У Броварах благодійний фонд ухилявся від сплати податків – прокуратура

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Замість допомоги – нелегальна оборудка. У Броварах викрили благодійний фонд, який торгував “гуманітаркою”.

Слідчі прокуратури впіймали на ухиленні від сплати податків один із благодійних фондів Київщини. Наразі відомо, що БФ надавав соціальним установам і закладам безоплатну гуманітарну допомогу, і все б добре, але кількість переданого на «добрі справи» суттєво різнилася від попередньо придбаного організацією.

Більша частина того, що фонд ввіз під виглядом майбутньої гуманітарки, просто йшла на місцеві ринки. Із прилавків встигли реалізувати товарів на 13 млн. грн. Саме на таку суму за даними податкової документації в 2016 році БФ ввіз різних товарів. Далі продукція пішла не за призначенням, а продаж був здійснений без сплати податків. Адже статус “гуманітарні товари” дозволяє вести діяльність без належних платежів до бюджету.

Наразі щодо нелегальної роботи благодійної організації розпочате кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 КК України, йдеться про ухилення від сплати податків, зборів, обов’язкових платежів.

В організації вже пройшли обшуки. Вилучили фінансово-господарські документи, договори, печатки, первинні бухгалтерські документи щодо купівлі та продажу одягу. У Броварській місцевій прокуратурі повідомляють подробиці щодо вилученого під час обшуків:

“Вилучили фінансово-господарські документи, договори, печатки, первинні бухгалтерські документи щодо купівлі та продажу одягу, жорсткі диски в кількості 7 шт., флеш накопичувачі в кількості 2 шт., чорнові записи, 12-коробок, в яких знаходиться помада  в кількості 18200 шт.;   3 — мішка білого кольору в яких знаходиться помада в кількості 3810 шт.; 1 коробка, в якій поміщенні засоби для відмивання плям «Sports Edge» в кількості 695 пляшок.; 252 пляшок спрея для додаткового захисту від води; 47 коробки підгузків «Huggies»; 252 пляшки миючого засобу Sports Edge; Шампунь Men в кількості 185 пляшок; 3 мішка з чоловічою та жіночою нижньою білизною; 23 пляшки прального порошку; 3552 — майки; 2 мішка із зимовими дитячими чоботами;   3 — мішка з парасольками; 2 мішка одягу Triko; 1 мішок із засобами для гоління «Gullete»; 2 мішка з рукавицями «Thinsulate»; 1 мішок з одягом; 13 товарно-транспортних накладних”.

Також повідомляють, що були вилучені і грошові кошти – 1450 доларів і 86 615 грн.

Розслідуванням займаються фахівці слідчого відділу фінансових розслідувань Броварської ОДПІ та оперативного управління ГУ ДФС у Київській області. Процесуальне керівництво здійснюють представники Броварської місцевої прокуратури

Поділіться.

Залиште відповідь