У Броварах розробників системи «Прозорро» запевнили, що проблем у роботі з нею нема

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міський голова Ігор Сапожко ініціював проведення зустрічі головних розпорядників коштів міського бюджету з робочою групою по впровадженню системи електронних закупівель «Прозорро». 24 листопада ця зустріч відбулася, але в дещо іншому форматі.

Захід вийшов досить масовий, а з огляду на кількість відеокамер — аудиторія перегляду буде далеко за межами Броварів.

Присутність такої кількості журналістів на зустрічі вочевидь викликана актуальністю проблеми застосування системи саме в нашому місті, оскільки це вже не перший «наступ» влади на впровадження «прозорих» закупівель. Хоча до кінця зустрічі присутні так і не зрозуміли, що мали обговорювати за задумом мера.

Наприкінці заходу учасники скаржилися на відсутність порядку денного і ведення протоколу засідання для фіксації «великих негараздів», що спіткали керівників відділів і управлінь по роботі електронної системи державних закупівель.

На початку засідання слово було надано Володимиру Гавришу, голові Окнянської районної державної адміністрації Одеської області, який раніше у Броварах проводив з громадою зустрічі на теми децентралізації, контролю влади та корупції в закупівлях і виявив бажання поділитися досвідом роботи із системою. Проте броварські посадовці запевнили, що з роботою системи знайомі, претензій до «Прозорро» немає, проте є ряд технічних проблем.

2

Володимир Гавриш

Серед іншого керівник управління житлово-комунального господарства Броварської міської ради Галина Плотнікова вказала, що при великих об’ємах закупівель та робіт значно збільшується кількість документів для проведення торгів, а виконувати цю роботу фізично немає кому.

Отже, проблему окреслили, як нестачу штатних одиниць у відділах та управліннях для роботи з Прозорро (сертифікований кошторисник та вільний секретар для роботи в Прозорро).

Далі до присутніх долучились представники Мінекономіки, розробники електронної системи — Олександр Стародубцев та Тетяна Лісовська, і все ніби стало ще прозоріше: представники управлінь все знають, все вміють, навчання пройшли, давно працюють, хоча і є ряд нюансів.

Щодо конкретних технічних питань — частина, справді слушна, проте розробники вказали на ряд ресурсів, які допомогли б чиновникам краще і швидше пристосуватись до роботи в «Прозорро».

Крім того, після виступу представника ради ветеранів, у відповідях пролунала порада чиновникам, що вони мають змінити свій підхід до закупівель, а саме:

— контролювати вимоги до предмету закупівель;

— правильно визначати потребу;

— використовувати бібліотеки специфікацій;

— спілкуватись на форумах щодо якості наданих послуг, відслідковуючи шахраїв;

— реєструватися на декількох електронних майданчиках;

— шукати можливості, а не відмовки;

— змінити спосіб мислення і «за чужі гроші купувати, як для себе».

5

Щодо вводу окремих штатних одиниць, питання розглядалося таким чином, що провівши одного разу ряд закупівель, наступного разу управлінням буде легше, оскільки з року в рік вони мало чим різняться і з часом система «вирівняється» і ефект буде ще більш відчутним.

Не зрозумілим залишився логічний зв’язок між форматом зустрічі та проханням відділів та управлінь про додаткові штатні одиниці, оскільки їх введення проходить через сесію, де Ігор Сапожко має «кишенькову більшість». Однак навряд чи після премій та надбавок, «протягнутих» на останній черговій сесії, та проведених бюджетних слухань, головний кошторис міста витримає введення такої кількості штатних одиниць. Тому відповідним управлінням варто пережити цей перехідний період задля економії коштів, що дасть більше можливостей в майбутньому.

Чим менше залишалося в залі засідань відеокамер, тим голосніше звучали поодинокі заклики щодо підняття порогу закупівель. Але позиція мера щодо розміру порогу незмінна — на рівні 10 тисяч гривень. Принаймні так сформулював її секретар ради Петро Бабич.

Чи відповідає ця інформація дійсності не відомо, оскільки міський голова був зайнятий в цей час на більш важливому заході.

Ігор Сапожко «кружляв» у вихорі «Осіннього вальсу» на запрошення ГО «Броварська мистецька агенція» Наталії Багмут.

Погодьтеся, що «Білі черемхи», душевна компанія та атмосфера свята набагато приємніше ніж Prozorro-Dozorro, пороги, додаткові штатні одиниці, непрозорий колектор керівника КП «Броваритепловодоенергія» Сергія Сафронова, тендерні гарантії, пробиті колеса техніки на цвинтарі «Бровари-Благоустрій»…

У ході зустрічі на «поверхню» спливли всі каналізаційно-колекторні питання по ремонтних роботах КП «Броваритепловодоенергія». Депутатам Ірині Веремчук та Олегу Берестовому довелося озвучити нюанси цієї справи, що дурно тхне корупційними діями з боку посадових осіб.

1

Олег Берестовий

— Після тривалих спроб провести ремонтні роботи в сумі 1 400 000 грн. поза системою «Прозорро», все ж, не без участі депутатів, ситуацію вдалося повернути у законне русло.

Загалом було видно, що представники відділів та управлінь добре знаються в тонкощах роботи системи, розуміють всі її плюси і мінуси. Але оскільки благородною є мета — економія коштів міського бюджету, тож мусять пристосовуватися до нових умов, шукати нові підходи до роботи.

Розробники системи в свою чергу закликали присутніх до тісної співпраці, аби разом довести систему «Прозорро» до ідеалу.

Поділіться.

Залиште відповідь