Трибуна – Бровари

У Броварах міліція обшукала квартиру представника ВО «Свобода» (+фото)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 26 вересня, у Броварах по вулиці Лагунової, 2 тривав обшук у квартирі представника ВО «Свобода» Сергія Бойка, у рамках розслідування кримінального провадження відкритого, як повідомляла раніше прес-служба МВС, за фактами групового порушення громадського порядку, вчинення масових безладів, спричинення шкоди життю та здоров’ю працівників правоохоронних органів при виконанні ними службових обов’язків та незаконного поводження зі зброєю (мається на увазі події 31 серпня біля Верховної Ради).

Як розповів кореспонденту «Трибуна-Бровари» народний депутат України (фракція «Батьківщина») Ігор Луценко, який спеціально приїхав до Броварів зі столиці, головними і систематичними помилками правоохоронних органів є те, що вони максимум слідчих дій проводять без представників захисту особи, якому висловлена підозра.

«Від 31 серпня я постійно бачив, що до людей, яким висловлена підозра і які були затримані, не допускали адвокатів. Така «традиція» продовжувалася: якщо обшук проводився, то можливості звернутися за правовою допомогою (як це належить по закону) належним чином не забезпечуються. Якби така норма належним чином виконувалася, то й ті люди, у яких проводиться обшук, менше б нервували. Відповідно б не піднімалася б паніка серед активістів та журналістів», — сказав Луценко.

обшук бойко (6)

«Міліціянти, які проводять обшук — це лише службовці, які виконують наказ. Але сама поява такого наказу є політично вмотивованою. Напередодні виборів скористалися справді трагічною ситуацією: двоє чи троє людей, як казав Аваков (міністр внутрішніх справ — Т.Б.) організували цей кидок гранати, але при цьому чомусь 30 осіб під цю сурдинку гребуть.

Я бачу факт і буду робити відповідні звернення, що є ще один випадок, коли людина, якій висловлено підозру, не має можливості отримати належну правову допомогу під час таких обшуків.

Крім того, я тут знаходжусь, щоб надати моральну підтримку тим людям, які опинилися віч-на-віч з репресивною системою. Тут, як Ви бачите, люди в масках… Це момент психологічного залякування. Все було б набагато м’якше, якби перед обшуком була б надана можливість знайти адвоката», — зазначив народний депутат Ігор Луценко.

Після того, як обшук був завершений, слідчо-оперативна група вийшла з квартири, не надавши коментарів, а самі її члени не захотіли представлятися.

обшук бойко (3)

обшук бойко (5)

Сівши до машини з міліцейськими номерами, оперативники в цивільному поїхали, прихопивши при цьому комп’ютерну техніку, вилучену в квартирі.

Пізніше, з документів, які були залишені мамі Сергія Бойка, стало зрозуміло, що обшук проводила слідчо-оперативна група Печерського районного управління ГУ МВС України у місті Києві. Сам підозрюваний — Сергій Бойко — за словами його матері Наталії, зараз перебуває в зоні АТО.

Тим часом

Як повідомляє ВО «Свобода», обшук намагаються провести або вже проводять:

— у журналіста та бійця-добровольця Валерії Бурлакової;

— у дружини Ігоря Сабія, голови Київської обласної «Свободи» у Тисмениці;

— у заступників голови одеської «Свободи» Олександра Станкова і Гліба Громова;

— у першого номера списку до Одеської обласної ради від «Свободи» Костянтина Васильця;

— у народного депутата України VII скликання від партії «Свобода» Олега Гелевея.

Фото — Громадське телебачення Броварів та Комітету визволення політв’язнів.

Поділіться.

Коментарі закриті.