«Це просто капець!» — комісія перевірила підприємство по утилізації гумових відходів поблизу «Київгуми»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварська міська рада відреагувала на звернення керівника броварського підприємства «Київгума» Андрія Острогруда та громадянки Мохначової щодо забруднення повітря токсичними продуктами горіння підприємствами за адресами вул. Оникієнка, 124 Б та вул. Броварської сотні. На підставі обох звернень розпорядженням міського голови було створено комісію по вивченню ситуації.

Коротко нагадаємо суть звернень.

Мешканці міста, які живуть поблизу підприємства «Київгума», почали скаржитися на тяжке забруднене повітря. Скаржилися люди на те, що в районі підприємства стоїть постійний сморід від горіння продуктів гумових відходів. Тоді керівництво «Київгуми», яке завжди дотримується усіх вимог екологічного законодавства, звернулося до міського голови Ігоря Сапожка з проханням розібратися у ситуації.

У випадку зі скаргою пані Мохначової йшлося про територію підприємства «Світлотехніка» на вулиці Броварської сотні, де стояв сморід від паління сміття та пластикових відходів.

Учора, 11 травня, комісія вирушила на обстеження об’єктів.

Об’єкт №1 — територія біля підприємства «Київгума»

Перше, що впало в око, коли комісія зайшла на територію приватного підприємства по утилізації відходів гумового походження та резино-технічних виробів — гори гумових відходів, які лежали хаотично, а також купи перегорілої продукції. Все це розташовано неохайно, брудно і хаотично. Супроводжував цей хаос сморід, через який було тяжко дихати та відразу почала боліти голова.

Члени комісії не поспішали. «Потрібно розібратися з документами, хто власник, у яких умовах відбувається процес роботи підприємства», — відразу сказав начальник відділу цивільного захисту Броварського районного управління ДСНС підполковник …

Керівник приватного підприємства, Шпильов В’ячеслав Володимирович, на територію якого прибула комісія, відразу почав запевняти, що скарги, які йдуть від мешканців прилеглої території, до нього не мають жодного стосунку.

«Шкідливих запахів у нас немає. Ми спалюємо на добу півкуба деревини. Небезпечних викидів ми не робимо. Раніше були, однак ми поліпшили технології і проводимо модернізацію обладнання. Зараз такого не відбувається», — почав запевняти господар підприємства.

За слова щодо модернізації обладнання ухопилися члени комісії:

— В чому проявляється модернізація обладнання підприємства?

В’ячеслав Шпильов: — Старе обладнання ми демонтуємо. Дозвіл на проведення робіт у нас є.

— Який дозвіл?

— Він у нас є.

— На яку ділянку?

— На іншу ділянку. Ми лише переїхали.

— За якою адресою?

— Тут недалеко. 300 метрів на ту сторону.

— То скажіть адресу!

— Броварського ШРЗ (Шиноремонтний завод — прим. Т. Б.).

— Ви подавали документи на дозвіл на цю ділянку?

— Так. Будемо звертатися.

— Будете. Отже, не зверталися…

— Скажімо, так: ми спілкуємося. Оскільки…Ну, скажімо, так.

 

У ході подальшої бесіди представників спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста, на їх запитання щодо наявності фільтрів на виробництві, пан Шпильов запевняв, що викиди у атмосферу від спалювання деревини невелике.

«Я би хотів подивитися як вони запрацюють», — сказав в. о. начальника спецвідділу Олег Єжаков, показуючи на печі, в яких, за словами підприємця, утилізують лише деревину.

 

Діалог між працівником відділу благоустрою міста та паном Шпильовим:

— А як у Вас люди захищаються на виробництві?

— Захищаються?

— Є якісь протигази, респіратори? Хоча… респіратор тут не допоможе… Де спецодяг? Де умови?

— У нас тут є водопровід, гарячий душ. Те, що людям потрібно.

— А спецодяг?

— Звичайний спецодяг.

— Рукавиці…

— Так, рукавиці. Гумові, брезентові…

 

Після побаченого члени комісії зійшлися на думці, що потрібно обов’язково вивчити документи підприємства. «Захламовано все, купа резини (покришок автомобілів — прим. Т.Б.), а через дорогу — лісосмуга. Будемо вивчати документи. Але в будь-якому випадку не так все це має зберігатися, щоб не було пожежі», — заявив представник ДСНС.

По завершенню перевірки члени комісії звернулися до керівника підприємства В’ячеслава Шпильова з вимогою обов’язково з’явитися в п’ятницю 13 травня до Броварської міської ради з усіма документами та дозволами на діяльність підприємства. Хоча, як зазначив головний спеціаліст спецвідділу з питань благоустрою Олешко Руслан, у членів комісії склалося тверде переконання, що окрім договору оренди території у цього підприємства інших документів немає (потрібні дозвільні документи на розміщення об’єктів підвищеної небезпеки). 

Об’єкт №2 — територія підприємства «Світлотехніка»

На території, що знаходиться на вулиці Броварської сотні і яка здається в оренду приватним підприємцям, члени комісії знайшли джерело розповсюдження шкідливих викидів у повітря: виявилося, що територію орендує приватний підприємець на прізвище Климович. Самого орендаря знайти не вдалося, але працівник адміністрації території зателефонував рядовим працівникам підприємства і на підвищених тонах заборонив палити будь-які відходи.

Тепер, за словами начальника спецвідділу з питань благоустрою Олега Єжакова, усе побачене та вивчене на об’єктах буде запротокольовано і протоколи та звіт будуть передані міському голові та виконкому, які далі будуть робити висновки.

Поділіться.

Коментарі закриті.