У Броварах маємо два табори протистояння. «Самопоміч» не займатиме жодну зі сторін

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У середу, 2 березня, у Броварах відбулася прес-конференція з депутатами фракції «Самопоміч».

У зустрічі зі ЗМІ взяли участь: голова Броварського осередку Андрій Острогруд, голова фракції у Броварській міській раді Андрій Василенко, депутат міської ради Максим Семенов, який балотувався на посаду секретаря міської ради та депутат Київської обласної ради Олексій Дорошенко. У ході прес-конференції було порушено багато актуальних питань.

Про позицію «Самопомочі» щодо міського голови… Почав депутат Андрій Василенко з того, що фракція «Самопоміч» увійшла до міської ради вперше, а більшість її депутатів (4 з 5) — це нові, недосвідчені люди в політиці.

«Ми побачили, що у місті є два полюси впливу і протистояння — міський голова Ігор Сапожко і народний депутат України Павло Різаненко. Маємо два табори протистояння. «Самопоміч» не хоче займати ту чи іншу сторону. Будь-яку конструктивну ідею, яка буде спрямована на розвиток міста і в інтересах громади, не важливо — чи від міського голови, чи від демократичних сил — ми будемо підтримувати», — сказав Василенко.

Щоправда, коли у процесі обговорення журналісти спробували розібратися, де ж та межа товариських стосунків із міським головою Ігорем Сапожком, на поверхню почали спливати факти про те, як голова Броварського осередку «Самопомочі» Андрій Острогруд висловлював підтримку міському голові Ігорю Сапожку під час Революції Гідності (згадувалося навіть про те, що біля міської ради тоді був і Василенко). У відповідь Острогруд заявив, що журналісти пишуть усілякі дурниці, чим викликав хвилю невдоволення у представників ЗМІ.

острогруд

Про обрання секретаря міської ради і висування на цю посаду Максима Семенова… Андрій Василенко запевнив, що фракція «Самопоміч» не ставила за мету мати «свого» секретаря у БМР. «Ми прийшли сюди не за посадами», — сказав очільник фракції.

Водночас журналістів зацікавила ситуація, коли на сесії міської ради обирали секретаря, і нібито від міського голови Ігоря Сапожка звучала пропозиція-бартер: посада секретаря – в обмін на збереження Голубовського та Виноградової на своїх посадах. Попри те що представники «Самопомочі» звинувачували фракцію «Свободи» у зраді (тоді голоси «свободівців» допомогли залишитися на посаді Григорію Голубовському), ходили чутки про те, що «Самопоміч» готова була дати Голубовському і Виноградовій попрацювати ще по півроку. Як в у ексклюзивному коментарі «Трибуні-Бровари», Василенко повторився: «Головне — не переговорний процес, а кінцевий результат та голосування».

Пояснив свою позицію і Максим Семенов, чому погодився балотуватися на посаду секретаря. «Було багато запитань щодо моєї молодості та непрофесійності в цьому питанні, але, наприклад, в Вишгороді, в Боярці є люди, які прийшли також в перший раз на цю посаду і прекрасно справляються з цією роботою. Від «Самопомочі» також. Хоч у них, може, якась професійна незрілість в цьому, але наразі вони дуже добре справляються зі своєю роботою», — зауважив Максим.

https://youtu.be/Kz6ZdGsRj0s

В контексті теми «секретаріади» Семенов відповів, чому він голосував всупереч позиції фракції за Олексія Здоровця зі «Свободи», навіть попри те, що де-факто подання було зроблене фракціями, які симпатизують міському голові Ігорю Сапожку. За його словами, він повірив у Здоровця «як в людину і фахівця».

https://youtu.be/h3VZJU5gvj0

Про декларації громадян… Василенко вважає нормальним явищем можливе затвердження законопроекту на рівні Верховної Ради щодо заповнення податкових декларацій усіма без винятку громадянами України (віком старше 18 років). «Це нормальна світова практика», — сказав Василенко, хоча й визнав, що таке нововведення боляче вдарить по тій частині населення, яке працює неофіційно (без запису у трудовій книжці та відрахування податків).

У контексті теми декларацій журналісти поцікавилися документом Максима Семенова, в якому побачили суцільні нулі у графі «заробітна платня та доходи». «Криштально-чиста декларація або ж така, де Максим не зробив жодної помилки у цифрах», — іронізував Василенко.

Сам Семенов пояснив свою «нульову» декларацію тим, що поставився до її заповнення зневажливо. «Сприйняв як належне іронічні закиди про те, що мене хочуть годувати, щоб не помер з голоду або всиновити. Обіцяю виправитися і надалі зневажливо до таких серйозних речей не ставитися», — сказав Семенов.

семенов

Про голосування за проект «Капітальний ремонт парку «Перемога»… Журналістів також зацікавило, чому фракція «Самопоміч» голосувала за проект, який не був оприлюднений до голосування і чи не створений таким чином прецедент, коли будь-яке рішення без належної процедури буде проштовхуватися і виправдовуватися тим, що за такий проект депутати уже проголосували.

Як розповів депутат Київської обласної ради Олексій Дорошенко, проект парку «Перемога» необхідно було вносити в програму співфінансування, оскільки «якщо рік пропускаєш із фінансуванням проектів, то в наступному році тебе так само автоматично будуть відштовхувати». «Саме тому ми вирішили, що змарнувати таку можливість не можна і розділили все на дві частини. Перша частина — це залучити кошти, а друга частина — проконтролювати затратну частину», — зазначив Дорошенко.

Про бажання Василенка стати мером Броварів… Голова фракції «Самопомочі» не хоче балотуватися на посаду міського голови. Водночас, Андрій Василенко зазначив, що якщо на інтереси громада буде працювати уся без винятку міська рада і всі виконавчі органи влади, то не матиме значення ім’я наступного міського голови.

Водночас, очільник фракції розкритикував небажання нинішнього керівництва міста до змін і до удосконалення. Депутат на прикладі свого підприємства «Зееландія» зазначив, що навіть у найкращий за показниками рік (2015-й) за 115-річну історію, керівництво вимагало удосконалень і розвитку далі. «Якщо хочеш зупинитися на досягнутому, тоді треба полишати свою справу», — навів Василенко слова керівника голландського підприємства. «Тому лінію Сапожка про те, що не потрібно змінювати кадри у виконавчій гілці влади, ми взагалі не підтримуємо», — сказав Василенко.

Поділіться.

Коментарі закриті.