У Броварах проведуть інвентаризацію меморіальних дощок і пам’ятників

Pinterest LinkedIn Tumblr +

До 10 листопада в Броварах мають здійснити інвентаризацію меморіальних дощок і пам’ятників. Таким чином влада міста планує взяти на облік і впорядкувати меморіальні об’єкти. Про це йдеться в нещодавньому розпорядженні міського голови.

Як зазначено в документі, інвентаризація має відобразити «картину» станом на 1 листопада. Працювати над обліком має комісія, яку створили цим же розпорядженням. Її очолить перший заступник міського голови Олександр Резнік.

Член зазначеної комісії і директор краєзнавчого музею Віктор Корявий розповів, що інвентаризацію запланували через те, що в місті є багато не облікованих меморіальних об’єктів. Їх, найймовірніше, планують поставити на баланс, а отже і на догляд, КП «Бровари-Благоустрій».

Перелік меморіальних об’єктів у Броварах станом на 2017 рік

Які рішення «зависли»

Зазначимо, комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків з початку цього року ухвалила рішення про встановлення в Броварах меморіальних дощок краєзнавцю Дмитру Гамалію, борцям за волю й незалежність України Ользі Гасин і Симонові Петлюрі.

Читайте також: У Броварах встановлять пам’ятні знаки Дмитру Гамалію. А Петлюрі і Гасин – ні?

Також, відповідно до рішення колегіального органу, мала бути відновлена зруйнована дошка розстріляним нацистами броварцям. Рішення на рівні виконавчої влади ухвалили лише щодо об’єктів Дмитру Гамалію. Однак усі ці рекомендаційні рішення не мали практичної реалізації.

Дмитро Гамалій

Ескіз меморіальної дошки Дмитру Гамалію на школі № 1

Окрім того, протягом понад двох років лишається без руху рішення комісії щодо виправлення помилок і усунення забороненої символіки на деяких пам’ятних знаках – відповідно до правил української мови та на виконання декомунізаційного законодавства.

Також досі не демонтовані і меморіальні дошки, щодо яких було ухвалене відповідне рішення – «60-річчю Жовтня» на школі № 2, штабу Михайла Кирпоноса, більшовикам Миколі Осіпову та Абраму Гальбичу в Старому місті.

Фото – Дмитро Карпій

Читайте також

  1. Меморіальні дошки учасникам АТО: без фото, з помилками і не на своїх місцях
  2. Як «потопити» питання: перейменування вул. Степана Разіна «відклали» через… лист радниці Сапожка
  3. Дмитро Карпій: Спростовуємо неправду про назви вулиць і пам’ятні знаки Броварів. ДЕТАЛЬНО
Поділіться.

Залиште відповідь