Трагедія на озері: батьки дітей повідомляли міські служби, що вода б’є струмом

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У трагедії із загибеллю підлітка Владислава Доценка на озері з’явилися нові обставини — стало відомо, що в ті дні, коли сталася трагедія, діти, які купалися в озері, відчували удари струмом, а їхні батьки телефонували в міські та комунальні служби зі скаргами.

Про це виданню «Трибуна-Бровари» розповів депутат Броварської міської ради Сергій Батюк. Хлопчик був сином його близького друга, тому депутат взявся за розкриття всіх обставин з більшою ретельністю.

Нагадаємо, трагедія сталася в середині червня. Підліток купався в озері, де в цей час проводилися роботи по розчищенню та поглибленню чаші водойми. Вже згодом після трагедії під час перевірки депутатською комісією було виявлено, що земснаряд, за допомогою якого викачували пісок, працював на електриці, а не на дизельному пальному, як було зазначено у проектній документації. Щоправда, протоколів чи актів за результатами перевірки депутатської комісії складено не було.

Високовольтний кабель, прокладений по воді до земснаряда, був погано ізольований, а рубильник, який вмикав подачу електроенергії, був постійно відкритий і не охоронявся. Тим не менш на місцевому рівні судово-медична експертиза показала, що хлопчик потонув, тобто загибель сталася без впливу зовнішніх факторів. Матеріали були направлені до обласної експертизи (на неї відводився місяць), але за цей час: а) не було конфісковано кабель, б) не виставлено ніякої охорони, щоб сторонні люди не перебували на території ймовірного злочину, в) працівникам фірми-підрядника — ТОВ «Трансгідробуд» — не було висловлено підозри, яка би передбачала на момент слідства бодай підписку про невиїзд.

Несподіванкою стало заключення обласної експертизи: смерть Владислава Доценка настала від ураження електричним струмом (депутат міськради Сергій Батюк навіть публічно надав копію висновку). Проте, як стало відомо під час публічної зустрічі з новим очільником поліції Київської області Дмитром Ценовим, лише після результатів обласної експертизи слідчим подані офіційні запити щодо речових доказів, і, за словами депутата Сергія Батюка, найголовніший речовий доказ — високовольтний кабель — знайти вже не можуть, так само, як і докази неякісної роботи та дотримання всіх норм безпеки з боку підрядника — ТОВ «Трансгідробуд».

Варта уваги і сама робота підрядника по проекту розчищення та поглиблення чаші озера. Депутати неодноразово відзначали, що роботи по очищенню озера справляли враження банального намиву піску. Додався і такий фактор, як незрозумілі фінансові операції, пов’язані з проектом.

На депутатській комісії з питань бюджету та соціального розвитку, що передувала 18 черговій сесії, депутат Ірина Веремчук вчергове наголосила на тому, що й досі не зрозуміло, чому під час фінансування проекту відновлення робіт підрядником навесні 2016 року з обласного бюджету (на три місяці, із січня по березень, роботи переривалися), кошти були використані з раніше поповненого статутного фонду КП «Бровари-Благоустрій», а не з обласного, як це передбачалося проектною документацією на початку робіт. Зазначимо, що підприємство на січневій сесії просило в міськради збільшити статутний фонд. Зазначалося, що було використано майже 4 мільйони гривень, але при цьому місцеві мешканці так і не отримали можливості купатися в озері (де-факто люди плавали в озері попри заборону).

Зазначимо, що створена комісія з питань очищення озера проаналізувала роботу підрядника ТОВ «Трансгідробуд» і знайшла у роботі багато недоліків та порушень. Більше того, фахівці району «Геологорозвідка», які увійшли до складу робочої групи, дійшли висновку, що неякісні роботи з розчищення озера мало не призвели до його знищення. Земснарядом могли пошкодити спеціальну подушку, на якій тримається вода, в результаті чого подушка просто відійшла би вбік.

Тим часом ситуація на озері знову набуває драматичного характеру: з боку вулиці Білана зруйнована ливнева каналізація, тож вся вода з нечистотами, склом, сміттям стікає до озера. Звучить іронічно, але проект «підвищення рівня води в озері» виконується повною мірою.

Як кажуть, було б смішно, якби не було так сумно…

Поділіться.

Залиште відповідь