вивчення. Але якщо казати про висновки судового засідання, то, мабуть, прецедент створено.

Підприємці можуть подавати в суди та відстоювати свої права. І треба, нарешті, детально розібратися з питаннями зонування міста і правилами для бізнесу. Щоби не було суперлояльного підходу для друзів, а для всіх інших — такого, щоби їм легше було закрити бізнес, аніж працювати.

При такому непрозорому та «ручному» управлінні про яких інвесторів для міста можна говорити?

 

Поділіться.

Залиште відповідь