Цигарки коштуватимуть дорожче, а деякі взагалі можуть відмінити

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні пачка сигарет може подорожчати на 8–12 гривень. Також доведеться заплатити більше і тим, хто курить IQOS, адже виросте ціна на хітси, тобто стики з тютюном. А ось сигарети з ароматизаторами взагалі можуть скасувати, повідомляє сайт «Обозреватель».

Щорічно в Україні на 20% підвищують акциз на сигарети. Це рішення ухвалили ще кілька років тому для того, щоб виконати директиву ЄС.  Цього року очікується зростання ставки акцизів на тютюнову продукцію на 20%. І так триватиме, поки за одну пачку сигарет не доведеться викласти 100 гривень, повідомляє Обозрєватєль.

Так, в 2021 році середня ціна за пачку українських сигарет зросте на 7,9 грн і складе 49,4 гривні. Сигарети середнього класу подорожчають на 8,9 грн, до 57,8 грн за пачку, а преміум-класу – на 12,1 грн, до 66,8 гривні.

Подорожчають і хітси для IQOS, і рідини для електронних сигарет. Експерти підрахували, що пачка таких хітсів може зрости в ціні на 22 гривні. Тобто коштуватиме  близько 77 гривень.

Таким чином уряд сподівається наповнити бюджет та одночасно знизити привабливість сигарет і відбити бажання українців курити.

«Ми маємо результати дослідження Київської школи економіки. Вони підрахували, що згідно з тими ставками, які запрацюють із 2021 року, Україна отримає акциз від сигарет з електронним елементом нагрівання в розмірі 7 млрд гривень. Для розуміння, в 2019-му було до 1 млрд гривень», – повідомляє Обозрєватєль із посиланням на слова Дмитра Купіра, експерта організації «Життя», що бореться з поширенням куріння в Україні.

Щоб відбити охоту купувати сигарети, також заплановано збільшення розміру інформаційних картинок, що попереджають про шкоду куріння. У 2021 році вони займатимуть 65% площі однієї пачки та друкуватимуться з обох боків, повідомляє Обозрєватєль.

Тих, хто курить сигарети з ароматизаторами, швидше за все позбавлять такої можливості. Види таких сигарет просто заборонять, повідомляє видання. Також підвищать мінімальний вік для продажу сигарет – із 18 до 21 року. А місця, де продаються сигарети в магазинах і кіосках, заборонять підсвічувати або якось особливо виділяти для залучення уваги покупців.

Зазначимо, що на останній сесії Броварської міської ради 24 грудня 2020 р. відбулися дебати з приводу потреби в Броварах МАФів, де торгують алкоголем та тютюновими виробами. Позаяк питання напрацювання єдиної концепції щодо МАФів протягом каденції не вирішилось і депутатських голосів на продовження оренди на наступний рік не знайшлось, питання з розгляду зняли.

Читайте також

  1. Безпечна доза куріння: чи шкодять одна-дві цигарки в день? ДОСЛІДЖЕННЯ
  2. Що для підлітків алкоголь, сигарети, наркотики та соцмережі. Дослідження
  3. Куріння провокує рак легень – онкологи. ВІДЕО
  4. Пристрасть до м’яса і сиру після 50 років небезпечна для здоров’я не менше за куріння – учені США
  5. Від вейпу вмирають? Президента України просять заборонити продавати електронні сигарети дітям
  6. У Требухові продавали неповнолітнім алкоголь, а в Броварах та Гоголеві – молодь розпивала і курила в громадських місцях
Поділіться.

Залиште відповідь