ТРЦ на «Лісовій» заборонили будувати через низку порушень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 28 липня відмовила ТОВ «Женсан» у видачі дозволу на будівництво багатофункціонального торговельно-розважального центру навпроти станції метро «Лісова», до якого мер Києва Віталій Кличко нещодавно розпорядився збудувати прямий вихід із поїздів метро. Відмова оприлюднена на сайті ДАБІ.

Інспектор будівельного нагляду у відмові вказав на такі причини:

  • забудова не відповідає генплану Києва в частині територій зелених насаджень;
  • не забезпечено необхідну кількість паркувальних майданчиків для працівників і відвідувачів;
  • розрахунок класу наслідків зроблений на підставі площі ТРЦ на 141 тис. кв. м (тоді як в експертному звіті проєкту ТРЦ – 171 тис. кв. м);
  • не надано фотокопію договору підряду на здійснення технічного нагляду;
  • не надано технічні умови щодо теплопостачання або листа про відсутність такої потреби;
  • наданий розрахунок класу наслідків (відповідальності) не погоджений із замовником.
Передісторія

Як зазначають «Наші гроші», у 2004 році Київрада передала ТОВ «Женсан» в оренду на 25 років для будівництва багатофункціонального торговельного центру ділянку площею 4,01 га. Цю ділянку сформували з двох частин – 2,3 га і 1,71 га, які перебували у користуванні «Київзеленбуду» і «Київавтодору» відповідно.

Карта ТРЦ ТЦ

Дані з Публічної кадастрової карти України

Цим рішенням Київрада виключила 2,3 га з категорії земель лісового фонду. А також – припинила право користування автодору 1,71 га, де планували будівництво підходів до станції метро. Обидві ділянки були віднесені до земель запасу житлової та громадської забудови.

Разом з тим, у містобудівних умовах та обмеженнях проектування ТРЦ на 4,01 га, які «Женсан» отримав у березні 2019 року, вказано інше функціональне призначення ділянки – як територія зелених насаджень загального користування і частково територія вулиць та доріг.

МУО

У листопаді 2019 року створена КМДА постійна конкурсна комісія щодо залучення інвесторів виключила з переліку об’єктів, які потребують інвестицій, проєкт «Реконструкція станції метрополітену «Лісова» з надбудовою надземного пішохідного переходу та примикання його до торгівельно-розважального центру на вул. Кіото у Деснянському районі».

Водночас комісія схвалила пропозицію ТОВ «Женсан» щодо можливості фінансування цих робіт з подальшою  безкоштовною  передачею  результатів  робіт у комунальну власність. Відтак, жодного конкурсу проведено не було. 1 липня КМДА видала відповідне розпорядження.

Читайте також

  1. Маршрутки «Київ – Бровари» зупинятимуться на новому автовокзалі за 300 м до метро. ПРОЄКТ ТРЦ
  2. Зміна руху транспорту на «Лісовій» спричинила затори і тисняву. Так буде завжди? ФОТО
  3. Станцію метро «Лісова» відреконструюють і об’єднають із новим ТРЦ – КМДА
Поділитись

Leave A Reply