«Тиха хода» в Броварах: Цинізм та формалізм задля піару

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Так міська влада Броварів підходить до відзначення другої річниці трагічних подій на Майдані в лютому 2014 року.

Минулого року, 21 лютого, у першу роковину загибелі Небесної Сотні, міські, районні очільники прийшли для вшанування їхньої пам’яті на площу Свободи фактично вранці.

Прийшли боягузливо, аби менше людей стали свідками цього блюзнірства. Загалом було чоловік десять. Зобразивши сум на обличчях, чиновники поклали квіти, кілька десятків секунд постояли ніби у жалобі і швиденько розбіглися. То були люди, які на своїх посадах активно, а дехто й дуже активно, розбудовували на Броварщині Партію регіонів, які безпосередньо сприяли організації поїздок броварчан на Антимайдан, ще раніше — на так звані антифашистські мітинги, які сприяли організації формувань тих же тітушок.

Це та Партія, діяльність якої призвела зрештою до жорстокого побиття студентів на Майдані, а потім всенародного повстання проти режиму Януковича та однієї з найтрагічніших, кривавих сторінок в історії України — до загибелі Небесної Сотні.

Саме ідеологія і дії регіоналів стали чи не головним чинником захоплення російськими окупантами Криму, війни на Сході України.

Ми вже втратили тисячі життів. Не варто забувати, хто і як сприяв Путіну в реалізації його планів. Лише один факт: саме за режиму Януковича нищення української армії досягло свого найбільшого апогею.

«Кожен член Партії регіонів, кожен, хто мовчки погоджувався підтримувати їхню діяльність, несе персональну відповідальність за все, що сталося. І замість покаяння, ці люди будуть очолювати Тиху ходу на честь загиблої Небесної Сотні? Вони вестимуть наших дітей під час цієї ходи? Це цинічно!» — такі тривожні дзвінки надійшли деяким депутатам міськради від схвильованих батьків.

Як з’ясувалося, міська влада в особі відділу культури, виконуючи розпорядження вищої влади — вшанувати пам’ять Небесної Сотні, вирішила у п’ятницю, 19 лютого, провести у Броварах так звану Тиху ходу — від «Прометею» до площі Свободи. Для цього використати старшокласників броварських шкіл, примусово запросивши їх взяти участь у цій акції. Примусовість — ще одна причина тривоги свідомих батьків, які вважають, що від цього анахронізму пострадянської системи вже давно треба відмовитися раз і назавжди.

Цинізм ситуації і в тому, що міські чиновники навіть не запросили для консультації з цього приводу тих людей, які мають безпосереднє відношення до Майдану. Вирішили влаштувати все «по-партизанськи».

  • Про плани здійснити Тиху ходу, — говорить депутат міськради, активний учасник Революції Гідності Сергій Батюк, — я дізнався з обговорення у соціальних мережах. Дізнався з обуренням. Для якогось обговорення мене ніхто не запрошував. Саму ж акцію, коли її очолюватимуть регіонали, я називаю одним словом — блюзнірство. Це навіть наруга над пам’яттю загиблих на Майдані.
  • Ні, мене про обговорення плану проведення цього заходу ніхто не повідомляв, не запрошував на якісь наради, — каже Сергій Бельський, голова постійної депутатської комісії з гуманітарної політики Сергій Бельський. — Ось тільки за день до нашої розмови прийшло електронне повідомлення, що такого-то числа і де відбудеться ця акція. Більше нічого. Ніхто з нашою комісією не консультувався.
  • Невже вони думають, що у нас пам’ять коротка? — ділиться думками Ірина Веремчук, ще один депутат міськради. — Інакше, аніж цинізмом я це назвати не можу – коли ті, хто закликав і організовував людей на антимайдан, хто, м’яко кажучи, не підтримував ідеали Революції Гідності, а були членами злочинної Партії регіонів, організовують, а головне ще і йтимуть на чолі Ходи.

 

Спроба організувати захід тихенько, щоб мало хто й знав, не вдалася. Інформація просочилася. Тому від організаторів одразу з’явилися запевнення, що жодного примусового залучення школярів не буде. Але боязнь участі громадськості в підготовчому процесі присутня. Лише випадково депутати та представники ЗМІ дізналися про нараду з цього приводу у понеділок, 15 лютого. Але у визначений час у малій залі міськвиконкому, де ніби й мала вона відбуватися, нікого не знайшли. Дорога до відділу освіти, де й зібралися організатори, недалека. Але, коли депутати та представники ЗМІ прибули на місце, нарада з цього питання пройшла просто блискавично, бо фактично за 15 хвилин її закінчили. Наталя Багмут, як керівник Управління культури, на нараду не прийшла.

Про формально-боягузливий підхід команди Ігоря Сапожка до організації Тихої ходи на честь загиблої Небесної Сотні говорять не тільки наведені думки депутатів міськради.

До речі, ще одного активного учасника подій дворічної давнини на Майдані, депутата Київської облради Романа Сімутіна теж не повідомили. Між тим саме Роман на сесії міськради 22 січня 2014 року пропонував тодішнім депутатам не мовчати, висловити свою позицію до подій на Майдані, які вже на той час забрали життя трьох осіб. «Ми повинні звернутися до Президента, Верховної Ради з вимогою припинити насилля», — говорив він тоді. Але броварські депутати не підтримали Сімутіна. Як і тодішній і нинішній міський голова Ігор Сапожко. «Сьогодні, навпаки, треба звернутися до Президента, щоб у нас був мир та спокій», — сказав він, бо, мовляв, там радикали. Не можна, на його думку, палити автомобілі, збиткуватися над пам’ятниками. І жодного слова від Ігоря Сапожка не почули про те, що влада не повинна вбивати своїх людей…

Якщо минулого року міський голова разом зі своїми однодумцями по Партії регіонів злодійкувато прийшли на площу Свободу вранці, то сьогодні він вже сміливіший — напевне має бажання стати на чолі придуманої його підлеглими Тихої ходи.

Крім усього сказаного, зазначимо — жодного широкого оприлюднення, анонсування події немає. Що можна говорити, коли оголошення про вшанування пам’яті загиблих на Майдані і про Тиху ходу на сайті міськради ви не знайдете. Навіть за добу до проведення, у першій половині дня 18 лютого — там ні слова.

Все це говорить про абсолютний формалізм нинішніх службовців міськвиконкому до підготовки та проведення важливих заходів та бажання зробити його для галочки та для брутального піару головних осіб міської влади.

Віктор КІНДРАТЕНКО.

Поділіться.

Коментарі закриті.