Тих, хто порве на виборах опитувальні листи Зеленського, – покарають. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Псування бюлетенів під час всеукраїнського опитування президента Володимира Зеленського може розцінюватися як дрібне хуліганство. Якщо громадянин порве бюлетень, йому загрожує покарання у вигляді арешту на 15 діб або виправних робіт на строк до двох місяців. Про це в ефірі Радіо «НВ» розповів заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Правоохоронці можуть кваліфікувати псування опитувальних листів всеукраїнського опитування президента Володимира Зеленського як дрібне хуліганство.

«Я думаю, це буде дрібне хуліганство. Ми ж не розриваємо книги, якщо нам щось не подобається. Розривати бюлетені, штовхати агітаторів – це буде незаконно і буде порушенням громадського порядку», – пояснив Антон Геращенко.

Варто підкреслити, що за дрібне хуліганство передбачено покарання від штрафу до виправних робіт строком до 2 місяців. Також за це правопорушення можна отримати адміністративний арешт на 15 діб.

Натомість українські письменники Віталій та Дмитро Капранови у соцмережі Фейсбук закликають виборців рвати такі бюлетені

Нагадаємо, що президент Зеленський анонсував всеукраїнське опитування в день місцевих виборів – 25 жовтня. Глава держави хоче отримати від українців відповідь на 5 запитань, проте результати опитування, за його словами, не матимуть жодних юридичних наслідків.

ЗАПИТАННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОПИТУВАННЯ
  1. Чи потрібно ввести довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?
  2. Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?
  3. Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300?
  4. Чи підтримуєш ти легалізацію в Україні медичного канабісу – щоби зменшити біль у важкохворих?
  5. Чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?

Читайте також:

  1. Вибори-2020: як правильно проголосувати і не втратити свій голос

  2. Вибори: підкуп виборців, його види та відповідальність

  3. ЦВК затвердила форми та кольори бюлетенів на місцеві вибори

  4. Вибори-2020: як відбуватимуться в умовах карантину

Поділіться.

Залиште відповідь