«Трибуна-Бровари» — депутатам, які проти оприлюднення декларацій

Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Трибуна-Бровари» звертається до депутатів Броварської міської ради, які намагаються чинити перепони журналістській діяльності і виступають проти оприлюднення декларацій, посилаючись на Статтю 182. Порушення недоторканності приватного життя.

Шановні політики, нагадуємо Вам, що нині Ви є публічними особами, обранцями громади, яка має право знати про статки тих, хто представляє їхні інтереси.

До того ж частина 2 статті 49 Закону про місцеві вибори говорить:

  1. Інформація, що міститься у документах, поданих до відповідної виборчої комісії для реєстрації кандидатів (відомості про прізвище, власне ім’я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім’ї, місце проживання, наявність чи відсутність судимості, суб’єкта висування кожного кандидата у депутати), є відкритою.

А частина 2 ст. 45 того ж Закону повідомляє:

Після реєстрації кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости інформація з поданої ним декларації, за винятком інформації, що є конфіденційною (ідентифікаційний код, серія паспорту тощо), оприлюднюється територіальною виборчою комісією у визначений нею спосіб.

Крім того, нагадаємо, що усі без виключення депутати підписували заяви, згідно з якими вони надали згоду на оприлюднення відомостей про свою особу.

Отже, «Трибуна-Бровари» має законне право на оприлюднення даних, які були отримані в період виборчого процесу.

Поділіться.

Коментарі закриті.