У боротьбі з COVID-19 подолано майже 60 % шляху – ВООЗ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Всесвітній організації охорони здоров’я повідомили, що незабаром людство подолає 60 % шляху в боротьбі з пандемією коронавірусу. Водночас попереду ще можуть зустрітися несподівані перешкоди. Про це заявила головна наукова співробітниця ВООЗ Сумья Свамінатан в інтерв’ю швейцарській газеті SonntagsBlick, передає Громадське.

Журналісти запитали в неї, на якій стадії зараз перебуває людство, якщо порівнювати пандемію з марафоном. На що Сумья Свамінатан відповіла: «Сподіваюся, що ми скоро подолаємо 60 % маршруту. Однак не виключено, що нам доведеться подолати ще безліч перешкод».

Тому, додала головна наукова співробітниця ВООЗ, прогнозувати терміни завершення пандемії поки що зарано.

«Було б передчасно говорити, що ми скоро це (пандемію – ред.) подолаємо, це не так. Для цього занадто багато залишається невідомим. Зокрема, несподівана поява нових варіантів (штамів коронавірусу – ред.)», – зазначила Сумья Свамінатан.

Представниця ВООЗ зауважила, що у деяких частинах світу більшість населення вже вакциноване: від 70 до 80 %. Натомість в інших частинах світу, наприклад, на Африканському континенті, менш як 4 % населення повністю щеплені.

«Чим більше ми будемо миритися з цією ситуацію, тим більший ризик появи нових штамів. Ось чому ВООЗ закликає використовувати всі наявні дози вакцин для збільшення рівня вакцинації у всьому світі», – додала вона.

Читайте також

  1. Обов’язкова вакцинація від COVID-19: хто підпадає. Перелік МОЗ
  2. У броварському відділенні «Укрпошта» щеплять пенсіонерів. І не тільки
  3. Грип на порозі. Коли буде вакцина та як її поєднати зі щепленням проти COVID-19
Поділіться.

Залиште відповідь