У Броварах у парку «Перемога» встановлено пост моніторингу повітря

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Пост автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря придбано в рамках природоохоронних заходів на 2020 рік Департаментом екології та природних ресурсів КОДА. Його встановлено в центральному парку подалі від точкових забруднень. За словами профільних чиновників, це зроблено спеціально, щоб отримати середні результати забруднення в усьому місті. Поки що пост працює в тестовому режимі. 

За словами головного спеціаліста з екології Броварської міськради Юрія Жимайлова, за кошти міської ради придбано та встановлено 7 стаціонарних постів вимірювання якості повітря, також є один переносний.

Перші три пости, що працюють із січня 2019 р., встановлено по межі санітарно-промислової та житлової зон. Згодом за бюджетні кошти придбано ще 4 пости та один переносний. Їх встановлено в межах житлової забудови на соціальних об’єктах. Дані моніторингу атмосферного повітря можна прослідкувати в реальному часі на сайті міської ради.

  1. У Броварах запрацювала перша станція контролю за станом повітря, ще дві – у процесі налаштування  
  2. У Броварах стартував онлайнмоніторинг забруднення повітря

Відповідно до Переліку природоохоронних заходів на 2020 рік, Департамент екології та природних ресурсів КОДА запланував придбати та встановити обладнання стаціонарних постів автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря у м. Біла Церква, с. Підгірці Обухівського району, а також Броварах на загальну суму 20 000, 0 тис.грн.

Новий пост автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря облаштували в Броварах у парку «Перемога».

пост вимірювання якості повітря«Встановили його спеціально в центрі міста – подалі від точкових забруднень, бо він має показувати середні результати забруднення в усьому місті, – повідомив чиновник. –  Якщо його встановити безпосередньо біля забруднювача, то показуватиме результати лише в радіусі десь ста метрів».

За словами Юрія Жимайлова, цей пост надає значно точніші результати моніторингу повітря, ніж ті, що наявні в місті. «Сканує» повітря за кількома показниками: вимірює оксид вуглецю, діоксид сірки, оксид та діоксид азоту, аміак, сірководень та смог.

якість повітря

Показники станом на 15 год 30 грудня

якість повітря

Наразі пост працює в тестовому режимі. І поки що видає деякі помилки, зазначив Юрій Жимайлов. У постійному режимі заплановано пост запустити після Нового року.

Усі дані надходять на пульт КОДА. Згодом показники мають дублювати і на сайт міської ради.

Рішенням виконкому від 22 грудня 2020 р. обладнання посту передано на відповідальне зберігання в КП «Бровари -Благоустрій».

Охорону об’єкта здійснюватиме охоронна фірма «Комкон-Груп».

Як повідомляють у пресслужбі КОДА, на початок року спостереження за станом атмосферного повітря Київської області здійснюювали 13 стаціонарних постів автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря. Один із них, що вимірює оксид вуглецю, діоксид сірки, діоксид азоту, аміак, озон, сірководень та пил, на початку поточного року встановлено і в селищі Велика Димерка Броварського району.

Нагадаємо, мешканці Броварів досить часто обговорюють у соцмережах якість повітря у Броварах, скаржаться на неспецифічні запахи і задимлення та вплив на самопочуття. Для обговорення цієї проблеми створили  у Фейсбуці групу «Викиди в повітря у Броварах».

Велоекскурсія підприємствами-забрудниками повітря і публічна дискусія про екологію. ФОТОРЕПОРТАЖ

І хоча активісти вказують на конкретні підприємства, які здійснюють викиди, місцева влада лише розводить руками та нарікає на обмеження своїх повноважень, відтак, неможливість впливу на забруднювачів повітря.

  1. Дуже шкідливе: повітря в Броварах лишається забрудненим
  2. Нові петиції на захист чистого повітря в Броварах

При цьому активісти вказують, що порушення здійснюють найбільші бюджетоутворюючі підприємства, тому місцева влада лише імітує боротьбу з ними.

Читайте також

  1. Дуже шкідливе: повітря в Броварах лишається забрудненим
  2. У Броварах повітря несе ризик для людей із хворобами органів дихання: дані телеграм-
  3. Дихати і вижити: екодесант на сесії міськради проти забруднення повітря
  4. Рівень діоксиду азоту в Броварах перевищений у 3 рази, – Сапожко
Поділіться.

Залиште відповідь