Транспортний експеримент: з 12 березня в Броварах курсуватиме безкоштовний автобус

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Останнім часом багато броварчан скаржаться на якість пасажирських перевезень, підкреслюючи факт здорожчання проїзду. Майже кожен день у броварських групах в соціальних мережах мешканці пишуть про жахливий стан автобусів та нечемне ставлення водіїв. І ось, у Броварах вирішили провести транспортний експеримент під назвою: «Громадський автобус». Мешканців міста будуть перевозити на великому автобусі безкоштовно. Водночас організатори хочуть перевірити, чи є у Броварах проблема з транспортом. Куратори проекту – броварчани Максим Польша, Максим Карпюк та Андрій Саук.

На сайті проекту http://socialbus.tilda.ws/ зазначено, що такий автобус  – це неприбутковий соціальний експеримент, метою якого є:

  • зрозуміти, чи є транспортна проблема в Броварах і чи готове суспільство взяти активну участь у її вирішенні;
  • запропонувати альтернативне рішення – великий міський автобус, що фінансується мешканцями Броварів;
  • зрозуміти економіку  – реальна собівартість проїзду.

«Основна ідея нашого проекту/соціального експерименту – направити накопичену негативну енергію в суспільстві в конструктивне русло. Обговорення в соцмережах на цю тему не дають жодного результату. Крім, хіба, появи відчуття “зради”. Наш проект – це суцільна “перемога”. По-перше, ми побачимо, чи дійсно броварчан турбує проблема транспорту. І чи готові вони долучитись до її вирішення. Як кажуть, одна дія краще тисячі слів. По-друге, ми зможемо зробити висновки стосовно реальної економіки процесу перевезень “збитковим” великим автобусом. Завдяки відкритості та прозорості проекту громадяни зможуть подивитися на перевезення з іншої точки зору, може більше зрозуміти тих хто надає послуги. Як і ті хто надає послуги, можуть використати наші надбання в своєму бізнес процесі. У будь-якому разі бачимо цей проект  – як перший крок до реального суспільного вирішення проблеми транспортних перевезень», – зазначає один з кураторів проекту Андрій Саук.

Щотижня у мережі FB буде викладатися фінансовий звіт. Також через мережу FB буде відбуватись спілкування щодо роботи, подальших планів та розвитку проекту.

Перший свій рейс автобус розпочне 12 березня. Великий 100-місний міський автобус буде обслуговувати людей з 6:00 до 9:00 та з 17:00 до 20:00. Транспортні послуги надає Київпастранс. Схема маршруту буде така: метро Лісова-вул.Гагаріна-вул.Незалежності- вул.Короленко-вул.Київська-метро Лісова.

Фінансування цього проекту передбачається двома шляхами: за рахунок донорських внесків online та пожертвування пасажирів автобуса за бажанням.

«В перший тиждень роботи ми зрозуміємо, чи потрібен такий проект нашим громадянам. 
І чи готова громада до вирішення своїх питань власним коштом. Якщо донорських внесків та пожертв вистачить на компенсацію витрат – шість годин роботи автобуса від КиївПасТранс коштує без малого 5800 грн. з ПДВ  – проект буде продовжуватись та розвиватись», – сподіваються організатори.

Надалі куратори проекту планують перевести автобус на цілий день роботи за розкладом, додати ще один маршрут на Торгмаш, збільшити кількість автобусів та якість перевезень, а також сформувати сучасний шлях вирішення транспортного питання в Броварах.

Усі охочі підтримати фінансово цей проект можуть за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHRXnQ0_185feHmOBqhBhR4itt2KVAz5DVzXUtaiTcmAsQnA/viewform. Після заповнення відповідної форми людині на електронну адресу прийде посилання для онлайн-сплати карткою або через Приват24.

Поділіться.

Залиште відповідь