Трагедія у Погребах: лікарі не змогли врятувати дівчинку, хвору на менінгіт

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварській центральній районній лікарні днями померла 10-річна дівчинка з Погребів Броварського району. У Валі (так звали дівчинку) різко підвищилася температура, схопили судоми. На виклик виїхала швидка допомога, яка привезла дитину до реанімації. Як запевняють лікарі, робили все можливе для її порятунку, але трагедії запобігти не вдалося.

Про трагедію «Трибуні-Бровари» розповів один із депутатів Броварської міської ради, який дізнався про випадок від лікарів протитуберкульозного відділення Броварської центральної лікарні.

Згодом цю інформацію підтвердив заступник головного лікаря Броварської лікарні Григорій Павлін. Щоправда, спочатку лікар не знав про ситуацію і, як виявилося, для нього це стало справжньою новиною. «Мені чергова сестра про такий випадок нічого не повідомляла», — коментував заступник головного лікаря, але після уточнень повідомив, що 10-річна дівчинка була мешканкою села Погреби Броварського району, їй викликали швидку. Під час розмови Григорій Павлін обмовився, що дівчинка перебувала на обліку у тубдиспансері.

Григорій Павлін.

Завідувач протитуберкульозного відділення Броварської центральної районної лікарні Марія Менжега ввічливо відмовилася від коментарів. Однак все ж вдалося з’ясувати деталі трагедії.

10-річна Валентина Сидоренко хворіла на туберкульозний менінгіт (запалення м’якої мозкової оболонки, що покриває головний та спинний мозок людини), була на обліку у тубдиспансері та під наглядом лікарів протитуберкульозного відділення БЦРЛ та місцевої амбулаторії. Проходила курс лікування близько 11 місяців і до завершення залишалося близько місяця. Як запевняють «не на камеру» лікарі, на момент трагедії хворобу подолали і дівчинка практично вилікувалася, але організм був ослаблений і звичайна вірусна інфекція спричинила високу температуру та судоми.

Дорогою, як розповіли лікарі, в кареті швидкої допомоги дівчинка пережила клінічну смерть (це сталося при в’їзді в Бровари), її швидко під’єднали до апарату штучного дихання. Дитину привезли до реанімації і намагалися врятувати їй життя, але не вдалося.

«Для остаточного встановлення діагнозу потрібен місяць. Попередні результати засвідчили, що дівчинка померла від бронхіальної пневмонії. Але діагноз це попередній і ми не можемо зараз говорити навіть про те, що це була за вірусна інфекція. Це могла бути звичайна інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Щодо туберкульозу, на який хворіла дівчинка, то, як засвідчили експерти, хвороба була вилікувана, в головному мозку все розсмокталося. Залишався лише місяць до завершення курсу лікування. Надалі коментувати щось немає сенсу, оскільки потрібно дочекатися результатів експертизи», — повідомила Марія Менжега.

Як розповів директор Погребської ЗОШ Микола Яворенко, Валя Сидоренко у школі рахувалася, але перебувала вдома на лікуванні. «У цьому навчальному році вона жодного дня до школи не виходила. Вона хворіла ще й минулого року, наша школа збирала кошти. Практично увесь район збирав на ліки. Сьогодні (4 квітня — прим. Т. Б.) похорони. Про її смерть я повідомив відділ освіти Броварської райдержадміністрації ще в той день, коли сталася трагедія», — повідомив Микола Миколайович, додавши, що дівчинка була єдина у сім’ї.

Микола Яворенко.

Зі слів завідувача Броварським районним відділом лабораторних досліджень ДУ Київський ОЛЦД СЕСУ Віталія Прокопенка, до них надходять екстрені виклики, де встановлено точний діагноз — туберкульоз і вже по них проводяться проти епідеміологічні заходи в осередку хвороби. «Щодо цієї дівчинки, то у нас жодних екстрених повідомлень не було. Можна говорити про те, що у дівчинки була неінфекційна форма захворювання, інакше вона перебувала б не вдома, а в спеціальному санаторії для дітей», — сказав пан Прокопенко.

«Трибуна-Бровари» висловлює співчуття рідним та близьким дівчинки.

 

Менінгіт — запалення м’якої мозкової оболонки, що покриває головний і спинний мозок людини.

Запалення можуть спричинити віруси, бактерії або інші мікроорганізми, й, у більш рідкісних випадках, деякі лікарські препарати Становить небезпеку для життя людини; оскільки захворювання класифікується як невідкладний стан, тобто, такий, коли є загрозливі для життя розлади важливих життєвих функцій

Найбільш поширеними симптомами менінгіту є головний біль і ригідність потиличних м’язів (нездатність виконувати свої функції), інші менінгеальні симптоми одночасно з гарячкою, сплутаністю свідомості або зміненим станом свідомості, блюванням і чутливістю до світла (фотофобія) або гучного шуму (фонофобія або акузофобія).

Туберкульозний менінгіт розвивається при наявності в організмі туберкульозного вогнища. Інфекція проникає в оболонки мозку гематогенним шляхом. При цьому виді менінгіту відбувається обсіменіння оболонок, головним чином основи мозку, туберкульозними вузликами величиною від шпилькової головки до просяного зерна. В одній із трьох оболонок, що покривають поверхню головного та спинного мозку, так званій, підпавутинній, накопичується сірувато-жовтий ексудат (речовина, яка виділяється при запаленні кровоносних судин).

Поділіться.

Залиште відповідь