У Броварах труять собак м’ясними кульками: на Торгмаші постраждало дві домашні тварини

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Днями у Броварах ветеринари зафіксували отруєння домашніх собак. Невідомі особи містом розкидають м’ясні кульки з отруйною речовиною. Про це «Трибуні-Броварів» розповіла лікарка-ветеринарка клініки «Реал Вет» Тетяна Туз.

«Цими днями у нас було два випадки отруєння домашніх собак – у ніч на 6-те грудня і, безпосередньо, вдень 6-го грудня. Обох тварин до нас привезли з судорогами та великим слиновиділенням. Насторожує той факт, що локально місце отруєння є одним – вул. Москаленка на Торгмаші. Власники постраждалих собак один одного навіть знають», – розповідає ветеринарка клініки.

Зі слів Тетяни Туз, у собак симптоми отруєння були однакові. На жаль, токсикологічний аналіз отруйних речовин у клініці немає змоги зробити, тому достеменно з’ясувати, які саме речовини отруїли домашніх тварин – неможливо.

«Але, якщо взяти до уваги, що песикам допоміг внутрішньовенний антидот, то можемо припустити, що отруйною речовиною є ізонеозит, або його аналог тубозит, – зауважує ветеринарка.– Дуже пощастило, що власники тварин звернулися в клініку оперативно,  і що постраждалі собаки були великих порід. Якби цю м’ясну отруйну кульку з’їла собачка маленької породи, то наслідки були б плачевніші, адже концентрація отруйної речовини на маленьку вагу тварини була б значною».

отруєння собак

Рештки м’яса з отруйним препаратом

Також Тетяна зазначила, що одну з постраждалих собак врятувало те, що лікарям удалося отруйну їжу вилучити зі шлунку домашньої тварини блювотним ефектом. Візуально в рештках м’ясних кульок вони й побачили пігулки отруйного препарату.

Ветеринарка розповідає, що найчастіше отрута маскується їжею і може бути розкидана в парках, скверах, дворах, біля смітників, підвальних приміщень багатоквартирних будинків, на дресерувальних та дитячих майданчиках чи просто на вулиці.

ПОРАДИ ВЕТЕРИНАРА

Симптомами гострого отруєння у таких випадках є:

 • тремор;
 • порушення координації рухів;
 • сплутаність та втрата свідомості;
 • рясне слиновиділення та/або піна з рота;
 • блювання (не завжди);
 • кровотеча носом, із прямої кишки;
 • судоми.

«Будьте уважні, вигулюючи свого улюбленця, не відпускайте повідець і не дозволяйте підбирати тварині будь-яку їжу. Дія отрути може проявитися як через кілька годин після потрапляння в організм, так і через кілька днів», – каже Тетяна Туз.

ФОТО – 34.ua, Реал Вет

Читайте також:

 1. «Тварини мають права» – пісня-крик проти знущання над звірами. ВІДЕО

 2. Напередодні Хеловіна невідомі в Броварах отруїли котів?

 3. Убило струмом: мешканці будинку на вул. М.Лагунової кілька днів страждали від смороду

 4. У Броварах урятували песика, що застряг у колодязі. ФОТО

 5. У Требухові з-під льоду врятували собаку. ФОТО

Поділіться.

Залиште відповідь