У Броварах може зникнути вулиця творця «Муму»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, надала пропозиції щодо громадських обговорень про перейменування трьох вулиць.

Йдеться про вулиці Декабристів, Степана Разіна та Івана Тургенєва.

Як інформує офіційний сайт Броварської міської ради, за результатами розгляду звернень — організації «Союз Чорнобиль Україна», трудового колективу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, колективних звернень мешканців та рекомендацій Інституту історії України Національної Академії наук України, комісія аргументує перейменування так:

 

— вулицю Декабристів перейменувати в вулицю Героїв Чорнобиля. Декабристи — революціонери, російські дворяни, які прагнули встановити в Російській імперії конституційний лад. Рух декабристів був явищем російської історії, а декабристські організації відкидали можливість будь-якої незалежності українців. Герої Чорнобиля — збірна назва ліквідаторів Чорнобильської катастрофи 1986 року і її наслідків. Неподалік вулиці Декабристів розташована пожежна частина, біля якої встановлено пам’ятник на честь броварських ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

 

— вулицю Степана Разіна перейменувати на вулицю Миколи Сома. Діяльність Степана Разіна не пов’язана з Україною, а використання імені Степана Разіна в назвах є наслідком радянського пропагування теорії так званої «класової боротьби». Микола Сом — український поет, публіцист, викладач, журналіст, громадський діяч. За інформацією броварських краєзнавців, Микола Сом певний час проживав по вулиці Степана Разіна у Броварах.

 

— вулицю Івана Тургенєва перейменувати на вулицю Івана Сокура. Назва вулиці є наслідком російського та радянського культурного колоніалізму в Україні. Вулиця Івана Тургенєва, як і інші назви на честь російських діячів, має бути перейменована в рамках деколонізації. Іван Сокур — головний лікар Броварської центральної районної лікарні з 1982 по 2008 рр. під керівництвом Сокура збудовані корпуси БЦРЛ, медицина в Броварах досягла високого рівня розвитку.

Дещо викликає подив пропозиція перейменувати вулицю Івана Тургенєва (пропозиція назвати вулицю на честь Івана Сокура цілком логічна і правильна), творця роману «Отцы и дети», розповідей «Записки охотника» та «Муму», який не був ані комуністом, ані русофілом.

А з іншого боку, в Росії складно знайти вулицю, наприклад, Василя Стефаника…

Триватиме громадське обговорення до 31 серпня.

Станіслав Дикий.

Поділіться.

Коментарі закриті.