У Броварах — мітинг на підтримку системи “Прозоро”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Просто зараз у Броварах біля міської ради триває мітинг на підтримку Пілотного проекту «Система електронних закупівель» в 2016 році (щодо системи електронних державних закупівель ProZorro).

Нагадаємо, депутат Олег Берестовий зареєстрував проект, який стосується електронної системи державних закупівель, що дав би можливість зробити інформацію щодо придбання товарів та послуг за рахунок місцевого бюджету — у відкритому доступі.

Однак, на сесії депутати проект не пропустили і відправили на доопрацювання, аргументуючи тим, що в ньому потрібно прописати такий пункт як «форс-мажорні обставини».

За результатами голосування зробив це міський голова Ігор Сапожко разом з депутатською більшістю (так звана «цинічна більшість»).

Ще узимку, а саме 4 лютого 2016 року, депутат Олег Берестовий подав проект «Про впровадження системи електронних закупівель та забезпечення прозорості  і відкритості процедури закупівель  товарів, робіт, послуг» та звернувся до міського голови з проханням внести проект в порядок денний чергової сесії.

При формуванні порядку денного проекту Берестового не було включено, але в той же день з’явилося розпорядження мера про ідентичний проект, але вже так, як від ініціативи міського голови.

Виправлена версія пропозиції «від міського голови» прописана так, що відповідно до ст.2 п.1 ЗУ «Про здійснення державних закупівель», товари та послуги від 5 000 грн. до 200 000 грн. купують на електронних торгах, а роботи від 5 000 грн. до 1 500 000 грн. прописати «забули».

А ще, відповідно до розпорядження про ще одні зміни в положенні  низовий поріг (з якого починають застосовувати систему «Prozorro») зріс з 5 000 грн до 50 000 грн.

Проектом же, що йшов зареєстрованим на 4 серпня, була здійснена спроба виправити «помилки» і понизити низовий поріг, рекомендований Міністерством економічного розвику до 3 000 грн., а також запровадити проведення тендерів на замовлення робіт від 3 000 грн. до 1,5 млн. грн. через систему.

Під час обговорення проекту, нагадаємо, говорилося про низовий поріг на рівні 3-х, потім 5-х, можливо, 10-х тисяч гривень.

Та, як уже згадувалося вище, так звана «цинічна більшість» не пропустила проект.

Поділіться.

Коментарі закриті.