У Броварах не буде вулиць Щолківської та Лермонтова

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків підбила підсумки громадських обговорень щодо перейменувань деяких вулиць в місті Бровари.

Так, учасники засідання, яке проходило 7 жовтня, розглянули рекомендацію перейменувати вулицю Степана Разіна на вулицю Миколи Сома, вулицю Щолківську – на вулицю Січових стрільців, а вулицю Лермонтова на вулицю Олега Великого.

Олег Великий — відомий спортсмен, чемпіон світу, України та Німеччини з гандболу. Кілька років тому його не стало, у Броварах на його честь проводяться гандбольні чемпіонати.

Взагалі відділ молоді та спорту просив назвати дві вулиці на честь видатних спортсменів — Олега Великого та Василя Ліщинського. На жаль, контактів родичів Василя Ліщинського, за словами голови комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків Дмитра Карпія, не знайшли, а без згоди родичів використання імені забороняється. А ось щодо Олега Великого — зв’язалися з батьком, він приходив на попереднє засідання комісії і схвалив ідею назвати вулицю на честь свого сина.

Відзначимо, що пропозиція назвати вулицю або інший об’єкт у Броварах на честь січових стрільців надійшла від Київської обласної державної адміністрації. Нагадаємо, що кілька днів тому міський голова Ігор Сапожко підписав розпорядження про розірвання усіх угод, зокрема про побратимство, з російським містом Щолковим.

Щодо вулиці Лермонтова, то Дмитро Карпій наголосив, що процес декомунізації в частині назв вулиць у Броварах уже завершено, а зараз відбувається так звана деколонізація.

«У місті близько 30-40 російських назв вулиць, при тому, що інших іноземних назв немає. Ці назви з’явилися в радянські часи, щоб створити в Броварах, як і по всій Україні, «російське культурне середовище», щоб українці асоціювали себе з росіянами. Зрозуміло, що це порочне коло треба розривати, зокрема в топоніміці. Щодо Лермонтова, то відомо, що він був російським вояком і брав участь у російській колоніальній війні проти кавказьких народів. До того ж, він був ідейним вояком, це навіть простежується у його віршах, у яких він пише дуже неоднозначні речі, які трактують як дуже образливі для чеченців, осетинів. Він там бачив себе як представник російської влади, людину, яка встановлює російську владу на цій території. В усякому разі, це російська назва», — розповів пан Карпій.

Також голова комісії на запитання наших журналістів про вулицю Пушкіна розповів, що було би добре з’ясувати, де саме в районі Пекарня була розташована та сама пекарня.

«Можливо, цю вулицю доречно було би перейменувати на Пекарську або назвати просто Пекарня, це цілком нормальні назви. Одначе, це питання треба вивчити, перш ніж порушувати його і вносити якісь конкретні пропозиції», — наголосив Дмитро Карпій.

Тим часом на офіційному сайті міськради зареєстровано проект рішення про зняття з Дмитра Карпія повноважень голови комісії з питань найменувань. У пояснювальній записці до проекту зазначається, що зняти з посади Карпія просить у своєму зверненні Асоціація громадських організацій міста Бровари, а саме: ГО «Комітет громадського самоврядування Київської області», ГО «Рада ветеранів м.Бровари», ГО «Громадські активісти», Комітет учасників бойових дій при раді ветеранів, ГО «Броварська рада», БФЛВЗ «Турбота», ГО Учасників АТО «Рідний край», ГО «Спілка ветеранів-афганців», БМО «Спілка жінок України».

Підстава, як вказано в пояснювальній записці, – «діяльність та поведінка голови комісії».

Як розповів кореспонденту «Трибуни-Бровари» Дмитро Карпій, серйозний опір він відчув ще 2011 року, коли виступав за перейменування вулиць Чубаря, Постишева — організаторів Голодомору.

«У пояснювальній записці не вказано нічого конкретного щодо причин можливого усунення, є лише посилання на поведінку та на діяльність голови комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків. Я завжди поводився максимально коректно, і цьому є багато свідків. Рішення комісії не самовільні, не волюнтаристські, вони відповідають тим законним рішенням, які були ухвалені на всіх рівнях. Відповідно до законодавства проводяться громадські обговорення, на засіданні комісії були зачитані абсолютно всі звернення, що надійшли. Попри той балаган, який там зчинився, попри те, що представник ГО «Громадські активісти» Нілова намагалася зачитувати щось своє, перебивши голову комісії, засідання було проведено, всі думки вислухані, тож члени комісії ухвалили об’єктивні рішення», — наголосив Карпій.

Поділіться.

Залиште відповідь