Требухівському поету-шістдесятнику Миколі Сому 5 січня виповнилося б 86 років

Pinterest LinkedIn Tumblr +

5 січня 1935 року в селі Требухів народився Микола Данилович Сом – сьома з 12-ти дітей у родині сільського коваля та козачки – майбутній  український поет-шістдесятник, публіцист, учитель, член Спілки письменників України.

Ще при житті в одному з інтерв’ю Микола Сом розповів журналістам, що насправді він народився на свято Миколая, але мати записала в січні — щоб в армію пізніше взяли.

Писати вірші почав ще зі школи.

Після факультету журналістики Київського університету імені Т. Г. Шевченка працював журналістом у газеті, заввіділом та редактором у журналах, у Київській публічній бібліотеці імені Лесі Українки, вчителював у рідному селі.

На слова Миколи Сома композитори створили понад 100 пісень. Одні з найпопулярніших  – «Без вітру не родить жито», «Вишиванка», «Пливе Дніпро до моря синього»,  «Польова царівна» та «Дума про землю».

З 1960 року, упродовж 24 років, щовечора в телепрограмі «На добраніч, діти» присипляла малечу колискова Миколи Сома на музику Оскара Сандлера «Рученьки-ніженьки». Ця пісня потрапила до книги рекордів Гіннеса.

Його пісні виконували Раїса Кириченко, Іван Козловський, Олександр Таранець, Ніна Матвієнко, Юрій Гуляєв, Національний академічний народний хор України ім. Верьовки та ін.

Микола Сом

Микола Сом – автор понад десятка збірок віршів. Він – лауреат премій імені Володимира Сосюри та Остапа Вишні за літературні твори, премій фонду Тараса Шевченка та імені Дмитра Нитченка за журналістську й громадську діяльність, премії Олекси Гірника. Єдиний із київських поетів за вчительську працю удостоєний звання «Відмінник освіти України», відзначений державною нагородою «Заслужений діяч мистецтв України».

Микола Сом

Микола Данилович помер ранком 27 березня 2013 р. на 79-му році життя після невдалої операції в лікарні швидкої допомоги. Похований в своєму рідному селі Требухів.

ФОТО – Вікіпедія, публічна бібліотека імені Лесі Українки

Читайте також:

  1. «Якби не АТО, як письменник я б не відбувся», – Артем Попик. Відео
  2. Дмитро Чепурний − поет із Броварів, репресований радянською владою
  3. Валерія Савотіна зі Світильні – переможниця Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». ФОТО.ВІДЕО
  4. Журналісти «Трибуни-Броварів» – призери конкурсу «Журналістика рішень-2020»
Поділіться.

Залиште відповідь