У Броварах невдовзі з’явиться перший майданчик для вигулу собак

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Не минуло й півроку, як мрія юної броварчанки Софійки Волянюк, яка об’єднала навколо ідеї будівництва майданчика для вигулу собак родину, активістів та владу міста, – на фінішній прямій.

Усе починається із мрії. А в Софійки все почалося із маленького цуценяти, яке три роки тому «прилипло» до дівчинки під час відпочинку з батьками у санаторії. Відтоді цуценя, яке Софійка нарекла Мані, живе в родині. Мрія облаштувати в Броварах майданчик для вигулу собак народилася у дівчинки пізніше – під час вигулу песика: активному Мані замало простору бігати на повідку, а спеціалізованих місць для цього у Броварах немає.

Софійка показує пакети, куди збирає відходи Мані.

Софійка: «Навіщо купувати собачку, якщо на вулиці багато бездомних. Мані – метис, думаю, у ньому суміш трьох порід собак».

Своєю ідеєю облаштувати такий майданчик дівчинка поділилася із мамою Наталією. Відтоді, за порадою мами, дівчинка почала вивчати це питання. Результатом “дослідження” став самотужки накреслений план та опис, як має виглядати майбутній майданчик. Просунути втілення мрії далі допомогла школа підприємницької діяльності для дітей MBA Kids, де Софійка представила свій оригінальний міні-бізнес-план – майданчик для вигулу собак. Батьки допомогли Софійці зустрітися з представниками Благодійного фонду допомоги безпритульним собакам Happy Paw, куди, вже традиційно, віддавали частину свого прибутку. Останні, в свою чергу, допомогли дівчинці оцифрувати її замальовки, прорахували приблизну вартість реалізації проекту й поручилися за нього на Біржі благодійності. Потім Софійка з мамою розпочали пошук території під майданчик. Для цього активістки записалися на прийом до міського голови, від якого дізналися, що в місті існують такі ділянки: ще в 2015 р. міськвиконком затвердив перелік місць для облаштування майданчиків для вигулу собак.

Разом із представниками управління ЖКГ Софійка з мамою оглянула ці ділянки: на жаль, існували вони лише формально. Як розповіла пані Наталія, ці місця не були придатними під майданчик: на одних стояли  людські гаражі чи були розміщені погреби; інші мали розміри 2м х 3м чи були просто пустирем. Допоки відбувався підбір ділянки, дівчинка зайнялася одним із найважчих етапів своєї мрії – збором коштів. Для цього за підтримки Happy Paw дівчинка зареєструвала свій проект “А де ти вигулюєш свого песика?” на Українській біржі благодійності, де і зібрала більшу половину необхідної суми. Ще 5 тис 900 грн отримала під час ярмарку, де учні школи MBA Kids збирали кошти для свого мікробізнесу: дівчинка ж збирала для втілення в життя мрії про майданчик для Мані. Щоб долучити до збору коштів більше людей, Софійка створила на Facebook від імені Мані сторінку, де проводила різноманітні акції та флешмоби.

«І коли вже було зібрано всю необхідну суму – 50 тис. грн, ми знову звернулися в мерію і сказали, що гроші зібрано – можемо рухатися далі», – розповідає пані Наталія. Мер порадив звернутися у КП «Бровари-Благоустрій», який у майбутньому і обслуговуватиме цей майданчик. Після перемовин із комунальниками,  активісти зупинилися на двох ділянках, які потенційно відповідали вимогам майданчика для вигулу собак: мали розміри 10х12, 5 та 10х15 і не були забудованими чи захаращеними. Розташовані  суміжні ділянки за адресою вул. Малокиївська, 292, неподалік податкової.

27 липня Софійка з мамою, представницею Happy Paw  Людмилою Єнжеєвською та працівниками КП «Бровари-Благоустрій» прибули на вул. Малокиївську, щоб остаточно визначитися із територію під майданчик. Насамкінець обрали ділянку  більш рівнішу та світлішу. Комунальники обгородили потенційний майданчик стрічкою та встановили плакат, де Софійка пояснила, що там буде облаштовано.

Софійка з мамою Наталею

Цього ж дня на своїй сторінці у ФБ  дівчинка запросила всіх небайдужих у неділю, 29 липня, на обговорення ідеї майданчика для вигулу собак. Однак, коли активістки прийшли на зустріч із мешканцями міста, на них очікувала неприємність: невідомі обірвали огороджувальну стрічку, розкидали кілки та знищили плакат. Хто та навіщо це зробив – невідомо. Але це активістів не зупинило. Власними силами вони відновили огородження та повісили інший плакат, який продовжуватиме інформувати містян про наміри Софійки – побудувати перший у Броварах майданчик для вигулу собак.

На жаль, на активісток очікувала ще одна неприємність: на зустріч мешканці сусідніх будинків так і не прийшли, хоча пані Наталя та Софійка чекали на них протягом 2 годин – із 12 до 14 год. Тож дівчинка провела опитування містян, які проходили неподалік: поцікавилася їхньою думкою щодо свого задуму.

Про те, як це відбувалося, можна подивитися ТУТ.

Справа залишається за «малим»: працівники КП «Бровари-Благоустрій» мають обгородити майданчик, засипати його піском і щебенем, зробити бордюр, встановити для песиків атракціони, лавки та урни (як для відходів собак, так і для сміття).

Софійка сподівається, що майданчик для вигулу собак прийме своїх відвідувачів уже у вересні. «Це буде перший майданчик, але не останній, – каже Софійка. – Загалом, у моїх планах облаштувати в Броварах 10 таких майданчиків. І це – найзаповітніша моя мрія».

Фото – авторки та з мережі ФБ

Поділіться.

Залиште відповідь