У Броварах теплолічильники ставили за підробними документами. Яке відношення до підрядника має депутат Здоровець?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах назріває скандал з тепловими лічильниками, які встановлюють на будинки.

Зважаючи на інформацію, озвучену на комісії з питань ЖКГ вимальовується така ситуація: КП «Броваритепловодоенергія» уклало угоду з приватною фірмою щодо установки теплових лічильників для будинків міста. Підрядник, який сам же і закупляє теплолічильники, як виявилося, встановив не сертифіковані в Україні пристрої, і навіть за попередньою інформацією, з боку фірми-підрядника були підроблені документи.

Питання про те, що встановлені на будинках теплові лічильники познімали «через недоліки», підняла депутат міськради Галина Негода. Згодом під час обговорення стало відомо, що внаслідок нібито неполадок у роботі засобів обліку теплової енергії постраждали мешканці 67 будинків.

negoda

Галина Негода

Як розповів на комісії з питань ЖКГ керівник КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов, було виявлено невідповідність даних (маркування) лічильників від заводу-виробника і нанесених на самих приладах.

Комунальне підприємство, за словами Сафронова, звернулося до Державного підприємства «Укрметртестстандарт» для проведення експертизи лічильників, і виявилося, що вони випущені для Німеччини. Обладнання було перепрограмовано для використання в Україні, але не було сертифіковано відповідною українською установою.

safronov-2

Григорій Голубовський та Сергій Сафронов

Дивна ситуація вийшла з тим, яку відповідь надало КП «Броваритепловоенергія» на депутатський запит Галини Негоди щодо надання їй копій угод з фірмами, які встановлювали ці теплові лічильники (дослівно): «У задоволені вимог, що містяться в Вашому зверненні, змушені відмовити, оскільки вони не відповідають чинному законодавству України. Ваше депутатське звернення не містить інформації щодо того, як витребувані документи сприяють Вам у здійсненні Ваших депутатських повноважень і з якою метою».

На обурення депутатом Негодою такою відповіддю, Сергій Сафронов зауважив: «Ви мені якісь претензії хочете пред’явити? Вчора Ви були задоволені моєю роботою».

За словами Сафронова, «Укрметртестстандарт» повинен ще надати результати експертизи, на основі яких можна буде подати заяву до правоохоронних органів, і саме цим пояснюється факт, що КП й досі цього не зробило. «На відповідь на запит дається місяць. Місяць ще не пройшов, відповідь готується», — сказав Сафронов.

Тоді пані Негода звернулася до комісії з пропозицією заслухати на 20-й черговій сесії міської ради у питанні «Різне» доповідь начальника Управління ЖКГ Галини Плотнікової та керівника КП «Броваритепловодоенергія» Сергія Сафронова по цій ситуації. Колеги підтримали її одноголосно.

Як розповів далі Григорій Голубовський, перед встановленням лічильників (їх ставлять на труби в останню чергу), коли метрологи перевірили паспорт виробника, виявилося, що лічильники не відповідають державним стандартам, за якими їх можна використовувати в Україні. Виявилося, що лічильники не сертифіковані в Україні, а представник фірми-виробника заявив, що ці прилади випущені для внутрішнього ринку Німеччини. До того ж, лічильники підходять для інших труб (не на подачу тепла, а на зворотній бік).

Під час розповіді Голубовський згадав про депутата Олексія Здоровця як про ймовірного представника фірми-підрядника, та про лідера ГО «Комітет громадського самоврядування в Київській області» Тетяну Нємчину, яка на останніх судових процесах була позивачем на його боці.

За словами Голубовського, справа затягнулася і міська влада змушена була замовляти додаткові експертизи. «Фірма-постачальник навіть перепрограмувала лічильники на труби на подачу, але все одно сертифікацію прилади не пройшли. Якщо буде пройдена сертифікація, ми зможемо використовувати ці лічильники», — сказав Голубовський. При цьому він зазначив, що за відповідними документами для сертифікації до них приходила саме пані Нємчина.

У ході обговорення, зокрема, депутати Борис Дудко та Микола Зінченко наголосили на тому, що ця ситуація є не просто скандальною, а тягне на кримінальну справу. Чому саме кримінальну, стало зрозумілим з подальших слів Голубовського.

Виявляється, фірма-підрядник, надаючи міськраді копії документації про сертифікацію товару, в маркуванні вставила інші цифри. Тож вийшло, ніби товар повністю відповідає українським стандартам.

«До останнього моменту вони не хотіли показувати нам лічильники, вимагаючи, щоб ми документально прийняли їх, вони встановлять, опломбують, а далі всю відповідальність покладуть на нас», — сказав Голубовський.

Від присутніх (не депутатів) почали звучати репліки, мовляв, мешканці будинків несуть збитки, оскільки плата за спожите тепло для них нараховується за вищими тарифами, ніж за наявності лічильників. Було наголошено, що ситуація склалася з вини фірми-підрядника, а тому саме він повинен відшкодувати мешканцям цю різницю витрат.

Сума, яка прозвучала з вуст Григорія Голубовського в контексті вартості закупівлі лічильників на будинки, — близько 3 мільйонів гривень.

За словами начальника Управління ЖКГ Галини Плотнікової, для того щоб не ускладнювати роботу з фіксації показників лічильників, КП «Броваритепловодоенергія» в технічному завданні прописало, що всі організації, які працюють в Броварах, повинні перейти на теплові лічильники однієї марки.

Присутні представники виконавчих служб на засіданні не дали чіткої відповіді, чому саме ця фірма була обрана підрядником. Так само як і не дали відповіді щодо назви фірми. Лише депутат Олег Шевчук порадив за відповідями звернутися до Олексія Здоровця.

Виникають запитання до КП «Броваритепловодоенергія», чому на прямий запит депутата, який відреагував на звернення громадян міста Бровари, не дається пряма відповідь? Адже складається враження, що нібито ці лічильники увійшли у місто під грифом «Таємно». Чи може таке бути апріорі, якщо йдеться про комунальне підприємство і витрату кошти платників податків? Чи ми маємо справу з банальним нецільовим використанням бюджетних коштів? І хто той фахівець, який міг надати депутату саме таку відповідь? Хоча це вже не має великого значення, якщо зважати, що відповідь надана за підписом голови КП «Броваритепловодоенергія» Сергія Сафронова.

Реакція

Того ж дня, 21 жовтня, депутат Броварської міської ради Олексій Здоровець публічно відреагував на те, що Григорій Голубовський на комісії з питань ЖКГ назвав його прізвище в контексті ймовірного представника фірми-підрядника для КП «Броваритепловодоенергія».

Зокрема, пан Олексій у соціальних мережах запропонував створити депутатську комісію з розслідування на його причетність до фірми-підрядника.

До складу комісії Здоровець пропонує включити таких осіб:

— Олег Кищук — депутат Київської обласної ради,

— Тетяна Нємчина — голова ГО «Комітет громадського самоврядування Київської області»,

— Сергій Бойко — депутат міськради,

— Олег Шевчук — депутат міськради,

— Леонід Черепейнік — депутат міськради,

— Петро Бабич — секретар міської ради.

zdorovets-dokument

Леонід ЧЕРЕПЕЙНІК: — Олексій Здоровець знає, що для мене немає проблем «пробити» усі податкові, рахунки, взаємодії будь-кого.

черепейнік

Леонід Черепейнік

Я завжди вчиняю відверто і чесно, шукаю істину і дію не лицемірно. Може, Олексій дійсно хоче, щоб я докопався до істини?!

Олег ШЕВЧУК: — Я за те, що таку комісію потрібно створювати і проводити розслідування. Але! Така комісія повинна бути без Здоровця. Коли проводиться розслідування, то осіб, які потрапляють під підозру, від матеріалів розслідування відсторонюють. Навіть слідчих, які можуть мати особисту зацікавленість, знімають зі слідства по справі.

шевчук

Олег Шевчук

Здоровець не повинен бути в комісії і впливати на хід службового розслідування. Якщо Олексія в комісії не буде, я долучуся. Мені є що сказати, і мовою документів.

Як розповіли неофіційно «Трибуні-Бровари» компетентні джерела у виконавчих органах влади, депутат Олексій Здоровець офіційно до фірми-підрядника немає жодного стосунку, однак саме він його рекомендував і займався питаннями пропозиції по тепловим лічильникам саме цього підрядника.

Поділіться.

Залиште відповідь